Список форумов Поговорим о Польше Поговорим о Польше
Уютный форум о Польше и не только - www.forum.opolshe.ru

FAQFAQ   ПоискПоиск   ПользователиПользователи   ГруппыГруппы   РегистрацияРегистрация 
 ПрофильПрофиль   Войти и проверить личные сообщенияВойти и проверить личные сообщения   ВходВход 

Skoro muzyka lagodzi obyczaje...
На страницу Пред.  1, 2

Начать новую тему   Ответить на тему    Список форумов Поговорим о Польше -> Dyskutujemy po POLSKU
Предыдущая тема :: Следующая тема  
Автор Сообщение
Serek

СообщениеДобавлено: Пт Сен 15, 2006 11:26 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Bardzo mnie cieszy popularnosc 5'NIZZY, problem tylko w tym ze jest to zespol UKRAINSKI Wink

A na razie tym, ktorzy chca posluchac rosyjskiego rocka, pozostaje internet Sad No chyba ze ktos chce sie wybrac np. do Kaliningradu, moze akurat trafi na jakis koncert Wink
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
Rain

СообщениеДобавлено: Пт Сен 15, 2006 11:48 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

ztr писал(а):
Co mam na Wasze polemiki napisać...
Zupełnie nie znam Rosji co prawda byłem parenście razy w różnych miejscach w CCCP, było bardzo miło, wypiliśmy wiele.... ale to było picie z wrogiem a nie z przyjacielem. Dziś wydaje mi się że w końcu rosjanie i polacy dojrzeli do partnerstwa i od nas maleńkich ludzi trzeba te partnerstwo budować, na pewno nie zrobi tego PiS oni muszą mięć wroga bądź układ na pewno nie zrobi tego Putin on musi mięć wroga bądź raba. Popatrzmy na muzykę jaki kolwiek Polak cokolwiek wie o grupach muzycznych z Rosji poza Ałą Pugaczową. Cokolwiek Rosjanin wie o muzyce Polskiej poza Gepart czy Rodowicz. A to są dinozaury. Polacy żyją w zapatrzeni w Zachód Rosjanie tak samo jest w końcu wymarzona wolność. A my między sobą tak blisko żyjemy jak dwa psy walczące o wydumaną sukę. Bez sensu robie co mogę wśród moich znajomych by pokazać Rosjan jako ludzi , by pokazać że mają kulturę, by traktować ich jako przyjaciół a nie wrogów.
A nawiasem w Szczecinie na nabrzeżu Wały Chrobrego stoi statek rosyjskim w którym jest hotel i doskonała restauracja rosyjska a nazywa się „Ładoga”
Z miłą chęcią posłuchałbym rocka rosyjskiego ale nie mam gdzie. Jak byście mogli dać linki to z góry dziękuję. Żyjemy w komercyjnym świecie, reklama robi cuda....
Pozdrawiam

Świetny post. Szczery i do rzeczy. Rock Rosyjski będziemy dla Ciebie załatwiać już w najbliższych dniach. Zwracam się do DJ, który jest u nas specem nr. 1 od różnych uploadów i releasów. Można również do niego bezprośrednio pisać do LS (wiadomość prywatna). Sądzę, że muzyka będzie z dnia na dzień jakaś...

Наши сайты: Варшава По-Русски - www.warsaw.ru , Русский Курьер Варшавы - www.rkw.3w.pl или www.kurier.opolshe.ru, Наши в Польше - www.rosjanie.pl и форум: www.forum.opolshe.ru, фейсбук: https://www.facebook.com/warsaw.ru/
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Отправить e-mail Посетить сайт автора
Natali

СообщениеДобавлено: Пт Сен 15, 2006 11:56 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Serek писал(а):
esli mowimy o "Warszawa - Moskwa" co byla na poczatku ub. r. w Centrum Sztuki Wspolczesnej w Warszawie to bylo to... po prostu genialne

Tak, o tym mowa, i faktycznie to bylo genialne! Smile
Abrusia

СообщениеДобавлено: Пт Сен 15, 2006 1:27 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Serek писал(а):
Bardzo mnie cieszy popularnosc 5'NIZZY, problem tylko w tym ze jest to zespol UKRAINSKI Wink

Taa... I prosze, co ta dwujezycznosc zespolu narobila Laughing
Biker

СообщениеДобавлено: Пт Сен 15, 2006 6:32 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Juz to widze... Rosyjski rock.. Ha! Smile
Ja go sam zawsze nie lubilem, ze wzglegu na to ze to jest poprostu tragiczny -profanacja!
(to tak samo jak jakies .... z dup..k z Hacypietowki, zaczyna nagle zaczyna ciagnac glos, kurcze piec Rock!)
....
Jak mi ciagnie glos (od wielu lat) Sheffield z Metaliки, (niesamowity glos! ... pedaly do widzenia!!! ze swoimi Bee Dees! I ДжоАннами Леннонами)
I zas jakis ruski "Bonzo" zaczyna -...
To ja juz dziekuje. Daj cie spokuj!
Takie to jest poprostu niedzne!
(Tak samo jak robia w Polsce-w Mragowie, i w Rosji te niesamowite "extremy" kowbojow... ja sie smieje... hehe)
Kowbojowcy!!!! Wy bym tych krow naprawde poszli bym zalatwic!!!!
Moze wam bylo bym fajnie?!
Czy jak...
Wiec nie slucham ruskiego rocka, wole Digitaly-Imported- Progressive-House... i tak dalej...
tu adres:
http://64.236.34.4:5190/stream/1026

(Absolutnie nie kogo nie namawiam, tylko to slucham. Trzeba WinAmp od 5-tej wersji.)
MusashiPL

СообщениеДобавлено: Пн Сен 18, 2006 7:21 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

W październiku zacznie koncerty w Polsce Жанна Бичевскайа z Moskwy. Moja znajoma jest w trakcie załatwiania jej potrzebnych dokumentуw. Dzisiaj załatwiliśmy wizę (nie wiedziałem, że da się to zrobić w Gorzowie Wlkp.).

Koncerty będą m.in. w Warszawie, Krakowie, Gorzowie Wlkp., Legnicy i Poznaniu. Wg mojej znajomej ta kobieta koncertowała w kilkudziesięciu krajach świata, lecz deklaruje, że nigdy nie pojedzie do Niemiec. Po prostu bardzo nie lubi Niemcуw.
Serek

СообщениеДобавлено: Пн Сен 18, 2006 7:59 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Oby tylko się ograniczyła do śpiewania utworów Okudżawy Smile Bo to co ona zaczęła wraz ze swoim mężem (chyba?) wyprawiać po śmierci Okudżawy to... no takie niezbyt zrozumiałe dla polskiego ucha, zresztą dla rosyjskiego też nie bardzo (chyba że mówimy o uszach zawziętych monarchistów) Wink
Rain

СообщениеДобавлено: Пн Сен 18, 2006 11:04 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Musachi! A powiedz coś więcej. Jakie to będą daty, jak na taki koncert trafić?
Наши сайты: Варшава По-Русски - www.warsaw.ru , Русский Курьер Варшавы - www.rkw.3w.pl или www.kurier.opolshe.ru, Наши в Польше - www.rosjanie.pl и форум: www.forum.opolshe.ru, фейсбук: https://www.facebook.com/warsaw.ru/
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Отправить e-mail Посетить сайт автора
Abrusia

СообщениеДобавлено: Вт Сен 19, 2006 8:15 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Rain писал(а):
Musachi! A powiedz coś więcej. Jakie to będą daty, jak na taki koncert trafić?

O własnie.... Czekam na cos wiecej...
MusashiPL

СообщениеДобавлено: Вт Сен 19, 2006 2:39 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Dzisiaj wiem tylko tyle, że będzie to w październiku, niedługo się dowiem więcej. Czy chodzi konkretnie o Warszawę?
Rain

СообщениеДобавлено: Вт Сен 19, 2006 5:44 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

W moim przypadku tak. Będę z niecierpliwością czekał na więcej info...
MusashiPL

СообщениеДобавлено: Вт Сен 19, 2006 7:28 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

No i wszystko jasne.

Artyści: Żanna Biczewska i Giennadij Ponomariow.
Termin: 22 październik 2006, godzina 18:00 i 20:00.
Miejsce w przypadku Warszawy: kino "Bajka".
Bilety można kupić (nie wiem od kiedy) w kasie kina lub skontaktować się z Eugenią Dąbkowską [tutaj mуj tata zapisał numer telefonu komуrkowego, ale publikowanie takich osobistych telefonуw jak komуrki byłoby nietaktowne, ze względu na możliwość nękania danej osoby przez rуżnej maści debili, więc się na to nie decyduję]. Jakby coś, to można mi wysłać wiadomość prywatną. Rainowi na pewno podam, on może też uznać komu Wink

Nie jestem z Warszawy i nie wiem gdzie jest kino "Bajka", ale myślę że na google szybko się znajdzie.
EDIT
Yes, yes, yes Wink Razz - sekunda i są dane kina:
http://warszawa.polskanoc.pl/index.php?body=kultura&lang=1&str=3&IDC=23&place=11
Okazuje się, że na Marszałkowskiej - bardzo znana ulica.

Pozdrawiam
Rain

СообщениеДобавлено: Вт Сен 19, 2006 11:04 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

SUPER! Dzięki!!!!
MusashiPL

СообщениеДобавлено: Ср Сен 20, 2006 6:54 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Nie ma problemu. Pan Musashi zrobił właśnie plakaty reklamowe Wink, ale nie pokaże, bo pokazywał jak był mały WinkRazz, a ma już prawie 30 lat [stary człowiek i moŻe] Wink
emessa

СообщениеДобавлено: Вс Сен 24, 2006 2:50 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Privet vsem! Odnośnie listopadowego Festiwalu Piosenki Rosyjskiej - wiadomo moze jakie rosyjskie "gwiazdy" zostaly zaproszone (na wszelki wypadek pisze "gwiazdy" w cudzyslowie, ostroznosc wobec jezyka promocji)? Ucieszyla mnie bardzo wiadomosc o tym polsko-rosyjskim przedsiewzieciu artystycznym Smile. Mieszkam daleko od Warszawy, a i z netu rzadko korzystam, wiec gdyby ktos kiedys mogl podsunac mi dalsze informacje, bede wdzieczna.
Co do emitowania rosyjskich piosenek w radiu, to niestety mowi sie o tzw. ryzyku. Radia (przynajmniej te komercyjne), jak zapewne wiecie, "wypuszczaja" w eterze tylko kawalki, ktore przeszly przez uszy losowo wybranej grupy osob, a ta preferuje rzeczy podobne do tych, ktore juz slyszala. Tym bardziej cenne sa inicjatywy typu koncerowego / konkursowego, gdzie piosenka ma szanse zyskac popularnosc. Dopiero wtedy stacja zechce sie nia zainteresowac. Ot, probuje nakreslic mozliwosc zaistnienia blednego kola w wersji optymistycznej Smile.
Stimuss

СообщениеДобавлено: Ср Сен 27, 2006 11:43 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Odnośnie listopadowego Festiwalu Piosenki Rosyjskiej - to mi nie wiadomo jakie rosyjskie "gwiazdy" będą.
Informacje o nim coś już z 8 miechów przychodzą. Mam nadzieję, że nie będzie to Ałła Pugaczowa Confused Mad
Nagrody mają naprawdę niezłe.
MusashiPL

СообщениеДобавлено: Ср Окт 11, 2006 1:27 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Podczas ostatniego spotkania z ministrem Iwanowem zaproponował on, by reaktywować Festiwal Piosenki Rosyjskiej (kiedyś był "Radzieckiej"), na co polska strona przystała. Będzie to prawdopodobnie tam gdzie w przeszłości, czyli Zielonej Gуrze. Mуj region coś skorzysta, a nie wszystko w Warszawie Wink Razz
golem

СообщениеДобавлено: Ср Окт 11, 2006 1:57 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Zielona Góra to dobry pomysł. Popieram. Blisko do Poznania Very Happy

СообщениеДобавлено: Сб Окт 14, 2006 8:48 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

W poniedziałek zmarł Marek Grechuta.
Poeta, Kompozytor, Malarz... W Polsce chyba nie ma nikogo kto niekojarzyłby tego nazwiska, a nawet jeśli się gdzieś taki osobnik uchował, to i tak zapewne zetknął się z Jego piosenkami nieświadomie.
Na pozór lekkie wręcz rozrywkowe, łatwo wpadające w ucho i zostające na długo w pamięci piosenki Grechuty, nie znają granic pokoleniowych czy mentalnych. Trafiają do każdego, bo językiem pełnym poetyckiej finezji, ale jednocześnie zrozumiałym i przez to pięknym - mówią o sprawach niezwykle ważnych - chodź tak codziennych, powszednich że aż oczywistych. I właśnie te powszednie sprawy, w naszej codziennej gonitwie traktowane z lekceważącą oczywistością - w utworach Grechuty odzyskują należną sobie rangę, na powrót stają się kwestiami godnymi naszej zadumy - której efekty często okazują się być zaskakująco nieoczywiste. To właśnie nieprzemijająca aktualność przekazu podanego w pięknej muzycznie formie, sprawia że twórczość Marka Grechuty jest wciąż na nowo odkrywana i to zarówno przez młodych ludzi stykających się z nią po raz pierwszy, jak i przez wiernych słuchaczy którzy nabywając nowych doświadczeń życiowych - odczytują z niej wciąż nowe treści.
Dopiero teraz, gdy Marek Grechuta odszedł, gdy nie napisze już żadnego nowego wiersza-piosenki a Jego palce nie uderzą już nigdy więcej w klawiaturę - wielu ludzi zdało sobie sprawę jak bardzo był im bliski On i jego muzyka.
Interesuje mnie czy twórczość Grechuty mimo niewątpliwej bariery językowej, zagościła w jakiś szczególny sposób w świadomości naszych Sąsiadów..? Bo jeśli poezja jest właśnie tym "co ginie w przekładzie", a dzieła Marka Grechuty od słów zaczynając, przez akordy fortepianu aż do najcichszych dźwięków skrzypiec - niewątpliwie są poezją; to pełny odbiór fenomenu krakowskiego artysty winien pozostać udziałem jedynie tych, którzy sprawnie poruszają się w gąszczu polskiej mowy. Ale być może uniwersalny język muzyki - u Grechuty tak integralnie splecionej z przekazywanymi treściami, porusza struny wrażliwości słuchacza ponad granicami leksykalnymi...?

Może ów wątek niezbyt wpisuje się w tonację tego topicu, ale ten traktujący o muzyce polskiej uległ już dość dawno "hibernacji", natomiast Marek Grechuta w dziedzinie "łagodzenia obyczajów muzyką" zdziałał wiele...
Rain

СообщениеДобавлено: Вс Окт 15, 2006 9:28 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Ja znam hity Grechuty bardzo dobrze, ale tyle lat w Polsce. Podejrzewam, że nie każdy może powiedzieć to samo. Zawsze się zastanawiam ile lat trzeba mieszkać w Polsce, żeby wiedzieć kim byli i co śpiewali Grechuta czy np. Jantar ...
Stimuss

СообщениеДобавлено: Пт Окт 27, 2006 11:29 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Czy mówią coś wam te nazwiska:
Jewgienij Malinowski
Żanna Gierasimowa
Anna Sizowa
Artem Verholashin
oraz grupa Nebo Zdes?

Ps. Nie wiedziałem, że w Polsce w Koszalinie jest muzeum Wysockiego? Shocked 8)
Pozdro
Stimuss
Abrusia

СообщениеДобавлено: Сб Окт 28, 2006 7:03 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Stimuss писал(а):
Czy mówią coś wam te nazwiska:
Jewgienij Malinowski
Żanna Gierasimowa
Anna Sizowa
Artem Verholashin
oraz grupa Nebo Zdes?
...Stimuss

Dwa pierwsze mowia... Jewgieniej dosyc czesto koncertuje w Wawie. Zanna, chyba ostatni raz grala na Smolnej....
Rain

СообщениеДобавлено: Сб Окт 28, 2006 11:36 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

O Malinowskim jest zawsze tutaj: www.warsaw.ru/meroprijatija.htm O jego koncertach etc...
Stimuss

СообщениеДобавлено: Пн Окт 30, 2006 11:45 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

To są wlaśnie te gwiazdy muzyki rosyjskiej co mają wystapić na http://www.piosenkarosyjska.pl/
No i się zastanawiałem czy ktos o nich słyszał? Ale widzę że słyszał... Czyli ok Wink
Rain

СообщениеДобавлено: Пн Окт 30, 2006 12:52 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Ja coś słyszałem o tym, że ten festiwal odbędzie się również w Pałacu Kultury. Dziwna sprawa, bo tutaj mowa tylko o "Skarpie"...
MusashiPL

СообщениеДобавлено: Чт Ноя 09, 2006 12:59 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Znowu muszę uprzejmie donieść, że Żanna Biczewska nawiedzi w następnym roku Polskę kolejny raz. Trasa przewidywana jest na przełomie lutego i marca 2007 roku i obejmuje: Poznań, Wrocław, Gdańsk, Krakуw, Lublin, Warszawę, Łуdź, Płock, Żyrardуw, Zieloną Gуrę i Jelenią Gуrę.

P.S.
Rain, a jak tam wrażenia po ostatnim koncercie?
Rain

СообщениеДобавлено: Чт Ноя 09, 2006 4:13 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Koncert był niesamowity. Ona żartowała 99% czasu, przy czym żarciki były naprawdę niezłe... Jeden gościu zaczął krzyczeć na starcie "Czernyj Woron" (nazwa piosenki, którą chciał usłyszeć), a ona mu: "Masz Pan gitarę, graj i śpiewaj Worona..." Very Happy Very Happy Very Happy
Stimuss

СообщениеДобавлено: Вт Ноя 14, 2006 2:53 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

To jest Malinowski? W serialach kilku występował chyba?
http://www.warsaw.ru/news/malinowski4.gif
Rain

СообщениеДобавлено: Ср Ноя 15, 2006 1:04 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

To on. Więcej o nim:
http://www.rkw.3w.pl/bard.htm

Stimuss

СообщениеДобавлено: Ср Ноя 15, 2006 1:21 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

W sumie to brakuje mi w za przeproszeniem ,,mediach'' muzy, filmów z krajów sasiednich nie tylko rosyjskich ale czeskich, słowackich....
Jakaś różnorodność by się przydała Sad
Serek

СообщениеДобавлено: Ср Ноя 15, 2006 2:32 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Akurat filmy i seriale rosyjskie sa dosc czeste w polskiej telewizji. Nie leca w "prime time", ale sa. Wlasciwie wszystkie najglosniejsze produkcje filmowe i telewizyjne trafiaja na polskie ekrany - te duze, jak i te male szklane.
Ciekawostka jest tez to, ze w Polsce wyswietla sie bardzo duzo rosyjskich dokumentalnych filmow historycznych. Jak uwaznie przesledzic program, to najwiecej tego typu produkcji pochodzi z Wielkiej Brytanii (wiadomo, to swiatowy lider w takich programach) i wlasnie Rosji - np. ostatnio w TVP1 lecial dwuczesciowy film o Berii (o 1 w nocy). Stoi to w zupelnej sprzecznosci z lansowanym przez media pogladem ze w Rosji na potege falszuje sie historie, ze kreci sie jakas propagande etc. Gdyby tak rzeczywiscie bylo - przeciez nikt by takich filmow nie kupowal. Sporo tez jest publicystyki - najglosniejszym przykladem jest "Kriminalnaja Rossija" kupiona przez TVN.

A co do muzyki - niestety zgoda. Zero. Choc tu moze problem w tym, ze w Rosji bardzo rzadko powstaja projekty muzyczne z zalozenia dopasowane do zagranicznych odbiorcow. Slynne TATU bylo tu chlubnym wyjatkiem (mozna lubic lub nie taka muzyke, ale jako projekt marketingowy to byl fenomen). Nie chce powiedziec, ze w Rosji nie ma dobrych zespolow. Po prostu graja one muzyke z zalozenia skierowana na wlasny rynek. Zreszta podobnie w Polsce - jakos niewiele jest muzykow, ktorzy potrafia sie przebic za granica.
Stimuss

СообщениеДобавлено: Ср Ноя 15, 2006 3:14 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

No właśnie jak chcesz zobaczyć coś w TIWI na poziomie poza amerykańską sieczką to trzeba poczekać do godz. 1.00 albo 2.00 Sad Confused
Chciałem obejrzeć wszystkie cześci bandyckiego Petersburga ale nie zdzierżyłem. Sad
Serek

СообщениеДобавлено: Ср Ноя 15, 2006 3:28 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Mam dobra rade - zainwestuj z 400-500 zl w magnetowid i po problemie Wink albo nieco wiecej w DVD z mozliwoscia nagrywania Wink

PS. "Bandycki Petersburg" byl super. A ksiazka wcale nie gorsza! Wlasciwie ksiazki, bo bylo chyba 7 czesci (sa dostepne w internecie, ale po rosyjsku).
Stimuss

СообщениеДобавлено: Ср Ноя 15, 2006 3:31 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

No to mam akurat problem bo mam DVD Bellwooda tylko taki ma feler że to nie jest nagrywaczka niestety. Sad
Rain

СообщениеДобавлено: Ср Ноя 15, 2006 3:44 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Jak nie ma satelity NTV+ to nie ma co nagrywać. Wszystkie seriale o których mowa ma forum kto?... Oczywiście Rain... To po co sobie zawracać głowę. Wystarczy się zapytać o te superprodukcje... Smile
Serek

СообщениеДобавлено: Ср Ноя 15, 2006 4:18 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Masz "9 rote"? Szkoda mi bylo ostatnio w Pitrze 150 rubli za krazek, a chetnie bym obejrzal Wink
A propos seriali - czy z Bandyckiego Petersburga nakrecono tylko 3 czesci, ktore pokazano w Polsce, czy byly tez pozostale?

PS. Mowilismy o rosyjskich filmach w polskiej TV... Chyba nie sadzisz ze tu siedza tacy maniacy, ktorzy placa abonament za TVP, abonament np. za kablowke i jeszcze chca wziac na barki NTV+? Cholera, kiedy bysmy to wszystko obejrzeli???!!! Wink
Rain

СообщениеДобавлено: Ср Ноя 15, 2006 4:25 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Polska Antena jest bezpłatna, wiadomo... Smile NTV+ to podstawa bo lubę nasze kino, programy, seriale...

"9 rotę" oczywiście mam... "Bandyckiego" jest jak na razie 7 części.

Nazw jest dużo, wszystkich nie pamietam. W siódemce nie było ani Domagarova, ani żadnych innych znanych postaci... Kojarzycie takie nazwy części jak:

"Żurnalist"
"Oper"
"Arestant"
"Krach Antibiotika" ...

zetef

СообщениеДобавлено: Ср Ноя 15, 2006 4:39 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Jeśli chodzi o 'Bandycki...." to proponuję zajrzeć tu:
http://torrents.ru/forum/viewforum.php?f=91

Trzeba się zarejestrować i mieć odpowiedni programik np. Bit Torrent. No i szybkie łacze też by się przydało. Poza tym jest to wg. mnie kopalnia rosyjskiej muzyki, filmów (dla dorosłych i dla dzieci) Zresztą pewnie sami to dobrze wiecie.
Zdaje się, że trzeba się zarejestrować na stronie.
Serek

СообщениеДобавлено: Ср Ноя 15, 2006 4:48 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Z torentow nie korzystam, wole ogladac w telewizorze Smile
A 7 czesci Bandyckiego Petersburga baaaardzo chetnie bym obejrzal....
ryhu

СообщениеДобавлено: Ср Ноя 15, 2006 5:52 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

z "Bandyckiego Petersburga" w polskiej TV były chyba trzy części zaledwie: pierwsza seria gdzie akcja ogniskowała się wokół niejakiego Czeliszczewa; "Żurnalist" z Domagarowem w roli głównej oraz "Krach Antybiotyka" - te przynajmniej pamiętam, ale być może się mylę

Sam chętnie obejrzałbym "Strafbat" - widziałem onegdaj teledysk Ljube skręcony z kadrów tego serialu i obudził we mnie wielki apetyt na zapoznanie się z całością dzieła

A propos rosyjskich stacji TV - od kilku dni moja kablówka ma w ofercie rosyjską stację: RTR Planeta - możecie powiedzieć mi coś bliżej o tym kanale, bo nie wiem czy warto rozszerzyć swój pakiet programów o tę stację?
Rain

СообщениеДобавлено: Ср Ноя 15, 2006 7:58 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Serek писал(а):
A 7 czesci Bandyckiego Petersburga baaaardzo chetnie bym obejrzal....

Nie wiem czy mam wszystkie 7, ale siódmą tak. Niestety nie ma w niej nikogo kogo znamy. Pozostałe wymienone wyżej są...

ryhu писал(а):
warto rozszerzyć swój pakiet programów o tę stację?

Mimo faktu, że puszczają tam specjalną (wykastrowaną) wersję normalnego RTR, warto. Może i nie będzie tam najciekawszych nowych filmów, ale reszta programów jest w porządku. I tak później wszystko pokazują, wieć warto...

ryhu

СообщениеДобавлено: Ср Ноя 15, 2006 9:13 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

dzieki za odzew Rain, więc RTR Planeta jest zwykłą rosyjską stacją..? znajdę tam publicystykę, rozrywkę i film...? Extra Very Happy

bo obawiałem się czy nie jest to jakiś kanał tematyczny
Rain

СообщениеДобавлено: Ср Ноя 15, 2006 10:57 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Tam wszystko jest w porządku pod tym względem. Można oglądać. Najlepiej to znaleźć program w sieci i zobaczyć... Tutaj: http://www.rtr-planeta.com/
Stimuss

СообщениеДобавлено: Чт Ноя 16, 2006 8:22 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Bandycki Petersburg był wyświetlany 2 razy po 3 serie (tzn. w Polszy):
Adwokat
Baron
Upadek Antybiotyka

W pierszej ginie Czeliszczew i blondyn (w amerykańskim serialu pewnie wystrzelałby pół okolicy). W sumie szkoda że nie pomścił rodziców Sad
Był w tej części i polski akcent Czeliszczew przyjechał w interesach do naszego kraju i bratał się z Malajkatem stoliczną i wyborową Wink Bardzo słuszna linia polityki wschodniej Wink
W drugiej jest afera związana ze znanym obrazem z Ermitarzu. Oglądałem do momentu kiedy Domogarow miał jechać w poszukiwaniu córki Barona do Moskwy i był ostry wyścig między nim a bandziorami. Nie wiem jak to się skończyło Sad
No i zobaczyłem początek 3 serii, kiedy Drozdowa (tzn. była to już inna niestety aktorka w zasadzie pasztet w porównaniu nią Crying or Very sad ) mściła się na Adwokacie za zamordowanie Czeliszczewa i Blondyna.
Tyle. Nie mam pojęcia o czym są pozostałe 4 części ...?
Rain

СообщениеДобавлено: Пт Ноя 17, 2006 2:44 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Pomożemy Ci... Adres do korespondencji poproszę w LS... Very Happy
Serek

СообщениеДобавлено: Пт Ноя 17, 2006 12:28 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Jesli chcesz i znasz rosyjski to moge Ci podac adres strony ze wszystkimi "Bandyckimi Petersburgami" (w plikach tekstowych) do sciagniecia.
A kto ma na DVD niech sie odezwie, odwdzieczam sie piwem (uwaga na watrobe Wink )
Rain

СообщениеДобавлено: Пт Ноя 17, 2006 8:53 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Są... Trzeba się po prostu spotkać...
Начать новую тему   Ответить на тему    Список форумов Поговорим о Польше -> Dyskutujemy po POLSKU Часовой пояс: GMT + 1
На страницу Пред.  1, 2
Страница 2 из 2

Перейти: