Список форумов Поговорим о Польше Поговорим о Польше
Уютный форум о Польше и не только - www.forum.opolshe.ru

FAQFAQ   ПоискПоиск   ПользователиПользователи   ГруппыГруппы   РегистрацияРегистрация 
 ПрофильПрофиль   Войти и проверить личные сообщенияВойти и проверить личные сообщения   ВходВход 

Wydarzenia kulturalne zwiazane z Rosja

Начать новую тему   Ответить на тему    Список форумов Поговорим о Польше -> Dyskutujemy po POLSKU
Предыдущая тема :: Следующая тема  
Автор Сообщение
agata_88

СообщениеДобавлено: Пт Дек 03, 2010 5:59 pm    Заголовок сообщения: Wydarzenia kulturalne zwiazane z Rosja Ответить с цитатой

Tak sobie pomyślałam, że warto w jednym temacie zbierać informacje o festiwalach, koncertach i innych tego typu wydarzeniach związanych z Rosją.
Właśnie dostałam informację, że w Warszawie odbędzie się Rosyjski Kiermasz Świąteczny:

Pierwsza odsłona Rosyjskiego Kiermaszu Świątecznego w Blue City odbędzie się w dniach od 6 do 12 grudnia.
Przez tydzień w okolicach fontanny będzie można na chwile przenieść się do niesamowitego świata rosyjskich ballad, tradycyjnej wschodniej kuchni, ale też wielkiej literatury i kinematografii. Do tego każdy z odwiedzających będzie mógł kupić oryginalne i niepowtarzane produkty made in Russia.

http://www.wirtualnegalerie.pl/index.php/start/info/769

Sama nie będę mogła się tam wybrać, ale jestem ciekawa co to będzie.
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
Rain

СообщениеДобавлено: Сб Дек 04, 2010 1:04 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Rosyjskie święta w Blue City

Warszawa, 3 grudnia 2010 - W dniach od 6 do 12 grudnia w centrum handlowym Blue City w Warszawie odbędzie się Rosyjski kiermasz świąteczny. Jest to pierwsze tego rodzaju przedsięwzięcie, organizowane przez STALKER Group Sp. z o.o., do której należy RusLink.pl – czołowy polski portal o kulturze rosyjskiej.

Podczas tych kilku dni zamierzamy stworzyć niepowtarzalną okazję do nabycia produktów Made in Russia, zapoznania się z narodowymi dobrami Rosji, a przede wszystkim do bliższego poznania rosyjskiej kultury. Chcielibyśmy, by każdy gość kiermaszu mógł spróbować nie tylko niezwykłych smaków rosyjskiej kuchni, lecz także usłyszeć rosyjskie dźwięki i miał szansę zakupienia dzieł rosyjskiej literatury czy kinematografii.

W trakcie kiermaszu będzie można również obejrzeć niepowtarzalną wystawę zdjęć konkursu fotograficznego Rosyjski kadr. Z pośród ponad 1200 nadesłanych prac Jury w składzie: Czarek Sokołowski, Andrzej Zygmuntowicz oraz Rafał Milach, wyłonili 13 zwycięzców. Celem wystawy jest ukazanie różnorodności oblicza największego kraju świata - od matrioszek po piękne krajobrazy Bajkału, od babuszek po zapierającą dech w piersiach architekturę. Słowem bogactwo kultury rosyjskiej.

Zachęcamy Państwa do odwiedzania Rosyjskiego kiermaszu świątecznego. Jest to idealna okazja do sprawienia najbliższym niepowtarzalnych upominków prosto ze Wschodu.

STALKER Group Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 214
tel: +48 22 335-99-77
02-486 Warszawa
www.ruslink.pl
e-mail: office@ruslink.p

Наши сайты: Варшава По-Русски - www.warsaw.ru , Русский Курьер Варшавы - www.rkw.3w.pl или www.kurier.opolshe.ru, Наши в Польше - www.rosjanie.pl и форум: www.forum.opolshe.ru, фейсбук: https://www.facebook.com/warsaw.ru/

Последний раз редактировалось: Rain (Сб Дек 04, 2010 5:12 pm), всего редактировалось 1 раз
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Отправить e-mail Посетить сайт автора
Rain

СообщениеДобавлено: Сб Дек 04, 2010 1:06 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Jesteśmy media patronem tej imprezy, ale byłaś szybsza... Smile

Wydaję mi się, że kiedyś podobny wątek już istniał i był prowadzony przez Abrusię. Ale od dawna już się nie pojawia na forum...

Наши сайты: Варшава По-Русски - www.warsaw.ru , Русский Курьер Варшавы - www.rkw.3w.pl или www.kurier.opolshe.ru, Наши в Польше - www.rosjanie.pl и форум: www.forum.opolshe.ru, фейсбук: https://www.facebook.com/warsaw.ru/
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Отправить e-mail Посетить сайт автора
agata_88

СообщениеДобавлено: Сб Дек 04, 2010 4:24 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

No właśnie szukałam, gdzie można dopisać taką wiadomość, ale żaden temat mi nie pasował, więc założyłam nowy. Możliwe, że coś przeoczyłam.
Rain писал(а):
Jesteśmy media patronem tej imprezy

Tak się domyślałam, ale nic na ten temat na forum nie było Smile
agata_88

СообщениеДобавлено: Сб Дек 04, 2010 4:26 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

W takich momentach zazdroszczę warszawiakom...
Rain

СообщениеДобавлено: Сб Дек 04, 2010 5:13 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

agata_88 писал(а):
ale nic na ten temat na forum nie było

Nie zdążyłem, myślałem, że do niedzieli może zaczekać... Smile

Draker

СообщениеДобавлено: Вс Дек 05, 2010 6:41 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Fajnie, tyle, że miejsce mało pociągające. Chętnie poobcowałbym z kulturą, ale nie w centrum handlowym, szczególnie przed świętami.
tais2

СообщениеДобавлено: Вс Дек 05, 2010 8:53 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

mam nadzieje, ze tam mozna kupic kawior po rosyjskiej cenie, pielmieni, kiszone grzyby, doktorskuju kolbasu, kwas...
p.s. мечать не вредно Question
Rain

СообщениеДобавлено: Вс Дек 05, 2010 11:09 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Ja też się zastanawiam, co tam mozna kupić. Niestety jest to wciąż wielka niewiadoma. Z dnia na dzień pojadę tam i na pewno odpiszę + foty...
Margo_85

СообщениеДобавлено: Вт Дек 07, 2010 2:54 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

A we Wrocławiu Rosjan nie ma? Sad Tez mogliby sie zorganizowac i sprawic swiateczna przyjemnosc takim jak ja :]
Rain

СообщениеДобавлено: Вт Дек 07, 2010 3:13 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Draker писал(а):
Fajnie, tyle, że miejsce mało pociągające. Chętnie poobcowałbym z kulturą, ale nie w centrum handlowym, szczególnie przed świętami.

Zgadza się, ale to wyłącznie impreza związana z handlem. Jeśli chodzi o kulturę, zawsze można doczekać się kolejnego Sputnika, chodzić na koncerty organizowane przez EAR lub Makrokoncert lub sledzić wydarzenia na stronie Ronika w Warszawie. Jest tego trochę w ciągu roku.

Margo_85 писал(а):
A we Wrocławiu Rosjan nie ma

Na pewno są, ale jak tych ludzi znaleźć. Uważam, że inwestując parę groszy w jakiś ogłoszenia w prasie czy w jakieś ulotki można spokojnie organizować jakieś regularne spotkania lub nawet klub rodaków. Potrzebna jest inicyatywa...

Margo_85

СообщениеДобавлено: Вт Дек 07, 2010 4:58 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Rain писал(а):
Uważam, że inwestując parę groszy w jakiś ogłoszenia w prasie czy w jakieś ulotki można spokojnie organizować jakieś regularne spotkania lub nawet klub rodaków. Potrzebna jest inicyatywa...

Ja co najwyzej moge zainwestowac w ogloszenie matrymonialne :] "Szukam Rosyjskiego strazaka" :]
Pewnie i się spotykaja. Ale z tego co znam sytuacje "rosyjsko-ukrainsko-kazachsko-bialoruskich" mieszkańcow wrocławia, to raczej jest krag zamkniety. i w sumie sie nie dziwie .moi kuzyni wyjechali do niemiec jako dzieci, a pozenili sie z polkami i 90% ich znajomych to polacy. druga sprawa- z uroda ukrainek trudno walczyc.... Rolling Eyes tak wiec ten strazak zostanie tylko marzeniem :]
ale to nie zmienia faktu, ze na taki jarmark z checia bym sie przeszla....
Rain

СообщениеДобавлено: Ср Дек 08, 2010 1:52 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Ja prognozuję, że po wizycie, ociepleniu i innych zmianach politycznych w Polsce takich różnych wydarzeń może być więcej (na pewno w Warszawie, trudno coś powiedzieć o regionach). Teraz już nie będzie strachu, że ktoś wbije nóż w plecy, a organizatorzy imprez przestaną być wrogami, komuszkami i agentami Rosji w Polsce. Wiecie o, co mi chodzi...

To tak, jak z tą fantastyczną akcją "zapalmy znicze na grobach żólnierzy radzieckich" w maju. Niesamowita sprawa. To był dopiero przełom...

Rain

СообщениеДобавлено: Пт Дек 17, 2010 12:39 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Nie można powiedzieć, że kiermasz w Blue City zrobił na mnie wrażenie, jeśli chodzi o wybór towarów, ale to są dobre początki. Była także wystawa i konkurs. Fajnie, że są takie imprezy i, że są organizowane pod hasłem "nie boimy się Rosji"... Smile

Начать новую тему   Ответить на тему    Список форумов Поговорим о Польше -> Dyskutujemy po POLSKU Часовой пояс: GMT + 1
Страница 1 из 1

Перейти: