Список форумов Поговорим о Польше Поговорим о Польше
Уютный форум о Польше и не только - www.forum.opolshe.ru

FAQFAQ   ПоискПоиск   ПользователиПользователи   ГруппыГруппы   РегистрацияРегистрация 
 ПрофильПрофиль   Войти и проверить личные сообщенияВойти и проверить личные сообщения   ВходВход 

Nowy film
На страницу 1, 2, 3  След.

Начать новую тему   Ответить на тему    Список форумов Поговорим о Польше -> Dyskutujemy po POLSKU
Предыдущая тема :: Следующая тема  
Автор Сообщение
zetef

СообщениеДобавлено: Пн Ноя 19, 2007 11:33 am    Заголовок сообщения: Nowy film Ответить с цитатой

Kochani - od dawna byłem fanem rosyjskiego filmu - piszcie co ostatnio oglądaliście, co sie wam podobało, a co nie.
Ja wiem, że był (jest) już taki temat na forum - ale jakoś umarł śmiercią naturalną.
A tyle sie dzieje. Ja sam miałem przyjemność obejrzenia kilku filmów - coś wspaniałego. Jestem radośnie zaskoczony. To jak łyk świeżego powietrza - po amerykańskim gównie. Mają talent. I to jaki. Daj Boże nam wszystkim.
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
Rain

СообщениеДобавлено: Пн Ноя 19, 2007 8:41 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Z wielką przyjemnością wyleję trochę brudów na twórców rosyjskich filmów "Paragraf 78" oraz "Kod Apokalipsy" (co zróbiłem kilka dni temu w sąsiednim topiku). Są to paskudne (bo tępe) repliki, czy jakby to lepiej ująć, filmy zkalkowane z produkcji amerykańskiej. Fabuła, gra, teksty - koszmar. Aktorzy przypominają robotów, parodię na samych siebie i na Hollywood... ;35; To samo słyszałem o 1612, ale nic nie mogę na razie powiedzieć, jeszcze nie oglądałem...

Najlepszy film który ostatnio obejrzałem to polski film "Sztuczki". Arcydzieło!!!...

Наши сайты: Варшава По-Русски - www.warsaw.ru , Русский Курьер Варшавы - www.rkw.3w.pl или www.kurier.opolshe.ru, Наши в Польше - www.rosjanie.pl и форум: www.forum.opolshe.ru, фейсбук: https://www.facebook.com/warsaw.ru/
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Отправить e-mail Посетить сайт автора
West

СообщениеДобавлено: Пн Ноя 19, 2007 10:04 pm    Заголовок сообщения: Re: Nowy film Ответить с цитатой

zetef писал(а):
po amerykańskim gуwnie.

Byłoby dużym nadużyciem ocena np. niemieckiego przemysłu samochodowego na przykładzie "Trabanta"... Laughing

West

СообщениеДобавлено: Пн Ноя 19, 2007 10:09 pm    Заголовок сообщения: Re: Nowy film Ответить с цитатой

A tak naprawde, to dystrybutorzy kupuja w USA to... co ich widownia chce ogladac... Confused
Serek

СообщениеДобавлено: Вт Ноя 20, 2007 12:23 am    Заголовок сообщения: Re: Nowy film Ответить с цитатой

West писал(а):
A tak naprawde, to dystrybutorzy kupuja w USA to... co ich widownia chce ogladac... Confused

Inaczej - kupują to co im się wydaje że widownia chce oglądać. Każdy kto choć raz miał styczność z "badaniami fokusowymi" wie o co chodzi. A poza tym podejście do kultury takie same jak do sprzedaży jogurtu jest lekko... akulturalne.

Wszystkim zainteresowanym polecam arcydzieła kultury światowej wystawione swego czasu m.in. w Zamku Ujazdowskim w Warszawie:
http://www.csw.art.pl/new/2001/komar_melamid.html
http://www.diacenter.org/km/painting.html

Цитата:
Realizowany przez Komara i Melamida od 1994 r. projekt "The People's Choice. Most Wanted & Most Unwanted" (Wybór społeczeństwa. Najbardziej pożądany i najmniej pożądany), jest wypowiedzią o bezsensowności stosowania w sztuce reguł czy mechanizmów demokratycznych. Komar i Melamid, pragnąc dowiedzieć się, czego oczekują od sztuki ludzie w różnych częściach świata, zlecili firmom specjalizującym się w badaniu opinii publicznej przeprowadzenie ankiet. Efektem każdej z nich są dwa obrazy: Typ (Most Wanted) i Antytyp (Most Unwanted): pierwszy zawiera cechy wskazane przez respondentów jako pożądane, drugi - powszechnie niechciane. Do dziś Komar i Melamid zapoznali się z preferencjami artystycznymi mieszkańców trzynastu krajów: Chin, Danii, Finlandii, Francji, Niemiec, Islandii, Włoch, Kenii, Holandii, Portugalii, Rosji, Turcji i Ukrainy oraz użytkowników Internetu. Na wystawie będą prezentowane także dwa płótna obrazujące upodobania czternastej nacji, Polaków - Typ Polski i Antytyp Polski.

Wyniki badań przeprowadzonych w różnych krajach okazały się zaskakująco zbieżne. Ulubionym kolorem mieszkańców Ziemi jest niebieski, wszędzie - poza Holandią, ojczyzną Pieta Mondriana - powszechna jest niechęć do sztuki abstrakcyjnej. Chińczycy najczęściej odpowiadali "nie wiem", choć w przeciwieństwie do Amerykanów opowiedzieli się za obrazami przedstawiającymi ludzi przy pracy.

Ankieta i powstałe w jej wyniku obrazy uzmysławiają popularne wyobrażenia na temat, jaka jest i jaka powinna być sztuka. Uświadamiają nam również fakt, że ludzkość przywiązuje zbyt wielką wagę do statystyki.

Jako emigranci Komar i Melamid byli zainteresowani badaniami rynku jako swego rodzaju naturalną konsekwencją ustroju demokratycznego, a jako artyści tym, jak mogłaby wyglądać powstająca zgodnie z jego prawami sztuka. Doszli do wniosku, że tylko badanie opinii społecznej pozwoli "zbliżyć się do ludu amerykańskiego i zbadać jego umysłowość", a w konsekwencji da odpowiedź na pytanie, czym jest malarstwo demokratyczne i populistyczne. We współpracy z firmą specjalizującą się w badaniach rynkowych opracowali około setki pytań, zaczynając od płci i wieku respondentów, a następnie przechodząc do zagadnień bardziej ogólnej natury, takich jak upodobania konsumenckie i sposoby spędzania wolnego czasu, wiedza o malarzach i gust w kwestiach sztuki.

Paranaukowy charakter przedsięwzięcia pozwolił ujawnić uprzedzenia i stereotypy na temat sztuki, a także obnażył absurdalność idei sztuki demokratycznej, tworzonej z uwzględnieniem upodobań "mas".

Miłego oglądania wyników Wink
Rain

СообщениеДобавлено: Вт Ноя 20, 2007 12:28 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Co to ma do kina i filmów? ... Smile
Наши сайты: Варшава По-Русски - www.warsaw.ru , Русский Курьер Варшавы - www.rkw.3w.pl или www.kurier.opolshe.ru, Наши в Польше - www.rosjanie.pl и форум: www.forum.opolshe.ru, фейсбук: https://www.facebook.com/warsaw.ru/
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Отправить e-mail Посетить сайт автора
Serek

СообщениеДобавлено: Вт Ноя 20, 2007 12:44 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Dużo biorąc pod uwagę tendencję kręcenia (i dystrybucji) filmów "zgodnie z życzeniami ludu pracującego miast i wsi" Sad

A wracając do oryginalnego wątku - wcale mnie nie cieszy że kino rosyjskie opracowawszy do perfekcji tak niesamowity styl jak "czernucha" stało się mimowolnie inspiracją dla współczesnego filmu polskiego. Takie arcydzieła jak "Dług", "Cześć, Tereska", "Dzień świra", "Plac Zbawiciela" czy "Wszyscy jesteśmy Chrystusami" święciły by triumfy w ZSRR przełomu lat 80/90 Sad
Rain

СообщениеДобавлено: Вт Ноя 20, 2007 2:29 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

No cóż, trochę racji w tym jest. Ja osobiście z przyjemnością oglądam niektóre filmy amerykańskie, ale wolałbym, żeby kino polskie, rosyjskie czy też włoskie i francuskie nie było dotknięte w żaden sposób hollywoodzkim stylem...
zetef

СообщениеДобавлено: Вт Ноя 20, 2007 8:01 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Kochani ostatnio oglądałem film p.t. "12" w reżyserii Nikity Michalkowa.
Pamięta ktoś może amerykański film p.t. 'Dwunastu gniewnych ludzi" z H.Fondą?
No to jest taki rosyjski remake tego filmu. Ale jak zrobiony. Kochani - to jest cudo.
Aktorzy grają świetnie, zakończenie zaskakujące. Jakie bogactwo ludzkich postaw.
No po prostu palce lizać.
Jednym słowem trzeba zrobić tak: skrzynka piwa, paczka chipsów - siąść na dywanie i gapić się z otwartą gębą. Aha, byłbym zapomniał... film puścić.
Bartek

СообщениеДобавлено: Вт Ноя 20, 2007 10:18 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

zetef писал(а):
Kochani ostatnio oglądałem film p.t. "12" w reżyserii Nikity Michalkowa.

A skąd pan to wytrzasnął ?
P.S. Ma pan napisy ?
Rain

СообщениеДобавлено: Вт Ноя 20, 2007 2:16 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Z napisami to najgorzej. Jestem pewien, że Zetef ogląda zawsze w wersji oryginalnej. 100%!
zetef

СообщениеДобавлено: Вт Ноя 20, 2007 4:14 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Rain - wiesz co? Powinieneś sie zatrudnić jako wróżka.
Oczywiście, że oglądam w oryginale. I tylko tak.
To daje smak, to pozwala posłuchać prawdziwy rosyjski język, a poza tym jest to sakramencka uciecha.
Jak chcecie to mogę podać źródło - torrenty, rosyjasie torrenty. Tam jest nieprzebrane źródło filmów.
Zresztą nie tylko filmów - książek, teatrów - wszystkiego.

A jeszce obejrzałem film p.t. 'Wor' - Złodziej. Kto nie widział niech żałuje.
Dzieciaczek co tam gra - ludzie - toż to mistrzostwo świata.
I do płaczu i do śmiechu.
Ech, te ruskie - sukinsyny - jaki talent, jakie możliwości.
Co ja będę pieprzył - łza sie w oku kręci.
A dzieciaczek zachwycający.
zetef

СообщениеДобавлено: Вт Ноя 20, 2007 4:19 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Żebym miał z kim - to bym sie wódeczki napił.
A pamiętacie ostatnią scenę w filmie Brat-2 - jak ta młoda dziewczyna zdejmuje perukę (okazuje się, że jest całkiem łysa - ogolona) i mówi do stewarda : Wodoczki nam nelej! My wazwraszjemsia na rodinu.
I on przynosi - wódeczkę. Ech, ojczyzna.
Serek

СообщениеДобавлено: Вт Ноя 20, 2007 8:19 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

To w Warszawie już nie ma z kim wódeczki się napić?!
Bartek

СообщениеДобавлено: Вт Ноя 20, 2007 11:00 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

zetef писал(а):
Żebym miał z kim - to bym sie wódeczki napił.

Wal pan do Częstochowy. Gorzałka się znajdzie.
Serek

СообщениеДобавлено: Ср Ноя 21, 2007 12:28 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

A ja kiedyś w Częstochowie miałem problem. W sklepach w centrum i w knajpach nie było alkoholu w ogóle. Uzasadniano to bliskością Jasnej Góry. Może to się zmieniło? Wink
Bartek

СообщениеДобавлено: Ср Ноя 21, 2007 8:30 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Serek писал(а):
A ja kiedyś w Częstochowie miałem problem. W sklepach w centrum i w knajpach nie było alkoholu w ogóle. Uzasadniano to bliskością Jasnej Góry. Może to się zmieniło? Wink

O, pewnie był pan w czasach kiedy sprzedawano po 13-tej.
P.S. Znający się na rzeczy nigdy takich problemów nie mieli.
zetef

СообщениеДобавлено: Ср Ноя 21, 2007 9:17 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Bartek - podaję Ci adres strony z rosyjskimi torrentami - tam jest wszystko czego dusza zapragnie.

http://torrents.ru/forum/index.php

Są filmy, (różniste, rosyjskie i zagraniczne, książki, programy, muzyka) jednym słowem kopalnia bez dna. Oczywiście trzeba się zarejestrować.

-A co do picia wódeczki - to powiem wam, że samo picie to drobiazg. Najważniejsze jest towarzystwo. A oto wcale nie tak łatwo. To trochę jak z przyjaźnią. Niby się ma masę znajomych - ale czy mamy prawdziwych przyjaciół? I ilu ich naprawdę jest?
Mirek

СообщениеДобавлено: Ср Ноя 21, 2007 3:35 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Zetef jako się rzekło wódka jest w Częstochowie do wypicia. Zapraszamy!
Oglądałem Brat2 i wiesz co? W rosyjskim kinie można im pozazdrościć wątków patriotycznych i "swojskich". Nasze kino robi z Polaków albo skończonych kosmopolitów albo moralnych degeneratów a jeśli jest o życiu to o tym z marginesu społecznego. Nigdy nie ma w nich dumy z tego , że jesteśmy narodem z chlubną przeszłością. Ale jeśli jesteśmy przy rosyjskim kinie to ostatnio śledziłem "9 kompanię", niezły, nienajgorszy.
zetef

СообщениеДобавлено: Ср Ноя 21, 2007 4:48 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Nie najgorszy to prawda. Mnie osobiście się podobał. A jak lubisz wojenne to obejrzyj jeśli masz możliwość film p.t. Swołoczy. Są do niego polskie napisy. Naprawdę polecam.
Ann

СообщениеДобавлено: Ср Ноя 21, 2007 6:59 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

objeżdżali "9 kompanię" jako film a la amerykański, ale każdy kto go widział dobrze wie, że jest to typowo rosyjski film. w amerykańskim wszędzie widać by było powiewającą amerykańską flagę, nawet gdyby wszyscy bohaterowie zgineli, to zostaliby pośmiertnie odznaczeni, a w ogóle to i wynik wojny byłby inny Very Happy
Bartek

СообщениеДобавлено: Ср Ноя 21, 2007 8:17 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Mirek писал(а):
Zetef jako się rzekło wódka jest w Częstochowie do wypicia. Zapraszamy!

A może przenieść to tu => http://rosjanie.pl/forum/viewtopic.php?p=73741#73741
Knyaz-KV

СообщениеДобавлено: Ср Ноя 21, 2007 8:26 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Hmmm, jak mowil zetef - z ostatnich dobry w miare to "12". "Wor" oczywiscie jest piekna rzecza, ale nowym to bym go nie nazwal.
Ciezko cos polecac, bo jak tu mowia tylko jakies gowno nakrecaja jak te Paragrafy i Kody.
Polecam (choc to i nie nowe) filmy "Мусорщик", "Теория запоя" i "Условный рефлекс" (przepraszam ze po rosijsku pisze, ale tak latwiej bedzie znalesc).
Serek

СообщениеДобавлено: Ср Ноя 21, 2007 8:28 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Mirek писал(а):
Nasze kino robi z Polaków albo skończonych kosmopolitów albo moralnych degeneratów a jeśli jest o życiu to o tym z marginesu społecznego.

Polecam poczytanie czegoś na temat takiego trendu w kinie późnoradzieckim/wczesnorosyjskim jak "czernucha"... Ech, to były czasy Wink "Dług" czy "Plac Zbawiciela" to tylko nędzne naśladowanie Wink
Mirek

СообщениеДобавлено: Ср Ноя 21, 2007 10:04 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Serek писал(а):
[Polecam poczytanie czegoś na temat takiego trendu w kinie późnoradzieckim/wczesnorosyjskim jak "czernucha"... Ech, to były czasy Wink "Dług" czy "Plac Zbawiciela" to tylko nędzne naśladowanie Wink

Łatwo polecać, dług ci ja wprawdzie oglądałem(przynajmniej ten Polski), a co do drugiego to nie bo i niby skąd, jak nic w wypożyczalniach nie ma oprócz "dysnejlendu" i walki z ksenofonbią i terroryzmem. Do poprzedniego wątku dodam, że nawet imiona i nazwiska bohaterów polskich filmów są zupełnie niespotykane w przyrodzie tzn. w rzeczywistości, przeważnie jakieś niemiecko lub angielsko brzmiące. Jestem na etapie przeglądania polskich filmów ostatnich dwudziestu lat i ten szczegół jest obecny prawie w każdym filmie.
Serek

СообщениеДобавлено: Ср Ноя 21, 2007 10:12 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

"Placu Zbawiciela" nie oglądałeś?! No wiesz co Wink To taki mega-optymistyczny film Wink
Mirek

СообщениеДобавлено: Ср Ноя 21, 2007 10:21 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Nie oglądałem. Ciekawe co tam optymistycznego?
Serek

СообщениеДобавлено: Ср Ноя 21, 2007 10:25 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

To że po jego zakończeniu odczuwasz wielką ulgę że to już koniec i znów chce się żyć Wink
Mirek

СообщениеДобавлено: Ср Ноя 21, 2007 10:32 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Serek писал(а):
To że po jego zakończeniu odczuwasz wielką ulgę że to już koniec i znów chce się żyć Wink

To ja tak miałem jak oglądałem "Hero" i inne "Domy latających kotletów".
Chińskie gnioty mają to do siebie, że jak zobaczysz końcowe litery(znaki)
to możesz odczuć coś w rodzaju ulgi. Ale "Dług" dał się oglądać
Serek

СообщениеДобавлено: Ср Ноя 21, 2007 10:49 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

"Hero" akurat mi się podobał. Może dlatego że po pierwsze, oglądałem w kinie a nie w domu, a po drugie akurat czytałem wtedy "Cywilizację chińską" Graneta więc byłem "w klimacie" Smile
zetef

СообщениеДобавлено: Чт Ноя 22, 2007 8:50 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

A ja polecam film 'Agitbrigada:Bij wroga' może nie najnowszy ale film taki jak lubię. I do śmiechu i do płaczu.
Właściwie to zamierzeniem tego tematu - było to, żebyśmy się wymieniali uwagami i rekomendowali sobie rosyjskie filmy. Nieco wcześniej podałem link z rosyjskimi filmami (i nie tylko) - problem jest jednak w tym, że tam jest ogromna ilość. I jak zawsze pozostaje kwestia wyboru.
Szkoda tracić czasu na ściąganie i oglądanie gniotów. Dlatego jak ktoś widział interesujący film niech sie podzieli wrażeniami. Oczywiście - gusta są różne - ale dobry film to dobry film.
Serek

СообщениеДобавлено: Чт Ноя 22, 2007 10:56 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Nie polecam "1612" - pangalaktyczny gniot zrobiony w tonacji "political correctness made in Russia". Generalnie to coś pomiędzy "Ogniem i mieczem" a "Władcą pierścieni". Autorzy tak bardzo dążyli do tego by broń Boże nie obrazić Polaków że wyszło im to strasznie zabawnie: polska huzaria to jakieś takie super-wojsko, pięknie wyglądające, zaś Rosjanie to tacy oberwańcy przypominający cywilizacyjnie Neandertalczyków i mówiący na Polaków "Anioły". No ale oczywiście moralnie i ostatecznie militarnie racja musi być po właściwej stronie Wink Gra aktorska prosta jak zajęcia w szkolnym kółku teatralnym. Dekoracje wykonane na poziomie technicznym lat 60.
Zastanawiające tylko, na co poszło tyle kasy?! No ale państwo mamy bogate... Oj, chyba musiał tam być niezły "paspił" i "otkaty" też musiały być iście pangalaktyczne skoro nawet na dobrą realizację zabrakło Sad
Witamy w Moskwawood Sad
Rain

СообщениеДобавлено: Пт Ноя 23, 2007 1:45 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Powiedz lepiej czy to masz na DVD?
Serek

СообщениеДобавлено: Пт Ноя 23, 2007 1:57 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Kolega ściągnął na CD.
Stimuss

СообщениеДобавлено: Пт Ноя 23, 2007 8:57 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

No to mnie zastanowiło dlaczego w ,,Bandyckim Petersburgu - Adwokat'' Warszawa wygląda prawie jak Nowy Jork a St. Peterburg jest taki brudny i obleśny? W sumie to fajnie że nas tak tam postrzegają Very Happy
Rain

СообщениеДобавлено: Вт Ноя 27, 2007 1:03 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Bo Petersburg był BANDYCKI... Smile
Stimuss

СообщениеДобавлено: Пт Ноя 30, 2007 11:39 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Serek писал(а):
Nie polecam "1612" - pangalaktyczny gniot zrobiony w tonacji "political correctness made in Russia". Generalnie to coś pomiędzy "Ogniem i mieczem" a "Władcą pierścieni". Autorzy tak bardzo dążyli do tego by broń Boże nie obrazić Polaków że wyszło im to strasznie zabawnie: polska huzaria to jakieś takie super-wojsko, pięknie wyglądające, zaś Rosjanie to tacy oberwańcy przypominający cywilizacyjnie Neandertalczyków i mówiący na Polaków "Anioły". No ale oczywiście moralnie i ostatecznie militarnie racja musi być po właściwej stronie Wink Gra aktorska prosta jak zajęcia w szkolnym kółku teatralnym. Dekoracje wykonane na poziomie technicznym lat 60.
Zastanawiające tylko, na co poszło tyle kasy?! No ale państwo mamy bogate... Oj, chyba musiał tam być niezły "paspił" i "otkaty" też musiały być iście pangalaktyczne skoro nawet na dobrą realizację zabrakło Sad
Witamy w Moskwawood Sad

Poza tym Żebrowski to powera a la Domogarow nie ma Wink
golem

СообщениеДобавлено: Пн Дек 03, 2007 12:20 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Coś z innych klimatów "Мы умрём вместе" dramat/melodramat ale niezły.

СообщениеДобавлено: Чт Дек 06, 2007 11:53 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Ostatnio obejrzałem film : "Романовы. Венценосная Семья" super. Mnie sie bardzo podobał. Szkoda ludzi. To chyba był w sumie dobry człowiek - tylko słaby.
Nie rozumiem słowa "Венценосная" .
Polecam jeszcze bardzo film : "Свои дети".
Ech, co tu gadać, mają talent ci Rosjanie. Robią filmy, że palce lizać.
Ja jestem zachwycony ich filmami. Zupełnie nie rozumiem dlaczego te mendy z TV nie puszczaja tych filmów. Mnie, osobiście, chce się rzygać od amerykańskiego gówna. A wam ?
golem

СообщениеДобавлено: Чт Дек 06, 2007 11:59 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Widziałem "1612". Kompletny gniot. Nie warto sobie nim zawracać głowy. Nawiasem mówiąc można by go spokojnie pokazywać w Polsce gdyby nie to, że jego wartość artystyczna jest zerowa o historycznej nie wspominając.

СообщениеДобавлено: Чт Дек 06, 2007 6:15 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Ja jestem bardzo ciekawe tego gniota jak mowicie moze wrescie bendzie w polsce ech jak gra Zebrowski to juz gniot zeby to Domagarow gral
Serek

СообщениеДобавлено: Чт Дек 06, 2007 7:52 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Osobom narzekającym na nadmiar optymizmu w życiu polecam arcydzieło w kategorii "Czernucha". Arcydzieło się nazywa "Gruz 200" (czyli "Ładunek 200"), reż. A. Bałabanow (ten od "Brata").
Instrukcja obsługi filmu: pokłócić się z krewnymi, pokłócić się ze znajomymi, pokłócić się z kochanką/iem, kupić flaszkę podłej wódki, zamknąć się w domu, włączyć film, oglądać do końca bez przerwy, w trakcie konieczne jest spożycie pełnej flaszki, dla umocnienia efektu psycho-fizycznego filmu można pod koniec rzygnąć.
Dotychczas myślałem że niepobitym rekordem w kategorii "Czernucha" jest "Plac Zbawiciela". Muszę przyznać że "Gruz" długo będzie nie do pobicia.

PS. Wbrew nazwie ten film bardzo niewiele ma wspólnego z wojną w Afganistanie.
golem

СообщениеДобавлено: Чт Дек 06, 2007 8:15 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Gruz 200 widziałem. Fakt. Jest też Gruz 300. Nie polecam.

СообщениеДобавлено: Пт Дек 07, 2007 12:41 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Ostatnio co oglądałem to:
WOJNA - o wojnie czeczeńskiej, jeńcach, dołach - okupach, dobre kino!
KRYPTONIM GWIAZDA - przeciwieństwo kina amerykańskiego, IIWŚ, zwiad idzie na stronę niemiecką, bez happy endu, wszyscy giną Smile - dobre wojenne ruskie kino.
Noc Komety

СообщениеДобавлено: Вс Дек 09, 2007 9:07 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Wrug u bram tez dobry film i na zachodzie bez zmian dobre wojenne psychologiczne filmy
zetef

СообщениеДобавлено: Пн Дек 10, 2007 10:08 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

No tak ale 'WRÓG' i 'Na zachodzie...' to nie rosyjskie kino. Chociaż faktycznie filmy niezłe.
Serek

СообщениеДобавлено: Пн Дек 10, 2007 11:01 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Oglądałem "Wojnę". Khm, pomysł był ciekawy, ale realizacja słaba.
Przede wszystkim, ja nie wiedziałem że to film Bałabanowa, tego od "Brata". Ale po kilkunastu minutach miałem przeczucie że to ta sama ekipa. Ilość zapożyczeń, wręcz kalek, jest po prostu PORAŻAJĄCA Wink
Poza tym, schematyzm bohaterów woła o pomstę do nieba. Jeśli w "Bracie" to można było zapisać na plus, jako że była to swego rodzaju parodia, to ten film był jakby na poważnie. I tym razem to przeszkadzało.
Ale technicznie nakręcony poprawnie.
longley

СообщениеДобавлено: Чт Дек 20, 2007 3:55 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

A jakie podobają wam się Polskie Filmy?
Zastanawiam się czy obcokrajowcom podobają sie takie polskie filmy jak Miś, Rejs,"Nie lubię poniedziałku" z nowych "Chłopaki nie płaczą" czy jedynie Polacy śmieją się na takich filmach? czy nasz humor jest dla was zrozumiały, śmieszy was Laughing Czy raczej nie gustujecie w tego rodzaju polskich filmach?
Lilia

СообщениеДобавлено: Чт Дек 20, 2007 4:56 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Osobiscie uwielbiam "Nie lubię poniedziałku". Smile
Gdzies wczesniej juz byla o tym mowa.
Klasyka polskiego kina prawie wszystkim się podoba. Smile
Джерри

СообщениеДобавлено: Чт Дек 20, 2007 7:10 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

w Rosji takze lubia Czterech Pancernych
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Отправить e-mail
Начать новую тему   Ответить на тему    Список форумов Поговорим о Польше -> Dyskutujemy po POLSKU Часовой пояс: GMT + 1
На страницу 1, 2, 3  След.
Страница 1 из 3

Перейти: