Список форумов Поговорим о Польше Поговорим о Польше
Уютный форум о Польше и не только - www.forum.opolshe.ru

FAQFAQ   ПоискПоиск   ПользователиПользователи   ГруппыГруппы   РегистрацияРегистрация 
 ПрофильПрофиль   Войти и проверить личные сообщенияВойти и проверить личные сообщения   ВходВход 

Partia kobiet (nic do ukrycia). Ofiary wyborcze?

Начать новую тему   Ответить на тему    Список форумов Поговорим о Польше -> Dyskutujemy po POLSKU
Предыдущая тема :: Следующая тема  
Автор Сообщение
krzyzak

СообщениеДобавлено: Сб Сен 22, 2007 9:14 pm    Заголовок сообщения: Partia kobiet (nic do ukrycia). Ofiary wyborcze? Ответить с цитатой

Hasło ("nic do ukrycia"), rewelacja Very Happy . Aktualne, dowcipne w kontekście zdjęcia, proste i uczciwe. Tylko...

Czy one wyglądają jak ofiary przemocy domowej? – nie, to tylko braku uśmiechu daje obraz żądnej zemsty baby, wyrzuconej z domu na golasa przez męża tyrana. Chociaż trochę mogłyby się uśmiechnąć. Nie wyglądałyby na takie Matki-Vendetty. Krucjata kastratorek u góry i zgwałcona dziewica na dole (ta brunetka). A na dokładkę Manuela z twarzą Puffmutter. Uśmiech proszę, albo po kampanii wyborczej nie narzekaj jedna z drugą na lustro jak gęba krzywa.

Последний раз редактировалось: krzyzak (Ср Окт 10, 2007 9:18 pm), всего редактировалось 1 раз
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
Noc Komety

СообщениеДобавлено: Ср Окт 03, 2007 9:29 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Czy masz cos do kobiet ?
Enka

СообщениеДобавлено: Ср Окт 03, 2007 10:25 pm    Заголовок сообщения: Re: Ofiary wyborcze??????? Ответить с цитатой

krzyzak писал(а):
Hasło ("nic do ukrycia"), rewelacja Very Happy . Aktualne, dowcipne w kontekście zdjęcia, proste i uczciwe. Tylko...

Czy one wyglądają jak ofiary przemocy domowej (mimo braku uśmiechu), jak żądne zemsty baby, wyrzucone z domu na golasa przez męża tyrana? Hm, no może chociaż trochę mogłyby się uśmiechnąć. Nie wyglądałyby na takie Matki-Vendetty. Krucjata kastratorek u góry i zgwałcona dziewica na dole (ta brunetka). A na dokładkę Manuela z twarzą Puffmutter. Uśmiech proszę.

Laughing faktycznie Panie są wręcz odstraszające. Nawet bym na nie zagłosowała, gdyby nie to zdjęcie- nie wiadomo czego po nich sięspodziewać..

Noc Komety

СообщениеДобавлено: Чт Окт 04, 2007 9:09 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

ta na dole jest ladna ta brunetka z dlugimi wlosami .
Jakto czego sie ponich spodziewac -sexuu Very Happy Smile Surprised Laughing Wink ;]

Rain

СообщениеДобавлено: Ср Окт 10, 2007 12:43 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Jestem ciekaw gdzie chowają łapówki. Wiadomo, że wszyscy biorą...
Наши сайты: Варшава По-Русски - www.warsaw.ru , Русский Курьер Варшавы - www.rkw.3w.pl или www.kurier.opolshe.ru, Наши в Польше - www.rosjanie.pl и форум: www.forum.opolshe.ru, фейсбук: https://www.facebook.com/warsaw.ru/
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Отправить e-mail Посетить сайт автора
zetef

СообщениеДобавлено: Ср Окт 10, 2007 7:17 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Rain, no coś ty. Wiadomo gdzie Very Happy
Rain

СообщениеДобавлено: Ср Окт 10, 2007 6:40 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

gdzie gdzie.... w ....zie.... Very Happy
Наши сайты: Варшава По-Русски - www.warsaw.ru , Русский Курьер Варшавы - www.rkw.3w.pl или www.kurier.opolshe.ru, Наши в Польше - www.rosjanie.pl и форум: www.forum.opolshe.ru, фейсбук: https://www.facebook.com/warsaw.ru/
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Отправить e-mail Посетить сайт автора
Noc Komety

СообщениеДобавлено: Сб Окт 13, 2007 5:16 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

no to glemboki ten sejfik musi byc ,chyba beingi tam juz garazuja Laughing Surprised Very Happy Smile
polka

СообщениеДобавлено: Пт Дек 19, 2008 8:30 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Są tu dwie strony medalu; Okładka kicz totalny ale czytałam jej książkę pt ,, Obywatelka'' i uważam ją za mądrą, wiele poświęca tematyce kobiecej np skutki zakazu aborcji, przypadek Alicji Tysiąc itp. Nie jestem wojującą feministką Laughing ale uważam że każda kobieta powinna mieć prawo decydować, czy chcę być w ciąży, czy chce mieć dzieci i ile chcę ich mieć takie jest moje zdanie. A wy jaką macie opinię na temat aborcji ( mam nadzieję że to nie zbyt osobiste pytanie)?
Tani1

СообщениеДобавлено: Пт Дек 19, 2008 8:46 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Daj spookoj, Polka, panowie musza sie pocieszyc, bo im sie w glowie nie miesci, ze baby moga nie chciec ino do wyrka i do garow. A ta ladna brunetka, to wiadomo, tylko do zabawy... Manuela tez by sie nadala, bo jeszcze wyglad ma, gdyby taka grozna nie byla i paszcza tak nie klapala.
Ale faktycznie, ze ten plakat nie bardzo udany. Po cholere one sa gole? Same sobie ukrecily bicz na tylki. Wspolczuje.
polka

СообщениеДобавлено: Сб Дек 20, 2008 8:21 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

A mi się wydaję że za sytuacje kobiet nie ponoszą winy tylko panowie, większość akceptuje lub popiera aby żony pracowały. Duża jest w tym wina głupich kobiet, które same chyba chcą by je tak traktować np. moją sąsiadka zbierała podpisy o zapisie zakazu aborcji w konstytucji, ja jej mówię jak może pani robić coś przeciw kobietom jak pani sama jest kobietą a ona popatrzyła się na mnie jakbym jej matkę zabiła Shocked lub bardziej drastyczny przypadek, moja koleżanka z liceum ma dziwne podejście do życia, jej mąż znęcał się nad nią w bardzo brutalny sposób( teściowa ją trzymała a mąż bił i to nie żadna fikcja tylko samo życie, już jako jej chłopak prał ją po twarzy a ona sama do niego chodziła na siłe ( chyba nie chciał z nią być a ona mu się narzucała ), złapała go na ciąże. Pamiętam jedną scene z nią, moja mama pojechała do sanatorium i musiałam pilnować jej domu i, ja byłam niecały rok mężatką ona kilka. Popijamy z mężem winko Embarassed a tu Kaśka krzyczy POMOCY otworzyliśmy a ona (twarz zakrwawiona, sina, złamana ręka), opatrzyłam ją pojechaliśmy na pogotowie a za 2 dni ona mówi że idzie przeprosić męża i że jej miejsce jest przy mężu. Za kilka latek połamał jej żebra i po tym połamaniu żeber jeszcze miała z nim 3 dzieci Laughing . Gdy ją spotkałam w listopadzie na Wszystkich Świętych, to mówiła że układa jej się świetnie, ma tyle lat co ja a wygląda na ponad 50 zmarszczka na zmarszczce. I wcale teraz nie jest mi jej żal, bo proponował jej że wezmę ja do siebie, pomogę znaleść pracę i postawię ją na nogi a ona nie bo jej miejsce jest przy mężu.
Tani1

СообщениеДобавлено: Сб Дек 20, 2008 9:09 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Masz racje, to jest nasza wina. Nie jestesmy solidarne, jedna drugiej czesto leb by do szamba wepchnela. Byleby nie pozwolic drugiej odetchnac. Niech ma tak, jak ja, albo i gorzej. Ja cierpialam, to i ty sie nacierp, szmato. Crying or Very sad
Dzieci ci sie nie chce rodzic? Ozez ty w morede, zdziro glupia. Przeciez jestes do tego stworzona, a ty tu bedziesz fikac, nu, nu, nu!
Sytuacja, ktora opisujesz jest dosc patologiczna, zwlaszcza jej podejcie do tematu, bo jemu sie nie dziwie. On pewnie nie zna innego swiata jak bicie, krzyk i chlansko. A jak mu sie jeszcze na to pozwala... Inna sprawa, ze nasze prawo nie broni takich kobiet. Nikt ich nie obroni, jesli ktos z tlumu nie poda pomocnej reki. Dziwie sie, ze proponowalas, a ona odrzucila. Dziwie sie bardzo.
polka

СообщениеДобавлено: Сб Дек 20, 2008 5:01 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Paradoks tej sytuacji polega na tym że ON nigdy nie chciał z nią być, ona do niego latała jako panna i wtedy już ja bił i mówił op..dol się ku..wo ode mnie itp, on jej wogule nie chciał, nie kochał a przez to narzucanie znienawidził. Ona głupia go upiła i złapała na ciąże a na wsi wiadomo ciąża=ślub. Matka go zmusiła by ożenił się z nią, na weselu też dostała wpierdol i to w brzuch ( a była w ciąży) Sad . Ja na jej miejscu po pierwszym uderzeniu w twarz, przestałabym chodzić do niego a nie łapać jeszcze na dziecko i być z nim Confused . A ja nawet znalazłam jej prace, miała wtedy tylko jedno dziecko, a mąż jej nie szukał bo on jej po prostu nienawidził a sama do niego wróciła i dostała kolejne manto nie za to że uciekła tylko za to że wróciła, obecnie mówiła mi ( jak byłam odwiedzić grób taty) że jest szczęśliwą żoną i matką Shocked
polka

СообщениеДобавлено: Ср Янв 14, 2009 1:59 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Czytałam ten artykuł http://www.styl24.pl/article.php/art_id,1295/title,Bezdzietne-z-wyboru/place,1/ o paniach co z własnej woli wybrały życie bez dzieci, jestem do nich pozytywnie nastawiona mimo iż mam inne zdanie na ten temat(lubię opiekować się dziećmi) ale rozumiem że dziecko dla jednego jest szczęściem dla drugiego może być przekleństwem. Niestety takie panie nie są akceptowane przez większość społeczeństwa i trudno im znaleść męża Confused
OG

СообщениеДобавлено: Ср Янв 14, 2009 3:28 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

polka
Może nie tak przekleństwo (przecież dzieci), jak świadome stawienie i odpowiedzialność? Z pewnością to lepiej, niż urodzić - a potem myśleć, co z tym robić i na jakie koszty żyć samemu i karmić dziecko.
polka

СообщениеДобавлено: Ср Янв 14, 2009 6:22 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Dziecko może być i tym i tym,zależy dla kogo np ja lubię dzieci, bawić się z nimi, czytać bajki itp i właściwie mogę powiedzieć że przy tym odpoczywam i nie uważam się za lepszą od pań nie chcących i nie lubiących dzieci. Mam koleżankę ( ma 4 letniego synka) ale widać że ona za dziećmi nie przepada( ten synek to wpadka) , owszem wszystko przy nim zrobi ale nie przytula go, nie rozmawia z nim, nie bawi się, nawet jak on się boi ciemności to nie usiądzie choć na chwilę przy łóżku. Widać że ma awersje do dzieci, więc lepiej być bezdzietną niż złą matką. I nie znoszę też nieodpowiedzialnej prokreacji, np jeden pokoik i 10tka dzieci, takich ludzi to ja bym nawet karała Confused , za płodzenie kolejnych dzieci, jak nie ma pieniędzy na podstawowe rzeczy.
OG

СообщениеДобавлено: Ср Янв 14, 2009 10:06 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Masz rację! I to taki socjalny problem... Sad
Tani1

СообщениеДобавлено: Чт Янв 15, 2009 2:43 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Generalnie, dziewczyny, wydaje mi sie, ze problem 10-ki dzieci to jest problem ludzi/spoleczenstw biednych i nieuswiadomionych. I tu byloby wlasciwe, zeby panstwo oraz kosciol (skoro sa tacy "pro") pomagali wychowywac te dzieciaki, lozyli na ich ubranie, wyzywienie, wyksztalcenie... Prawda? Nie porzucac, nie zostawiac samym sobie... No, ale tak sie nie dzieje w wielu wypadkach, ani jedna ani druga instytucja nie jest w stanie wyludzic od nas, podatnikow wiecej kasy, tak, zeby samemu sie najesc i jeszcze dac biednym. Polka z drugiej strony ma racje, ze bieda nie powinna zwalniac od odpowiedzialnosci. Tylko trzeba najpierw tych ludzi uswiadomic. Trzeba im dac mozliwosc skorzystania chocby z glupich prezerwatyw. Inaczej "niepotrzebnie" urodzone dzieci zawsze beda cierpiec.
polka

СообщениеДобавлено: Чт Янв 15, 2009 7:31 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Tutaj dalej są dwie strony medalu, mam znajomą od 25 lat pracuje jako położna i mówi że od upadku komuny wiele się zmieniło na lepsze( wyposażenie, pomoc rodzącej itp) ale zmieniło się też na gorsze np kwestia dostępności aborcji wiadomo na co ustawa pozwala ale inaczej jest w praktyce nawet kobieta zgwałcona, mająca uszkodzony płód, lub gdy ciąża zagraża jej zdrowiu lub życiu, trudno jest znaleść lekarza, który podejmie się zabiegu. Podobna sytuacja jest z antykoncepcją, lekarze często jej nie przypisują powołując się na klauzule sumienia, zapraszając do prywatnego gabinetu. Wogule ta Klauzula Sumienia to jakaś paranoja, chrześcijanin nie zapisze antykoncepcji lub nie usunie ciąży pozamacicznej,Świadek Jehowy odmówi przetoczenia krwi, buddysta nie zapiszę antybiotyku bo jego religia nie pozwala zabijać nawet robaków więc i bakterii, uważam że nie powinno być czegoś takiego bo każdy tego nadużywa.

Druga strona medalu jest taka że ludzie często nie chcą się uświadamiać np za komuny nie było problemu z antykoncepcją i aborcją a ludzie mieli więcej dzieci niż teraz.
Tani1

СообщениеДобавлено: Чт Янв 15, 2009 10:19 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Masz racje, to jest paranona, ale tego typu zakazy zawsze beda religiom na reke, bo jakas boskosc, jakies tabu musza byc, a jesli nie prosba to grozba trzeba wymusic posluszenstwo wiernych i...niewiernych. Gdzie tu jednak miejsce na wolna wole?
polka

СообщениеДобавлено: Пт Янв 16, 2009 7:44 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Wiadomo np kobieta ma ciąże pozamaciczną i lekarz jej nie usunie, to ona umrze w mękach, czyli będzie świętą, więc i zbawioną, więc według niego robi dla niej dobrze Laughing
zetef

СообщениеДобавлено: Сб Янв 17, 2009 6:15 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Polka I Tani1, zgadza się, za komuny mieli więcej dzieci niż teraz. Ale co było robić za komuny, poza dziećmi? 2 programy w TV, żadnych agencji towarzyskich, a za granicę to można było pojechać do zasranego DDR.
Żartuję oczywiście. Teraz warunki się zmieniły, inne są cele i wartości. Chociaż między nami mówiąc - udane dzieciaki to jednak skarb największy. Lepszy nawet niż najnowszy model Mercedesa.
A i wykonanie łatwiejsze i nie bez przyjemności.
Z aborcja to jest wieczny kłopot. Ale choćbyś nie wiem jak mnie przekonywała, to musisz przyznać, że z zygoty (czy jak wolisz z zarodka) nie urodzi się koń, pies czy kot, tylko człowiek. Ciężko jest dyskutować kiedy się ten człowiek zaczyna, w pierwszym, drugim czy piątym tygodniu ciąży.
Poza tym chce wszystkim - i męskiej i żeńskiej publice na tym forum powiedzieć, że z chujem nie ma żartów.
Po prostu są działania za które ponosi się odpowiedzialność. I nie jest to żart. Trzeba wiedzieć co się robi. Ja doskonale wiem. że obecnie jest propaganda totalnej wolności i luzu.
W realnym życiu nie można być wiecznym luzakiem.
ja osobiście jestem jedynakiem. I bardzo zazdroszczę rodzinom wielodzietnym. W końcu solidarna rodzina, dobre dzieciaki to najlepsze co możemy po sobie zostawić.
polka

СообщениеДобавлено: Сб Янв 17, 2009 6:54 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Panie Zetefie, przyznaje panu racje ale nie całkowicie,wiadomo że aborcja nie jest środkiem antykoncepcyjnym ale w pewnych przypadkach jest uzasadniona np.gwałt(noszenie i urodzenie dziecka po gwałcicielu może być większą traumą niż sam gwałt), ciężkie uszkodzenie płodu( rodząc takie dziecko robi się mu tylko krzywdę skazując na całe życie pełne cierpień, zagrożenie życia lub zdrowia wiadomo. W przypadku gdy ktoś nie chcę dziecka, jest to na pewno mniejsze zło, niż ma potem odreagowywać na tym nieplanowanym dziecku, swoje frustracje i potem okaleczyć je na całe życie. Z rodzinami wielodzietnymi to się zgadzam, nawet teraz jak mam problem to dzwonie do kogoś i już jest inaczej Wink , mój mąż za to był jedynakiem ale mówił że nieraz było mu smutno że nie miał się z kim pobawić lub nawet podroczyć. Ja mam dwójkę i różnica pomiędzy nimi wynosi niecałe 2 lata i jestem zadowolona, dość dobrze się dogadują. Przy takim odstępie same plusy, tylko 2 minusy Laughing , jeden wiadomo pieluchy i to często zmieniane bo jak nie jedno to drugie Laughing , gdy jedno zacznie płakać np bo ma kolkę to drugie zaczyna i to bez powodu Laughing
Tani1

СообщениеДобавлено: Сб Янв 17, 2009 10:52 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Oj Zetef, a z taka przyjemnoscia mi sie Ciebie zawsze czytalo... Taki sie rozsadny i dowcipny wydawales. Trudno
Mam dwoch braci i tylko jedengo syna. I chwatit.
Osobiscie "naszalalam sie" w zyciu jak cholera, wiec trudno mi sie czyta takie teksty.
Nie, nie, nie wole sobie poklachac z Polka.
EA

СообщениеДобавлено: Пн Май 18, 2009 5:41 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Polko święta racja to nasza wina Confused a ta Twoja koleżanka to też jakaś masochistka- gość jej łamie żebra a ona jest z nim Shocked sama ma chyba coś nie tak z łbem Shocked
Начать новую тему   Ответить на тему    Список форумов Поговорим о Польше -> Dyskutujemy po POLSKU Часовой пояс: GMT + 1
Страница 1 из 1

Перейти: