Список форумов Поговорим о Польше Поговорим о Польше
Уютный форум о Польше и не только - www.forum.opolshe.ru

FAQFAQ   ПоискПоиск   ПользователиПользователи   ГруппыГруппы   РегистрацияРегистрация 
 ПрофильПрофиль   Войти и проверить личные сообщенияВойти и проверить личные сообщения   ВходВход 

Rozterki rusofoba w kontekscie konfliktu ukrainskiego

Начать новую тему   Ответить на тему    Список форумов Поговорим о Польше -> Dyskutujemy po POLSKU
Предыдущая тема :: Следующая тема  
Автор Сообщение
Rusofob

СообщениеДобавлено: Сб Сен 13, 2014 6:54 pm    Заголовок сообщения: Rozterki rusofoba w kontekscie konfliktu ukrainskiego Ответить с цитатой

Jestem rusofobem, nie lubię Rosji, Rosjan uważam za stojących niżej cywilizacyjnie, itd itp.

Niemniej jednak gdy widzę papkę propagandową serwowaną przez polskie media, to krew mnie zalewa. Ja jestem rusofobem, a nie rusofobem-debilem, który przełknie każdą anty-rosyjską treść niezależnie od poziomu zakłamanej propagandy.

Tak, Ukraińcy z zachodniej Ukrainy są banderowskimi faszystami, trzeba być debilem, żeby uważać inaczej biorąc pod uwagę te wszystkie pomniki, ulice nazwane imionami banderowców, coroczne marsze ku czci SS Galizien.

Nie, to nie Rosja zaczęła ten cały burdel, tylko Ukraińcy z zachodniej Ukrainy, robiąc ten cały Maidan.

Nie, to nie wina Rosji że malezyjski samolot został zestrzelony, bo obowiązkiem Ukrainy było zamknięcie przestrzeni powietrznej dla lotów pasażerskich. Co za kretyn wleciał samolotem pasażerskim w strefę działań wojennych i jakim cudem ukraińska kontrola lotów mu na to pozwoliła? To nic zaskakującego, że latanie samolotem w strefie działań wojennych źle się kończy.

Nie, separatyści nie są terrorystami, są wręcz klasycznymi separatystami/rebeliantami/powstańcami, a używanie terminu "terroryści" to powtarzanie ukraińskich kłamstw.

Nie, Ukropy nie bronią swojej ziemi, oni pchają się ziemie etnicznie rosyjskojęzyczne i tak naprawdę to oni są agresorami.

Ogólnie rzecz biorąc mamy do czynienia z dziwną sytuacją, gdy rusofobowi zbiera się na wymioty, ze względu na durną i zakłamaną anty-rosyjską propagandę w mediach. Ja z chęcią widziałbym w mediach treści anty-rosyjskie, ale pozostające w kontakcie z rzeczywistością, a nie oparte na "odjechanych" ukraińskich kłamstwach.

Pomimo mojej rusofobii, moje serce jest po stronie separatystów, którym życzę sukcesów w walce z ukrop-reżimem. Było mi smutno, gdy przegrywali, za to bardzo się cieszyłem, gdy kilka tygodni temu dali Ukraińcom po dupie.

Natomiast wracając do Polski - to chora sytuacja, gdy osoba nastawiona do Rosji negatywnie jest zdegustowana ilością anty-rosyjskiej propagandy w mediach.
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
Ведхий

СообщениеДобавлено: Вс Сен 14, 2014 9:30 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Rusofob писал(а):
Jestem rusofobem, nie lubię Rosji, Rosjan uważam za stojących niżej cywilizacyjnie, itd itp.

Пфф, что ещё можно ожидать от среднестатистического поляка. Это уныло, старо и скучно. Вот еслиб ты оказался русофилом, то это былоб свежо, ярко, неожиданно и креативно Laughing

ALKA

СообщениеДобавлено: Пн Сен 15, 2014 9:54 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Rusofob Lepiej mieć do czynienia z rozsądnym rusofobem, niż z debilnym rusofilem.
Rain

СообщениеДобавлено: Вт Сен 16, 2014 12:36 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Dla wielu jesteś zdrajcą. Prawdziwy rusofob nienawidzi tylko i wyłącznie Rosję i Rosjan. Nie może mieć sympatii do separatystów prorosyjskich, może ją mieć tylko dla antyrosyjskich...
Наши сайты: Варшава По-Русски - www.warsaw.ru , Русский Курьер Варшавы - www.rkw.3w.pl или www.kurier.opolshe.ru, Наши в Польше - www.rosjanie.pl и форум: www.forum.opolshe.ru, фейсбук: https://www.facebook.com/warsaw.ru/
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Отправить e-mail Посетить сайт автора
Rusofob

СообщениеДобавлено: Вт Сен 23, 2014 9:55 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Rain писал(а):
Dla wielu jesteś zdrajcą. Prawdziwy rusofob nienawidzi tylko i wyłącznie Rosję i Rosjan. Nie może mieć sympatii do separatystów prorosyjskich, może ją mieć tylko dla antyrosyjskich...

Tak, już kilka razy na różnych forach zostało mi zarzucone, że jestem rosyjskim propagandzistą, a nawet (na anglojęzycznym), że nie jestem w ogóle Polakiem, tylko Rosjaninem.

Ale z drugiej strony na wielu forach jest tak, że wielu ludzi, powiedzmy kilkadziesiąt procent użytkowników wypowiadających się na ten temat nie kupuje pro-ukraińskiej propagandy. Więc może jakoś super strasznie nie jest.
Алёна

СообщениеДобавлено: Вт Сен 23, 2014 9:27 pm    Заголовок сообщения: Re: Rozterki rusofoba w kontekście konfliktu ukrai& Ответить с цитатой

Rusofob писал(а):
Jestem rusofobem, nie lubię Rosji, Rosjan uważam za stojących niżej cywilizacyjnie.

Dla mnie wystarczylo przeczytac pierwsze zdanie.
Jak taki ktos iz "stojacych wyzej" opuscil sie do pisania na rosyjskim forum?

Rain

СообщениеДобавлено: Ср Сен 24, 2014 9:20 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Rusofob писал(а):
Tak, już kilka razy na różnych forach zostało mi zarzucone, że jestem rosyjskim propagandzistą, a nawet (na anglojęzycznym), że nie jestem w ogóle Polakiem, tylko Rosjaninem.

Jeżeli nie jesteś obrzydliwym prorosyjskim torllem, dziękujemy za opinię w każdym wypadku... Smile Broń swoich poglądów, ale musisz liczyć się z tym, że w Polsce nie możesz liczyć na większe wsparcie...

Наши сайты: Варшава По-Русски - www.warsaw.ru , Русский Курьер Варшавы - www.rkw.3w.pl или www.kurier.opolshe.ru, Наши в Польше - www.rosjanie.pl и форум: www.forum.opolshe.ru, фейсбук: https://www.facebook.com/warsaw.ru/
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Отправить e-mail Посетить сайт автора
zetef

СообщениеДобавлено: Сб Окт 18, 2014 11:25 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Witam wszystkich po długiej przerwie. Witam serdecznie Raina. Już się bałem, że forum umarło śmiercią naturalną.
A co do wpisu Rusofoba. No cóż, już pierwsze zdanie o niższości cywilizacyjnej Rosjan wkurwiło mnie do białości (chyba, że była to zamierzona ironia) i odechciało mi się czytać dalej (mimo to przeczytałem). Ty po prostu czytasz niewłaściwie strony i komentarze. Bo jest anty-rosyjska propaganda na nieco wyższym poziomie. Wyższość polega na tym, że łgarstwa są trudniejsze do odkrycia - od razu widać, że to dzieło doświadczonych krętaczy. Ty spodziewałeś się czegoś innego?
Rusofobia to teraz oficjalna polityka Ii RP. I to w dodatku 'hand made' czyli jak wszystko co robione chałupniczym sposobem jest raczej zgrzebne, prymitywne i do dupy.
Poza tym może zmień ksywkę na 'Rusofob- Übermensch' - to będzie i europejsko i światowo. A i Niemcy może jaka nagrodę dadzą. W końcu pojęcie ' Übermensch' to ich wkład w światowe dziedzictwo kultury i sztuki.
Rusofob

СообщениеДобавлено: Пт Окт 24, 2014 4:29 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

zetef писал(а):

A co do wpisu Rusofoba. No cóż, już pierwsze zdanie o niższości cywilizacyjnej Rosjan wkurwiło mnie do białości (chyba, że była to zamierzona ironia)

Nie, to nie była ironia, ja naprawdę tak uważam i naprawdę jestem rusofobem.

Natomiast dziwi mnie to, że tak to Cię zdenerwowało - jeżeli mieszkasz w Polsce, jak wynikałoby z profilu, to chyba zdążyłeś się już zetknąć z tego typu poglądami.

Co do propagandy pro-UKR/anty-RU, to jest tego tyle i takiej jakości, że zbiera mi się na wymioty. Nie wiem jakie bardziej subtelne aspekty masz na myśli, dla mnie tych aspektów mniej subtelnych jest tyle, że nie chce mi się w to zagłębiać.

A z ciekawostek - ostatnio zostałem "rozpoznany" na innym forum jako rosyjski szpieg działający w Polsce i udający Polaka. Smile
Rain

СообщениеДобавлено: Пн Окт 27, 2014 11:59 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

zetef писал(а):
Rusofobia to teraz oficjalna polityka Ii RP.

Prof. Bronisław Łagowski też tak uważa: https://suwerenna.wordpress.com/2014/10/09/prof-bronislaw-lagowski-rusofobia-to-jest-obecnie-ideologia-panstwowa/

Rusofob писал(а):
A z ciekawostek - ostatnio zostałem "rozpoznany" na innym forum jako rosyjski szpieg działający w Polsce i udający Polaka

I takie zjawisko też istnieje: http://wyborcza.pl/1,87648,16869831,Trolle_Putina_strasza_w_sieci.html

Rain

СообщениеДобавлено: Вт Окт 28, 2014 12:00 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

A co najważniejsze, te wszystkie zjawiska nie są w stanie niczego zmienić. Przypomina to od lat szczekanie psa... I nic..
Rusofob

СообщениеДобавлено: Пт Окт 31, 2014 11:56 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Rain писал(а):

Rusofob писал(а):
A z ciekawostek - ostatnio zostałem "rozpoznany" na innym forum jako rosyjski szpieg działający w Polsce i udający Polaka

I takie zjawisko też istnieje: http://wyborcza.pl/1,87648,16869831,Trolle_Putina_strasza_w_sieci.html

Tak, czytałem. Smile

Muszę podać Putina do jakiegoś rosyjskiego sądu pracy, bo mi drań jakoś wypłaty nie przesyła. Wink

Цитата:

Prof. Bronisław Łagowski też tak uważa: https://suwerenna.wordpress.com/2014/10/09/prof-bronislaw-lagowski-rusofobia-to-jest-obecnie-ideologia-panstwowa/

Zgadzam się z Łagowskim. A jak już zaznaczałem, wcale nie jestem przyjacielem Rosji - po prostu jestem polskim patriotą i chcę dobrze dla Polski, a nie dla banderowskiej Ukrainy. Nie uważam też, aby celem istnienia Polski i Polaków było myślenie jak dokuczyć Rosji.

Цитата:

A co najważniejsze, te wszystkie zjawiska nie są w stanie niczego zmienić. Przypomina to od lat szczekanie psa... I nic..

Masz na myśli debilne popieranie Ukrainy na zasadzie "żeby tylko Rosji dokuczyć"? Czy sprzeciw przeciwko temu, w wykonaniu "szpiegów Putina" takich jak ja?

To co napisałeś pasuje do obu tych zjawisk.
Rain

СообщениеДобавлено: Чт Ноя 06, 2014 1:44 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Rusofob писал(а):
Masz na myśli debilne popieranie Ukrainy na zasadzie "żeby tylko Rosji dokuczyć"? Czy sprzeciw przeciwko temu, w wykonaniu "szpiegów Putina" takich jak ja?

Ukraina nikogo na Zachodzie nie interesuje, jest tylko i wyłącznie pretekstem, żeby nas bez końca gnębić. Sankcje to wiadomo, ale militarnie też. Sam wiesz, że została podjęta decyzja stworzenia infrastruktury na wschodniej linii NATO, żeby maksymalnie nagromadzić wojsk w pobliżu granic Rosji. Wiemy dobrze, ze plany te rodziły się przez długi czas, a kryzys ukraiński to tylko "dobry" powód...

A za szpiega w Polsce może być uznany każdy, wystarczy po prostu wyrazić chęć prowadzenia takiej działalności. Listę z nazwiskami polityków też mogą podrzucić, jak trzeba.

A propos polecam gorącą ten film:

Rusofob

СообщениеДобавлено: Ср Ноя 12, 2014 4:02 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Rain писал(а):

Ukraina nikogo na Zachodzie nie interesuje, jest tylko i wyłącznie pretekstem, żeby nas bez końca gnębić.

Tak, oczywiście. Ukraińcy są dla Zachodu tylko szeroko rozumianym mięsem armatnim, co jest jednak ubrane w szaty troski i "pomocy". I ja Ukraińców mam w dupie, ale bardzo bym nie chciał, aby kiedyś mój naród miał robić za mięso armatnie przeciwko Rosji.

Цитата:

Sankcje to wiadomo, ale militarnie też. Sam wiesz, że została podjęta decyzja stworzenia infrastruktury na wschodniej linii NATO, żeby maksymalnie nagromadzić wojsk w pobliżu granic Rosji. Wiemy dobrze, ze plany te rodziły się przez długi czas, a kryzys ukraiński to tylko "dobry" powód...

O ile jestem w pełni za rozbudową infrastruktury jeżeli miałoby to służyć obronie polskiego terytorium, o tyle obaj wiemy, że przecież nie to jest celem USA. Sad
Rain

СообщениеДобавлено: Ср Ноя 12, 2014 9:17 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Rusofob писал(а):
aby kiedyś mój naród miał robić za mięso armatnie przeciwko Rosji.

I to jest moim zdaniem największy problem. Sami Polacy w rozmowach ze mną nie ukrywają tego, że obawy są. Przy czym nie chodzi o inwazję Rosji i klasyczne "wejdą czy nie wejdą" tylko o sam sposób myślenia USA. Powiedzenie, że Amerykanie będą walczyć z Rosją do ostatniego Ukraińca mogą niestety sprawdzić się i w przypadku nowych członków NATO, które w istocie swojej to sławetna strefa buforowa. Nie zawahają się, żeby rozpocząć jakiś nowy jeszcze szerszy konflikt w celu osłabienia Rosji, bo o to przecież chodzi w dzisiejszej geopolityce...

wojtek1973

СообщениеДобавлено: Вт Дек 23, 2014 10:13 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Lech Jęczmyk o Rosji. Mało takich ludzi w Polsce, ale dobrze że są.
http://www.radiownet.pl/#/publikacje/jeczmyk-polska-zostala-juz-podzielona

biolog

СообщениеДобавлено: Чт Апр 02, 2015 4:03 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Jęczmyk akurat jako postać ze świata polityki to taka polska egzotyka. Acz zawsze warto go posłuchać. Ma nieszablonowe poglądy warte uwagi w naszym świecie mediów gdzie obowiązuje urawniłowka dla ćwierćmózgów. Polecam jego Nowe Średniowiecze, dostępne pewnie tylko w antykwarycznych ofertach typu allegro. Niepokorny to fakt. Inna sprawa jak często ma rację. Ważne że zmusza do myślenia.
Nie wypowiadałem się do tej pory w sprawie Ukrainy z różnych powodów. Ale coraz bardziej wkurza medialna propaganda tak łopatologicznie jednostronna, że przyćmiewa propagandę rosyjską. I co najważniejsze wygląda na to, że sami Ukraińcy nie robią nic, by wyprowadzić swój kraj z tej błotnistej koleiny. A trzeba czynu tak śmiałego, na jaki sobie pozwolił Aleksander w Gordion. Konstatacja jest taka, ze żadnej ze stron nie zależy naprawdę, by chorego wyleczyć. Niech gnije w wyrku lazaretu, bo z tego są korzyści. Chore, ale takie ma być.
Reengo

СообщениеДобавлено: Вт Апр 07, 2015 9:45 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Wszyscy czekamy na trzeci Majdan Smile
Маша_

СообщениеДобавлено: Вт Апр 21, 2015 1:01 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Rusofob писал(а):

I ktoś jeszcze kontynuuje dyskusję z tym idiotą?
Rusofob

СообщениеДобавлено: Ср Апр 22, 2015 12:16 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Маша_ писал(а):
Rusofob писал(а):

I ktoś jeszcze kontynuuje dyskusję z tym idiotą?

Idiotką to ty jesteś, jeżeli napisałaś coś takiego.
Ведхий

СообщениеДобавлено: Ср Апр 22, 2015 8:46 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Польские журналисты до Новороссии добрались ?

http://www.youtube.com/watch?v=jFnE26XyoqY

slav

СообщениеДобавлено: Сб Май 02, 2015 1:49 pm    Заголовок сообщения: Re: Rozterki rusofoba w kontekscie konfliktu ukrainskiego Ответить с цитатой

Rusofob писал(а):

.

Rusofob писал(а):

Proponuję przejrzeć listę osób nagrodzonych Noblem.Przeczytać cokolwiek o historii literatury.Albo zobaczyć sobie listę rankingową 20 czołowych szachistów choćby z 1970 roku.Jeden nie Rosjanin- Robert Fischer.
Ja szczególnie cenię Anatolija Karpowa.

Fakt mieliśmy trudne sąsiedztwo.Ale... Mieszkam od wielu lat w UK.I jest tu trochę Rosjan.Nie mówię o tych kupujących jak leci wille w najlepszych dzielnicach Londynu.Mówię o zwyczajnych normalnych ludziach.Takich , którzy przyjechali tu pracować.Oni są Rosjanami , ale mają obywatelstwo łotewskie , ukraińskie.I powiem Ci ,że trzymamy się razem , jakby to nie było dziwne.Mamy prawie te same kody kulturowe.Śmieszą nas podobne dowcipy, których Anglicy nie są w stanie pojąć.Przez kilka miesięcy w moim domu mieszkała Rosjanka - pozdrowienia Elena Smile - na szczęście wróciła do swoich dzieci na Łotwę znalazła tam pracę i może być z rodziną.Jej brat ma do tej pory klucz mojej chaty i pomieszkuje sobie tu w weekendy gdy pracuje w pobliżu - w miłym towarzystwie to nie żal pobiesiadować do rana Smile
Czasami trzeba wyjechać daleko żeby się móc zbliżyć Smile

To nie Rosja i nie Ukraina zaczęła ten jak to nazywasz burdel.
Mam nadzieję ,że Rosja odeprze amerykańską agresję i zachowa swoją tożsamość i kulturę.Świat będzie bogatszy.Na razie udało się tylko Krym ocalić , ale dobre i to.Krym wrócił tam gdzie jego miejsce.
Rusofob

СообщениеДобавлено: Вт Май 05, 2015 1:13 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

slav писал(а):

Proponuję przejrzeć listę osób nagrodzonych Noblem.Przeczytać cokolwiek o historii literatury.Albo zobaczyć sobie listę rankingową 20 czołowych szachistów choćby z 1970 roku.Jeden nie Rosjanin- Robert Fischer.
Ja szczególnie cenię Anatolija Karpowa.

Ok, ale są też inne rzeczy. Nietrudno zauważyć, że generalnie Rosja nie słynie i nie słynęła ze zbyt wysokiego poziomu życia, bezpieczeństwa, wolności, etc.

Цитата:

Fakt mieliśmy trudne sąsiedztwo.Ale... Mieszkam od wielu lat w UK.I jest tu trochę Rosjan.Nie mówię o tych kupujących jak leci wille w najlepszych dzielnicach Londynu.Mówię o zwyczajnych normalnych ludziach.Takich , którzy przyjechali tu pracować.Oni są Rosjanami , ale mają obywatelstwo łotewskie , ukraińskie.I powiem Ci ,że trzymamy się razem , jakby to nie było dziwne.Mamy prawie te same kody kulturowe.Śmieszą nas podobne dowcipy, których Anglicy nie są w stanie pojąć.

Fajnie, ale akurat o niczym nie świadczy. Anglicy na tyle na ile miałem okazję zauważyć (nie żyję w UK) są faktycznie inni, "zimni" i na pewno Polak szybciej dogada się z Rosjaninem. Ale z drugiej strony np. z Turkami potrafi być bardzo podobnie, ale chyba nikt normalny nie powie, że Polacy i Turcy to ten sam kod kulturowy.

Цитата:

To nie Rosja i nie Ukraina zaczęła ten jak to nazywasz burdel.
Mam nadzieję ,że Rosja odeprze amerykańską agresję i zachowa swoją tożsamość i kulturę.

Z jednej strony uważam, że Ameryka zrobiła dużo złego i celowo dążyła (z powodzeniem) do zrobienia tam "burdelu".

Z drugiej jednak strony moim zdaniem niesłusznie usprawiedliwiasz Ukraińców. Ukraina to także Zachodnia Ukraina, gdzie kwitnie kult UPA i gdzie we Lwowie odbywają się co roku parady weteranów ukraińskiej dywizji SS.

To nie jest tak, że USA wykorzystało biedne ukraińskie niewiniątka - wykorzystać to akurat wykorzystało, ale tam jest cała masa ludzi, dla których bohaterami są faszyści, zbrodniarze wojenni, sojusznicy III Rzeszy. I wielu takich Ukraińców chciało "burdelu", chciało walki i zabijania. Ty to nazywasz "amerykańską agresją" i to po części jest prawda, ale w dużo większej mierze jest to ukraińska, banderowska agresja, wojna domowa przeciwko ludności zorientowanej pro-rosyjsko.
Ведхий

СообщениеДобавлено: Вт Май 05, 2015 3:54 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Rusofob писал(а):
Нетрудно заметить, что в целом Россия не славится и не славилась слишком высокого уровня жизни, безопасности, свободы, etc.

;51;

olesyaza3374

СообщениеДобавлено: Вт Май 05, 2015 5:36 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Думаю, что этот человек никогда не был в России. Очевидно, что это его мнение вовсе не его, а мнение польского телевизора. Но жить с этим он сам выбрал, а значит пусть продолжает с этим жить. Не думаю, что у кого-то здесь есть задача пытаться менять это чужое мнение. Короче, мне лично по барабану кто и что там думает о России .
Rusofob

СообщениеДобавлено: Вт Май 05, 2015 8:58 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

olesyaza3374 писал(а):
Думаю, что этот человек никогда не был в России. Очевидно, что это его мнение вовсе не его, а мнение польского телевизора. Но жить с этим он сам выбрал, а значит пусть продолжает с этим жить. Не думаю, что у кого-то здесь есть задача пытаться менять это чужое мнение. Короче, мне лично по барабану кто и что там думает о России .

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%BF%D0%B8%D1%81%D0%BE%D0%BA_%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BD_%D0%BF%D0%BE_%D0%B8%D0%BD%D0%B4%D0%B5%D0%BA%D1%81%D1%83_%D1%87%D0%B5%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D1%87%D0%B5%D1%81%D0%BA%D0%BE%D0%B3%D0%BE_%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%B2%D0%B8%D1%82%D0%B8%D1%8F

Według ONZ, Rosja wypada gorzej od Rumunii.

Swoją drogą, założyłem ten wątek nie po to, żeby atakować Rosję, ale odwrotnie - aby wyrazić swoje poparcie dla Rosji/separatystów w kontekście Ukrainy, które żywię pomimo negatywnego stosunku do Rosji.

W tym kontekście nie rozumiem, dlaczego tyle osób koncentruje się na tym elemencie "pomimo". I niestety mam wrażenie, że
macie problemy z akceptowaniem, przyjmowaniem do wiadomości pewnych rzeczy. Nie mam tu na myśli godzenia się na anty-rosyjską papkę propagandową pt. "Rosja to samo zło", która nawet mnie drażni, ale powiedzmy sobie szczerze - prawdą jest np. to, że Rosja pod pewnymi względami wypada gorzej niż Rumunia.
Ведхий

СообщениеДобавлено: Вт Май 05, 2015 9:22 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Rusofob писал(а):
По данным ООН, Россия стоит, хуже от Румынии.

Дык понятно, у нас пидары с флагами по улицам не ходят и с животнами брак запрещён. Минус 100 очков к развитию, не вопрос Wink

Rusofob писал(а):
чтобы выразить свою поддержку России/сепаратистов в контексте Украины, которые испытываю, несмотря на негативное отношение к России.

Со своей стороны выражаю поддержку населению Польши, историческую память которой имеют во всех позах во имя развития демократии на Украине Wink

http://varjag-2007.livejournal.com/8316775.html

slav

СообщениеДобавлено: Вс Май 10, 2015 10:13 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Tak Rosja w statystykach nie wypada dobrze.I nie ma co spierać się o fakty.Dochód na głowę mieszkańca w Rosji jest minimalnie wyższy niż w Polsce.I to są fakty.Ilość więźniów na 100 000 osób Rosja jest na drugim miejscu zaraz za USA, które są bezkonkurencyjne Smile

Jak widać nie tylko po polskiej stronie jest alergiczna reakcja na krytykę.Ведхий nie rozumiem dlaczego zaprzeczasz faktom.Jak będziemy zamiast dyskutować o problemie wytykać sobie gdzie bardziej biją murzynów to dyskusja mija się z celem.

I co z tego , że w Rosji jakość życia jest niższa niż w UK lub Szwajcarii.Anglia zdobyła bogactwo dzięki wieloletniemu wyzyskowi kolonii.Nie musiała toczyć wojny na swoim terenie od kilkuset lat.
Nigdy nie zginęło 27 milionów Anglików. Kraj nie miał przez 70 lat systemu gospodarczego , który był nieefektywny.

To nie chodzi o to ,że Rosja nie jest wśród najbardziej rozwiniętych krajów.Problemem jest to ,że mając takie możliwości systematycznie ich nie wykorzystuje.
Przecież Wy macie praktycznie wszystko.Jesteście chyba jedynym krajem , który jest samowystarczalny , jeżeli chodzi o surowce mineralne.Nie rozumiem jak to możliwe ,że importujecie żywność , którą równie dobrze moglibyście produkować u siebie.
Obecny Wasz system czyli oligarchia też nie sprzyja rozwojowi kraju.Właściwie to państwo jest wykorzystywane przez oligarchów dla własnych interesów.Akurat w tym przypadku ten sam system jest implementowany od 40 lat na zachodzie.Tylko jest lepiej przypudrowany.

Rusofob ja nie umniejszam winy marionetkowego , bezprawnego rządu na Ukrainie.
To lokaje USA tak samo jak Polski rząd.To co zrobił Schetyna -ogólnie polityka rządu w Warszawie - to zdrada interesów narodowych.Tylko Ukraińcy są co prawda nie bezwolnym ale jednak narzędziem.Ich zbrodnie w Noworosji są przemilczane przez zachodnią prasę.

Przy okazji wczoraj był 9 maja.Dzień wyzwolenia.Dzięki ofierze życia 600 000 żołnierzy Armii Czerwonej została wyzwolona Polska.Także dzięki Smile

Tak naprawdę ta wojna na Ukrainie ma jeden cel : albo zniszczyć Rosję , albo ją podporządkować anglosaskiemu kapitałowi.Najlepiej przez kolejną kolorową rewolucję.Rozpad Rosji to ostateczność bo ciężko jest kontrolować ten proces.
To kolejna próba i tym razem najgroźniejsza.Pomarańczowa Rewolucja , Rewolucja Róż , teraz Majdan to wszystko kolejne próby.Za terroryzmem Czeczeńskim też stoi CIA.
Jest to realizacja starej doktryny Sir Halford Mackinder'a założyciela London School of Economics.
Obecny jej kształt został nadany przez dwóch guru neoliberalizmu : Paula Wolfowitza i Zbigniewa Brzezińskiego - fanatycznego rusofoba.Żeby zrozumieć co i dlaczego dziej się na Ukrainie teraz dobrze byłoby przejrzeć Wolfowitz Doctrine , która wyciekła do prasy pojawiając się w New York Times w 1992 roku.I przeczytać "The Grand Chessboard" Brzezińskiego.
Chodzi o niedopuszczenie do pojawienia się potęgi zdolnej konkurować z USA globalnie.
W tym celu nie można dopuścić do pojawienia się konkurenta w Azji.Ten kontynent jest kluczowy bo na nim znajduje się 70 % zasobów mineralnych świata.USA szczególnie martwi zbliżenie Rosyjsko Niemieckie bo połączone komplementarne zasoby dadzą szansę na rozwój mocarstwa.
Tak samo nie może dojść do współpracy Rosyjsko Chińskiej.
Więc najlepszym rozwiązaniem jest zorganizowanie powtórki z II Wojny Światowej - wciągnięcie do wojny Niemiec i Rosji po przeciwnych stronach.Ta wojna już się rozpoczęła i na razie to proxy war na Ukrainie, ekonomicznie poprzez manipulację cenami ropy , ale na tym nie musi się skończyć.Jak na razie Putinowi udaje się jawnie nie angażować w konflikt. Jak widać po histerii antyrosyjskiej w zachodnich mediach wojna propagandowa już trwa.I niestety mam obawy czy USA nie rozpoczną wojny klasycznej polskimi rękoma.Nasi skorumpowani , cyniczni politycy i zwykli agenci amerykańscy ulokowani praktycznie wszędzie jak widać realizują polecenia , które szkodzą ludziom którzy ich wybrali.

Tak mi teraz przyszło do głowy.Jakby Obama , Cameron i inni mgli zostać postawieni przed trybunałem w Norymberdze i na takich zasadach sądzeni na pewno zostaliby skazani.
A dziś szkoda mówić. O upadku jakichkolwiek zasad świadczy fakt ,że Obama dostał nagrodę Nobla w czasie gdy USA prowadziły dwie wojny .Kuriozum.
Крокодил Гена

СообщениеДобавлено: Сб Окт 17, 2015 6:15 pm    Заголовок сообщения: Re: Rozterki rusofoba w kontekscie konfliktu ukrainskiego Ответить с цитатой

Rusofob писал(а):

Wprawdzie temat stary ale trochę się we mnie zagotowało... do tego stopnia, że postanowiłam się zarejestrować na forum. Mnie rusofobia moich rodaków już dawno przestała dziwić ale tym tekstem z niższością cywilizacyjną, to już nieźle poszalałeś...
Nie ma co kryć, że nasza wspólna historia jest nazwijmy to dość "trudna" i powiedźmy, że w jakiś sposób można tym tłumaczyć pewne uprzedzenia ale żeby zaraz takie bzdury pleść... w dodatku publicznie ? Cokolwiek dalej nie napisałeś, to niestety nie mam ochoty się z tym zapoznać, bo opinia człowieka plotącego takie bzdury nie może zawierać niczego wartościowego.
Начать новую тему   Ответить на тему    Список форумов Поговорим о Польше -> Dyskutujemy po POLSKU Часовой пояс: GMT + 1
Страница 1 из 1

Перейти: