Список форумов Поговорим о Польше Поговорим о Польше
Уютный форум о Польше и не только - www.forum.opolshe.ru

FAQFAQ   ПоискПоиск   ПользователиПользователи   ГруппыГруппы   РегистрацияРегистрация 
 ПрофильПрофиль   Войти и проверить личные сообщенияВойти и проверить личные сообщения   ВходВход 

Putin mowi juz teraz

Начать новую тему   Ответить на тему    Список форумов Поговорим о Польше -> Dyskutujemy po POLSKU
Предыдущая тема :: Следующая тема  
Автор Сообщение
Grzegorz

СообщениеДобавлено: Ср Авг 26, 2009 7:07 pm    Заголовок сообщения: Putin mowi juz teraz Ответить с цитатой

Nie tyle jest ważne co Putin powie w Polsce, ale co mówi już teraz. A mówi poprzez publikacje w rosyjskich mediach. Bo w Rosji takie rzeczy nie ukazują się ani przypadkowo ani spontanicznie. To jest zaplanowana akcja propagandowa. Tak samo jak elementem akcji propagandowej jest wiszący na tym forum od roku - na pierwszym miejscu - temat, "Gruzińska agresja i ludobójstwo".
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
Mirek

СообщениеДобавлено: Ср Авг 26, 2009 9:24 pm    Заголовок сообщения: Re: Putin mówi już teraz Ответить с цитатой

Grzegorz писал(а):
Tak samo jak elementem akcji propagandowej jest wiszący na tym forum od roku - na pierwszym miejscu - temat, "Gruzińska agresja i ludobójstwo".

Lepiej żeby wisiał temat "Wkład USA w walce z globalnym terroryzmem"?
lub "George Bush- miałem rację, umieszczając Iran na "osi zła"" ? Laughing Laughing Laughing

Последний раз редактировалось: Mirek (Чт Авг 27, 2009 9:13 pm), всего редактировалось 1 раз
Bat

СообщениеДобавлено: Ср Авг 26, 2009 10:21 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Laughing
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Отправить e-mail
Rain

СообщениеДобавлено: Ср Авг 26, 2009 10:46 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Very Happy Very Happy Very Happy
Наши сайты: Варшава По-Русски - www.warsaw.ru , Русский Курьер Варшавы - www.rkw.3w.pl или www.kurier.opolshe.ru, Наши в Польше - www.rosjanie.pl и форум: www.forum.opolshe.ru, фейсбук: https://www.facebook.com/warsaw.ru/
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Отправить e-mail Посетить сайт автора
jur

СообщениеДобавлено: Чт Авг 27, 2009 9:08 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Rain

СообщениеДобавлено: Чт Авг 27, 2009 11:28 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Jeszcze nie przyjechał, nic Tuskowi nie powiedział, jeszcze książka nie wydana... Już nie mogę się doczekać jak to będzie... Smile
Наши сайты: Варшава По-Русски - www.warsaw.ru , Русский Курьер Варшавы - www.rkw.3w.pl или www.kurier.opolshe.ru, Наши в Польше - www.rosjanie.pl и форум: www.forum.opolshe.ru, фейсбук: https://www.facebook.com/warsaw.ru/
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Отправить e-mail Посетить сайт автора
Serek

СообщениеДобавлено: Пн Авг 31, 2009 8:38 am    Заголовок сообщения: Re: Putin mowi juz teraz Ответить с цитатой

Grzegorz писал(а):
Nie tyle jest ważne co Putin powie w Polsce, ale co mówi już teraz. A mówi poprzez publikacje w rosyjskich mediach. Bo w Rosji takie rzeczy nie ukazują się ani przypadkowo ani spontanicznie. To jest zaplanowana akcja propagandowa. Tak samo jak elementem akcji propagandowej jest wiszący na tym forum od roku - na pierwszym miejscu - temat, "Gruzińska agresja i ludobójstwo".

Dziękuję za naprawdę dobre streszczenie tego, co się mówi w polskiej prasie. Ale co to ma wspólnego z Putinem - nie wiadomo Smile
Nauce są znane liczne przypadki kiedy komuś się wydaje że słyszy jakies głosy albo że przez niego przemawia np. Jezus Chrystus. Niestety nauka jeszcze nie znalazła odpowiedzi na pytanie jak te przypadłości leczyć.
golem

СообщениеДобавлено: Пн Авг 31, 2009 12:13 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Putin mówi już teraz:
http://wyborcza.pl/1,75248,6982306,List_do_Polakow.html
A to co mówi jest najzupełniej do przyjęcia dla strony polskiej. Sprawdziły się więc te bardziej optymistyczne prognozy. Nie sądzę żeby jutro powiedział coś innego. Jeżeli więc nasz prezydent nie da ciała /bo o premiera jestem spokojniejszy/ to wizyta będzie udana.

СообщениеДобавлено: Пн Авг 31, 2009 3:06 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Zgadzam się. Jabym na jego miejscu poszedł jeszcze dalej i powiedziałbym jeszcze więcej specjalnie dla Polaków, specjalnie w celu poprawienia naszych stosunków. Jakieś dodatkowe "przepraszam" nie zaszkodziłoby moim zdaniem...
golem

СообщениеДобавлено: Пн Авг 31, 2009 4:00 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Dobre i to. Mógł mówić tylko o niemieckim szpiegu - Becku Laughing Laughing Laughing Wink
A poważnie to miejmy nadzieję, że coś drgnie. Jak czytam polskie media elektroniczne to widać, że list został bardzo dobrze odebrany.

СообщениеДобавлено: Пн Авг 31, 2009 4:18 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

List na czwóreczkę, a reakcja dobra, nikt nie chce przed taką rocznicą nowego skandalu. Musi coś wreszcie drgnąć, ale więcej szans na to mamy po wyborach... Smile
golem

СообщениеДобавлено: Пн Авг 31, 2009 5:20 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

No może jeszcze coś rozwinie jutro.

СообщениеДобавлено: Ср Сен 09, 2009 9:02 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

67% Polaków na pytanie, czy to dobrze, że na obchody na Westerplatte zaproszono rosyjskiego premiera, odpowiedziało pozytywnie.
A tymczasem Kaczyński chciał odwołania wizyty Putina na 24 godziny przed samą wizytą. Żenada.

СообщениеДобавлено: Ср Сен 09, 2009 9:33 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

golem писал(а):
A tymczasem Kaczyński chciał odwołania wizyty Putina na 24 godziny przed samą wizytą

Świetny polityk i dyplomata, tylko dlaczego to my potem się musimy wstydzić?
golem

СообщениеДобавлено: Ср Сен 09, 2009 9:43 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

No nie musimy. Przynajmniej ja nie zamierzam. Rząd go olał i dobrze. Byle do wyborów prezydenckich.

СообщениеДобавлено: Ср Сен 09, 2009 11:30 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

agata_88 писал(а):
Świetny polityk i dyplomata, tylko dlaczego to my potem się musimy wstydzić?

W wielu krajach istnieje problem ze wstydem za swoich polityków. Rosja też nie jest wyjątkiem. Ale czy warto? Jak mówił kiedyś Bill Clinton: "There is nothing wrong with America that cannot be cured by what is right with America." Mądrala... Smile

agata_88

СообщениеДобавлено: Ср Сен 09, 2009 5:33 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

golem писал(а):
No nie musimy. Przynajmniej ja nie zamierzam. Rząd go olał i dobrze. Byle do wyborów prezydenckich.

Mimo, że Kaczyńskiego nie lubię to jednak chciałabym żeby do następnych wyborów jakoś się z rządem dogadywał, tak byłoby lepiej dla Polski. A potem niech przegra Smile
Rain писал(а):
W wielu krajach istnieje problem ze wstydem za swoich polityków. Rosja też nie jest wyjątkiem. Ale czy warto?

No... jakby nie patrzeć to nasz naród go wybrał (ja wtedy jeszcze nie głosowałam). To, że to była większość mniejszości to inna sprawa. A teraz się nikt przyznać nie chce... Smile
Rain писал(а):
Jak mówił kiedyś Bill Clinton: "There is nothing wrong with America that cannot be cured by what is right with America." Mądrala... Smile

Very Happy
Mirek

СообщениеДобавлено: Чт Сен 10, 2009 12:20 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

agata_88 писал(а):

Mimo, że Kaczyńskiego nie lubię to jednak chciałabym żeby do następnych wyborów jakoś się z rządem dogadywał, tak byłoby lepiej dla Polski. A potem niech przegra Smile

Ja też nie lubię tego człowieka, choć ze skrajnie różnych powodów co Ty. Jednakowoż*( Wink ) nie myślę, aby zmiana prezydenta coś tu zmieniła na lepsze, choć ten jest wyjątkowo zaciekłym rusofobem-aliści*. Smile

*-nie wiem co znaczą oba wyrazy.

Последний раз редактировалось: Mirek (Чт Сен 10, 2009 12:23 pm), всего редактировалось 1 раз
Rain

СообщениеДобавлено: Чт Сен 10, 2009 12:20 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

agata_88 писал(а):
No... jakby nie patrzeć to nasz naród go wybrał (ja wtedy jeszcze nie głosowałam). To, że to była większość mniejszości to inna sprawa. A teraz się nikt przyznać nie chce...

W Polsce znajdziemy zwolenników Kaczyńskiego i PIS bez problemu. Statystyka nie kłamie...

W Rosji na początku lat 90-h u nas był bzik na pubkcie LDPR i Żyrynowskiego. Wstyd, hańba itd. Trudno...

Mirek

СообщениеДобавлено: Чт Сен 10, 2009 12:33 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Znajdziemy w Polsce i zwolenników Trockiego (bez problemu). Jednak większość obywateli polskich ma poglądy PO. PiS jest na drugim miejscu. Nie wiem co gorsze dla stosunków z Rosją. Dla interesu polskiego taki układ sił politycznych wróży szybki demontaż państwa, te dwie partie różnią się jedynie kosmetyką. Rząd Rosji, gdyby myślał o Polsce jako partnerze, szukałby u nas środowisk przychylnych i wspierał je w jakiś sposób, ale póki co, wiem jaki będzie scenariusz na najbliższe lata :Rosja i Niemcy przeciw Nam. Potem może się coś zmieni, pytanie tylko kiedy.
agata_88

СообщениеДобавлено: Чт Сен 10, 2009 12:40 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Rain писал(а):
W Polsce znajdziemy zwolenników Kaczyńskiego i PIS bez problemu. Statystyka nie kłamie...

Tych co się przyznają do tego jest dużo mniej niż tych co głosowali. Istnieje twardy elektorat PiSu i on będzie zawsze za Kaczyńskimi, ale reszta często się wstydzi własnego wyboru. Co z resztą jest dużo gorsze wg mnie.
Mirek писал(а):
Nie wiem co gorsze dla stosunków z Rosją

Nie wiem skąd wątpliwości. Nie trzeba być zwolennikiem PO, żeby chociażby po wystąpieniach Tuska i Kaczyńskiego zauważyć, że to przede wszystkim PiS jest antyrosyjski.
Mirek

СообщениеДобавлено: Чт Сен 10, 2009 2:01 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

agata_88 писал(а):

Nie wiem skąd wątpliwości. Nie trzeba być zwolennikiem PO, żeby chociażby po wystąpieniach Tuska i Kaczyńskiego zauważyć, że to przede wszystkim PiS jest antyrosyjski.

Mam nie tylko wątpliwości ale i pewność. Poprostu znam rodowód polityczny obu partii i przyglądam się założeniom programowym i nie widzę większej różnicy poza detalami. Weźmy spór o wejście euro. PiS jest przeciw, bo chciałby opóźnić sprawę o rok czy dwa. To śmieszne. Tusk nie ma poglądów, Kaczor małpuje Piłsudskiego. Taka różnica. Dla mnie obie partie powinny być zdelegalizowane za współudział w niszczeniu państwa od środka Sad
Serek

СообщениеДобавлено: Чт Сен 10, 2009 3:32 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Цитата:

To trochę złożony temat i, tu powiem coś skomplikowanego, nic nie jest takie na jakie wygląda. Tak się składa, że osobiście znam parę "prawicowych" publicystów i miałem okazję poznać parę polityków PO (wprawdzie na szczeblu lokalnym, ale jeden już np. zasiada w Sejmie). Muszę przyznać, że w kwestii rusofobii jedni i drudzy spokojnie mogą się ze sobą ścigać o pozycję lidera. Problem jest może tylko w retoryce. W wykonaniu "prawicowców" ta rusofobia jest, tu się zdziwicie, mocno na pokaz - oni się po prostu z założenia odwołują do jakichś lęków, poczucia zagrożenia, grają na emocjach. Ale, co najciekawsze, sami wcale nie podzielają takich stereotypów jak mogłoby się wydawać. Ciekawe, ale naprawdę wielu "prawicowców" (tych spod znaku PiS, a właściwie ś.p. ROP Olszewskiego i Macierewicza) osobiście bardzo dobrze ocenia polityke Putina i jego samego, czasem wręcz mówiąc że Polsce to by się przydał ktoś taki. Retoryka antyrosyjska w ich wykonaniu jest po prostu odwołaniem się do stereotypów - Ruski to wróg i koniec, a wróg bo tak się złozyło. Ale nie ma ona jakiegoś głębszego ugruntowania w światopoglądzie tych ludzi. Jeżeli dziś ich kolejny lider nagle zawoła: Chodźmy, chłopcy, z Moskalem handlować! - to oni pobiegną zwartym szeregiem i wszyscy co do jednego nagle sobie przypomną że znają rosyjski.
Odwrotnie wygląda sytuacja z PO. Ci z kolei, choć oficjalnie wyrażają się bardzo wstrzemięźliwie, to wynika to głównie z tego, że muszą zrobić jakąś kontrę PiSowi. Więc czemuż by nie obrać takiej mniej hałaśliwej retoryki? Tymczasem niemal każda (w kuluarach, że tak powiem) rozmowa z nimi bardzo szybko schodziła na... właśnie na tę znaną skądinąd ścieżkę. "A bo w tej Rosji to zawsze była dzicz, zawsze tyrania, pojęcie demokracji jest wam obce, rządzą wami dyktatorzy, a wy ich kochacie, nie to co my -- my kochamy wolność, niepodległość, demokrację, bla bla bla".
Ot taka trudna sprawa do rozwikłania...
Serek

СообщениеДобавлено: Чт Сен 10, 2009 3:34 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Цитата:
Dla mnie obie partie powinny być zdelegalizowane za współudział w niszczeniu państwa od środka

Dlaczego akurat te? O ile się nie mylę, Polska wstąpiła do UE w 2004 r., kiedy prezydentem był Kwaśniewski, premierem Miller, a rządził SLD.
golem

СообщениеДобавлено: Чт Сен 10, 2009 4:54 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Serek писал(а):

Ciekawe, ale naprawdę wielu "prawicowców" (tych spod znaku PiS, a właściwie ś.p. ROP Olszewskiego i Macierewicza) osobiście bardzo dobrze ocenia polityke Putina i jego samego, czasem wręcz mówiąc że Polsce to by się przydał ktoś taki.

To mnie akurat nie dziwi, że ci panowie chcieliby zostać polskimi Putinami Laughing
I chodzi właśnie o to żeby nie zostali.
golem

СообщениеДобавлено: Чт Сен 10, 2009 4:57 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

PIS nieźle maskuje swoją koncyliacyjność wobec Rosji
http://wiadomosci.onet.pl/2040865,11,item.html
"bisfinlandyzacja" - miodzio Very Happy
Баба Клава

СообщениеДобавлено: Чт Сен 10, 2009 5:17 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Serek писал(а):
Tymczasem niemal każda (w kuluarach, że tak powiem) rozmowa z nimi bardzo szybko schodziła na... właśnie na tę znaną skądinąd ścieżkę. "A bo w tej Rosji to zawsze była dzicz, zawsze tyrania, pojęcie demokracji jest wam obce, rządzą wami dyktatorzy, a wy ich kochacie, nie to co my -- my kochamy wolność, niepodległość, demokrację, bla bla bla".

O ile to jeszcze można przełknąć razem z umiejętnością kamuflacji polityków z PO poza kuluarami, o tyle od ciągłych odwoływań się PiSu do historycznej krzywdy można puścic pawia ;48;
Rain

СообщениеДобавлено: Чт Сен 10, 2009 5:27 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

golem писал(а):

Very Happy Very Happy Very Happy

agata_88

СообщениеДобавлено: Чт Сен 10, 2009 5:47 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Mirek писал(а):

Mam nie tylko wątpliwości ale i pewność. Poprostu znam rodowód polityczny obu partii i przyglądam się założeniom programowym i nie widzę większej różnicy poza detalami. Weźmy spór o wejście euro. PiS jest przeciw, bo chciałby opóźnić sprawę o rok czy dwa. To śmieszne. Tusk nie ma poglądów, Kaczor małpuje Piłsudskiego. Taka różnica. Dla mnie obie partie powinny być zdelegalizowane za współudział w niszczeniu państwa od środka Sad

Nie zgadzam się z Twoją opinią, ale nie chcę zaczynać Razz
Serek писал(а):
Tak się składa, że osobiście znam parę "prawicowych" publicystów i miałem okazję poznać parę polityków PO (wprawdzie na szczeblu lokalnym, ale jeden już np. zasiada w Sejmie).

To chyba zależy od człowieka, a nie tak bardzo od partii. Jeśli nawet w kuluarach politycy mówią rusofobiczne teksty, to o ile to się nie przekłada na politykę partii jest to do przyjęcia. Też znam paru polityków i działaczy PO z Torunia i są oni na pewno bardziej tolerancyjni niż pisowcy. Jednak już tu wszyscy zauważyliśmy, że z polityką wobec Rosji jest krucho we wszystkich partiach mniej lub bardziej.
W Toruniu były organizowane Debaty Kopernikańskie, na które zapraszano zawsze jednego polityka i profesorów. Przy czym za każdym razem, jaki by nie był temat, o Rosji się mówiło dużo Smile Padały tam różne stwierdzenia, ale co mnie pozytywnie zaskoczyło, w większości dotyczyły poprawy stosunków z Rosją, a nie sporów historycznych. Ale to było jeszcze przed awanturami w związku z rocznicą wybuchu wojny.
Serek писал(а):
Ciekawe, ale naprawdę wielu "prawicowców" (tych spod znaku PiS, a właściwie ś.p. ROP Olszewskiego i Macierewicza) osobiście bardzo dobrze ocenia polityke Putina i jego samego, czasem wręcz mówiąc że Polsce to by się przydał ktoś taki.

Osobiście z ich podejścia do sprawy bym się nie cieszyła. Rosja np. w Macierewiczu przyjaciela by nie znalazła. On chyba krytykował politykę rządu wobec Rosji określając ją jako "służalczą".
Serek писал(а):
Ot taka trudna sprawa do rozwikłania...

To na pewno Smile
golem писал(а):
http://wiadomosci.onet.pl/2040865,11,item.html
"bisfinlandyzacja" - miodzio Very Happy

Dobre Very Happy
Mirek

СообщениеДобавлено: Чт Сен 10, 2009 7:30 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

[quote="Serek"] Tak się składa, że osobiście znam parę "prawicowych" publicystów i miałem okazję poznać parę polityków PO

Mam to samo ze strony PiSu tyle, że więcej niż paru-niestety. Crying or Very sad

Muszę przyznać, że w kwestii rusofobii jedni i drudzy spokojnie mogą się ze sobą ścigać o pozycję lidera. Problem jest może tylko w retoryce. W wykonaniu "prawicowców" ta rusofobia jest, tu się zdziwicie, mocno na pokaz - oni się po prostu z założenia odwołują do jakichś lęków, poczucia zagrożenia, grają na emocjach

Tak, tylko, że to jest jedna z dwóch stron medalu. Rusofobiczne zacięcie wynika też pragnienia przypodobania się amerykańskim neokonsrewatystom na których usługach są PiSowcy (et consortes)

Ciekawe, ale naprawdę wielu "prawicowców" (tych spod znaku PiS, a właściwie ś.p. ROP Olszewskiego i Macierewicza) osobiście bardzo dobrze ocenia polityke Putina i jego samego

Może trochę ale sami bossowie + bliźniaki to antyrosyjski beton, a ich czeladź nie śmie głośno się sprzeciwiać aby nie spotkał ich jakże niebezpieczny zarzut, że są "na usługach Moskwy" co jest równe anatemie w środowisku. Marszałek mógłby się ze złości przewrócić w grobie.

Chodźmy, chłopcy, z Moskalem handlować! - to oni pobiegną zwartym szeregiem i wszyscy co do jednego nagle sobie przypomną że znają rosyjski.

Otóż to! Tuś trafił w "dziesiątkę" Laughing

Odwrotnie wygląda sytuacja z PO. Ci z kolei, choć oficjalnie wyrażają się bardzo wstrzemięźliwie, to wynika to głównie z tego, że muszą zrobić jakąś kontrę PiSowi.

Zgoda Wink

Ale dodam od siebie, że polityka, ta przez wielkie P opiera się na idei, idea jest motorem działania sił politycznych. Ważne jest znać na jakim gruncie dana partia powstała, żeby zrozumieć dokąd zmierza. Jej zasadniczy cel będzie miał podłoże ideologiczne a nie ambicjonalne, czy finansowe. Ktoś, kto odbiera politykę jedynie jako "brudne gierki chciwych na szmal urzędasów" zawsze pozostanie dzieckiem.
P.S A co do rządów odpowiedzialnych za sytuację w kraju to winić samo SLD i rząd premiera Millera jest błędem. PO i PiS powstały z UW i AWS, które wcześniej były u sterów władzy jako koalicja i w równej mierze przyczyniły się do złodziejskiej prywatyzacji gospodarki narodowej. Nie wolno zapominać o PSLu. Wszystkie te partie tylko w różnych przetasowaniach były gwarantami płynnego rozkradania Polski. Myślę, że zmieniały się tylko na zasadzie sztafety aby nie można było potem ustalić winowajcy, ponieważ każdy mógł zwalić winę na poprzednią ekipę rządzącą. Szukaj więc wiatru w polu.
agata_88

СообщениеДобавлено: Чт Сен 10, 2009 9:12 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Mirek писал(а):
Myślę, że zmieniały się tylko na zasadzie sztafety aby nie można było potem ustalić winowajcy, ponieważ każdy mógł zwalić winę na poprzednią ekipę rządzącą.

Wg mnie nie ma co szukać winnych, lepiej iść do przodu. Inaczej nie będzie lepiej.
Mirek

СообщениеДобавлено: Чт Сен 10, 2009 9:26 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Tak jest.Gruba kreska i do przodu Confused

Nie ma co szukać winnych, lepiej iść do przodu. Inaczej nie będzie lepiej.

A istnieje taka zależność między oceną przeszłości a tym, że będzie lub nie będzie lepiej? Moim zdaniem takie myślenie prowadzi do niewolnictwa a już niezawodnie do bezmyśloności. Takie hasła są dobre na pochód pierwszomajowy. Nie będzie żadnego "lepiej" z tymi ludźmi u władzy i z ich ideologią.
agata_88

СообщениеДобавлено: Чт Сен 10, 2009 9:36 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Znajdź dla mnie lepszą okazję, bo do pochodu jeszcze ładnych parę miesięcy zostało :p
I powiedz mi jacy to politycy mają czystą zupełnie przeszłość. Jeżeli nawet tacy są, to pewnie dlatego, że do władzy nie doszli.
Nie mówię, że tak byłoby idealnie, ale nie powinniśmy się koncentrować na rozliczaniu z przeszłości. Zarówno w stosunkach polsko-rosyjskich jak i wewnątrz kraju.

Teraz pójdę to wymalować na transparencie, gdybym wiedziała gdzie mieszkasz, to bym zrobiła pikietę przed Twoim domem Wink
Mirek

СообщениеДобавлено: Чт Сен 10, 2009 9:45 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

I tu jest między nami kość niezgody, ponieważ sprawiedliwość nakazuje karać winnych, zwłaszcza jeśli winą jest zdrada stanu. Tego typu przestępstwa są jednymi z najpoważniejszych.
P.S. Mojego domu strzegą bardzo odważni wojownicy jak w balladzie o kniaziu Dreptaku(jest na you tubie Laughing ), pikietę by rozpędzili.
agata_88

СообщениеДобавлено: Чт Сен 10, 2009 10:10 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Zdrada stanu..., teraz nie bardzo wiem o kim mówisz.
Piosenka fajna Smile
Mirek писал(а):
P.S. Mojego domu strzegą bardzo odważni wojownicy jak w balladzie o kniaziu Dreptaku(jest na you tubie Laughing ), pikietę by rozpędzili.

Moją pikietę?! No wiesz! A ja tak się starałam z tym transparentem, już chciałam zaproszenia wysyłać. Jeszcze bym muzykę i jedzenie załatwiła na tę okazję, ale jak nie to nie Wink
golem

СообщениеДобавлено: Пт Сен 11, 2009 7:25 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

A Putin mówi dalej i coraz ciekawiej:
""Почему в некоторых странах Центральной и Восточной Европы этот вопрос остается еще актуальным? - обратился Путин к участникам встречи. - Потому что прав был тот, кто сказал, что, освободив от нацизма Европу, советский народ не мог дать свободу, так как не был свободным сам". "В Советском Союзе были те, кто сидел в лагерях, но и те, кто сажал. Зачем же вытаскивать те проблемы и вешать их на одну страну?" - продолжил он. При этом Путин напомнил, что "агрессором все-таки являлась нацистская Германия и нельзя ставить на одну доску жертв и палачей". При этом он заметил, что около половины всех погибших во время Второй мировой войны проживали в Советском Союзе и 70% из них - в России."
http://www.newsru.com/russia/11sep2009/valday.html#1

СообщениеДобавлено: Пт Сен 11, 2009 7:37 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Wydawało mi sie, że on to jeszcze 9/1/09 powiedział... Smile Wciąż to powtarza skubaniec...
agata_88

СообщениеДобавлено: Пт Сен 11, 2009 8:11 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Smile
Tu znalazłam relację po polsku:
http://wiadomosci.hoga.pl/news/3875/Putin__Rosja_gotowa_do_obiektywnej_rozmowy_z_Polska.html
Начать новую тему   Ответить на тему    Список форумов Поговорим о Польше -> Dyskutujemy po POLSKU Часовой пояс: GMT + 1
Страница 1 из 1

Перейти: