Список форумов Поговорим о Польше Поговорим о Польше
Уютный форум о Польше и не только - www.forum.opolshe.ru

FAQFAQ   ПоискПоиск   ПользователиПользователи   ГруппыГруппы   РегистрацияРегистрация 
 ПрофильПрофиль   Войти и проверить личные сообщенияВойти и проверить личные сообщения   ВходВход 

Polskie media o Rosji (tylko pozytywnie?)
На страницу 1, 2, 3, 4, 5  След.

Начать новую тему   Ответить на тему    Список форумов Поговорим о Польше -> Polska Prasa / Dowolne media po polsku
Предыдущая тема :: Следующая тема  
Автор Сообщение
Rain

СообщениеДобавлено: Чт Сен 03, 2009 7:10 pm    Заголовок сообщения: Polskie media o Rosji (tylko pozytywnie?) Ответить с цитатой

Tutaj będziemy umieszczać ciekawe artykuły o Rosji, które się pojawiają w prasie polskiej i szczególnie nas wszystkich cieszą. Jednym słowem fabryka wypowiedzi negatywnych - tego, co polscy dziennikarze potrafią najlepiej...

Pożegnanie z Rosją

Jutro wyjeżdżam z Rosji. Po dwóch miesiącach podróżowania. Mam dość. Jak zawsze, gdy opuszczam ten kraj czuję ulgę. Codziennie z wdzięcznością myślę, że urodziłam się w Polsce, że wszyscy moi przodkowie przytomnie wynieśli się dostatecznie daleko na Zachód, by nie obudzić się któregoś pięknego dnia, jako ludzie radzieccy. Ale za kilka lat znów przyjadę. Bo lubię tych cholernych Rusków. Chamów, brudasów, nacjonalistów, pijaków. Lubię ich azjatycką wylewność, gościnność i - objawianą szczególnie po alkoholu - szczodrość...

Pełny tekst: http://wyborcza.pl/1,86738,6999694,Pozegnanie_z_Rosja.html

Наши сайты: Варшава По-Русски - www.warsaw.ru , Русский Курьер Варшавы - www.rkw.3w.pl или www.kurier.opolshe.ru, Наши в Польше - www.rosjanie.pl и форум: www.forum.opolshe.ru, фейсбук: https://www.facebook.com/warsaw.ru/

Последний раз редактировалось: Rain (Пт Сен 18, 2009 9:25 pm), всего редактировалось 7 раз(а)
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Отправить e-mail Посетить сайт автора
ryhu

СообщениеДобавлено: Чт Сен 03, 2009 8:36 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Witaj Rain - dobrze, że znów jesteś, bo to subforum bez ciebie zaczynało przypominać przysłowiową kolejkę do magla.
Ja też długo na forum nie zaglądałem (nie było po co - dyskusje o modzie średnio mnie pasjonują), ale teraz, gdy tyle się dzieje, pomyślałem że trzeba tu zajrzeć. Zajrzałem i... chyba dobrze, że to zrobiłem (a może źle..? to się okaże - bowiem moje działania nie są tak dalekowzroczne jak polityka zagraniczna Kremla Wink ).
Wiem, że "dopóty dzban wodę nosi..." oraz, że "jedna kropla przelać potrafi czarę goryczy", ale wydaje mi się, iż nieco przegiąłeś. Chodzi mi o: "...Jednym słowem fabryka ekskrementów - tego, co polscy dziennikarze potrafią najlepiej... ...". Rozumiem, że Rosjanom mieszkającym w Polsce, ostatnio mogą puszczać nerwy, ale tutaj nieco mnie zdziwiłeś. Taka urawniłowka jakoś mi do ciebie nie pasuje. Przytoczyłeś fragment bloga (a więc wypowiedzi bardzo osobistej) dziewuchy która "od 2006 roku pracuje w GW" (nie wiadomo jako kto - może popielniczki tam opróżnia..? no dobra, wiem, coś tam "pisze o Tadżykistanie") i czynisz z tego z tego regułę.
Powściągnij nerwy i pogadajmy spokojnie, bo czas jest gorący i tylko rzeczowe dyskusje mogą wnieść coś pozytywnego, a nie dalsze, wzajemne złośliwości.
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
Rain

СообщениеДобавлено: Чт Сен 03, 2009 9:58 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Uważam, że masz tu całkowitą rację. Jeśli chodzi o nerwy, to słyszę od niektórych przyjaciół pukających cały czas do ICQ i Skype, że czas opuszczać ten kraj, że nie nic już nie ulegnie zmianie, a będzie jeszcze gorzej. W pewnym sensie mają rację, bo ani w Czechach, na Węgrzech czy nawet w Londynie Rosjanie nie usłyszą połowę rzeczy, które tutaj widzą na każdej okładce i w każdym programie telewizyjnym.

Ja osobiście z taką opinią się nie zgadzam. Bardzo dobrze znam takich ludzi jak Basia Włodarczyk czy Marysia Przełomiec, którzy pracują na zlecenie. Pierwsza chętnie pije wódeczkę w Moskwie z kolegami Rosjanami, ale musi coś zarabiać. Bater tego nie zrozumiał i poniósł zasłużoną karę.

Tak czy inaczej żadnych więcej wulgaryzmów. Zobaczymy jak dalej sprawy się potoczą... Smile

Наши сайты: Варшава По-Русски - www.warsaw.ru , Русский Курьер Варшавы - www.rkw.3w.pl или www.kurier.opolshe.ru, Наши в Польше - www.rosjanie.pl и форум: www.forum.opolshe.ru, фейсбук: https://www.facebook.com/warsaw.ru/
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Отправить e-mail Посетить сайт автора
agata_88

СообщениеДобавлено: Чт Сен 03, 2009 9:58 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Prawda, że ostatnio się zrobiło za gorąco, a ten fragment tylko zaognia sytuację i pozwala wierzyć, że "Polska to prymitywny naród".
agata_88

СообщениеДобавлено: Чт Сен 03, 2009 10:10 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

To dla kontrastu podam pozytywny przykład, choć nie z prasy, ale z życia. Mianowicie jechałam dzisiaj pociągiem i w przedziale prowadziłam rozmowę z bardzo sympatycznym panem, która w pewnym momencie zeszła na wydarzenia ostatnich dni. I ów pan nie mający z Rosją nic wspólnego (poza tym, że raz był w Moskwie na wakacjach), wyrażał się bardzo pozytywnie o Rosji, a także krytykował podejście części naszego społeczeństwa do historii, do Putina. A więc to nie jest tak, że wszyscy Polacy są tacy sami.
Rain

СообщениеДобавлено: Чт Сен 03, 2009 10:10 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Polska nie jest i nigdy nie była prymitywnym krajem, a polski naród ma osiągnięć w różnych dziedzinach nie mniej niż jakikolwiek inny europejski. Chodzi o to, że garstka ludzi manipuluje od lat milionami. Było takie powiedzenie, że jeżeli końską dupę pokazywać w telewizji na okrągło stanie się sławna i rozpoznawalna. Niestety w Polsce rolę końskiej dupy w mediach pełnią Rosja i Rosjanie. O nas każdy wszystko wie... Smile
agata_88

СообщениеДобавлено: Чт Сен 03, 2009 10:14 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Rain писал(а):
Chodzi o to, że garstka ludzi manipuluje od lat milionami

Tylko nie da się z tym walczyć również atakując. Ale może po prostu musimy wszyscy trochę ochłonąć. Za dużo się ostatnio działo.
Rain

СообщениеДобавлено: Чт Сен 03, 2009 10:25 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Wszystko jest znacznie prostsze. Wszyscy mamy przyjaciół - Polacy przyjaźnią się z Rosjanami, Rosjanie z Polakami. Pijąc razem piwo, czy zapraszając do siebie do domu przyjaciól nigdy nie poruszamy takich kwestii w takim stylu i w takiej formie. I wszystko gra. Bo kto zaprasza do domu przyjaciela, żeby powiedzieć mu przy stole jakim jest kretynem, czy gnojkiem?! Smile

Dlatego byliśmy wszyscy trochę zdziwieni oficjalną polską pozycją, która polegała na tym, żeby Putina zaprosić, ale "jako przedstawiciela strony oskarżonej, winnego kgb-owca"... Smile To jest chore. To była uroczystość, ale wszyscy stoczyli tzw. "walkę o pamięć". Brak mi słów...

agata_88

СообщениеДобавлено: Чт Сен 03, 2009 10:29 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Rain писал(а):
Dlatego byliśmy wszyscy trochę zdziwieni oficjalną polską pozycją, która polegała na tym, żeby Putina zaprosić, ale "jako przedstawiciela strony oskarżonej, winnego kgb-owca"... Smile To jest chore. To była uroczystość, ale wszyscy stoczyli tzw. "walkę o pamięć". Brak mi słów...

Teraz najlepszym lekarstwem byłby śmiech. To zawsze rozładowuje atmosferę.
Rain писал(а):
Bo kto zaprasza do domu przyjaciela, żeby powiedzieć mu przy stole jakim jest kretynem, czy gnojkiem?! Smile

Jest to jakiś pomysł na życie...
ryhu

СообщениеДобавлено: Чт Сен 03, 2009 10:29 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Rain писал(а):

Tak czy inaczej żadnych więcej wulgaryzmów. Zobaczymy jak dalej sprawy się potoczą... Smile

A w razie jakby potoczyły się różnie... to lepiej zabrzmi: fabryka czekolady Wink
agata_88

СообщениеДобавлено: Чт Сен 03, 2009 10:33 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Very Happy
Rain

СообщениеДобавлено: Чт Сен 03, 2009 10:37 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Very Happy Very Happy Very Happy
Баба Клава

СообщениеДобавлено: Чт Сен 03, 2009 10:56 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Autorka napisała swój artykuł w stylu "Nie jestem taka, jak oni. Jestem droższa o całą złotówkę".
Prymitywne babskie dyrdymały i tyle. Wygląda na to, że doktorat o jakiejś "ideologii narodowej w Tadżykistanie" trochę wyżarł jej mózg. Wink
Rain

СообщениеДобавлено: Чт Сен 03, 2009 10:59 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Możliwe. Z drugiej strony dochodzę do wniosku, że kobietom (jak widzimy) mieszczański tryb życia, o którym wspomina, jakoś na dobre nie wychodzi...
agata_88

СообщениеДобавлено: Чт Сен 03, 2009 11:07 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Zwłaszcza dostatni, mieszczański tryb życia.
Ale przecież ona lubi "tych cholernych Rusków", na prawdę nie wiem o co wam chodzi... Ona łaskawie zaszczyca Rosjan swoją wizytą, a wy się czepiacie.
Баба Клава

СообщениеДобавлено: Чт Сен 03, 2009 11:15 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Jej, biedaczce, tak doskwiera wygodne dostatnie życie w Polsce, że nie wytrzymuje i jedzie szukać ekstremalnie ostrych wrażeń aż na Syberię Very Happy

Последний раз редактировалось: Баба Клава (Пт Сен 04, 2009 7:03 am), всего редактировалось 1 раз
agata_88

СообщениеДобавлено: Чт Сен 03, 2009 11:18 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Very Happy
Nowy sport ekstremalny Smile
nauczyciel

СообщениеДобавлено: Пт Сен 04, 2009 3:55 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Rain писал(а):
kto zaprasza do domu przyjaciela, żeby powiedzieć mu przy stole jakim jest kretynem, czy gnojkiem

Zwykła situacja, ale nie z przyjacólmi (bo ich wybiera sam), a z rodzicami.
Serek

СообщениеДобавлено: Пт Сен 04, 2009 8:19 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Tak tylko na marginesie, Kodeks Karny RP:

Цитата:
Art. 257. Kto publicznie znieważa grupę ludności albo poszczególną osobę z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej albo z powodu jej bezwyznaniowości lub z takich powodów narusza nietykalność cielesną innej osoby,

podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Ale oczywiście dziennikarka GW w żaden sposób nie znieważała żadnej grupy ludności, bo przecież napisała "lubię tych cholernych Rusków", a to że ich uważa za "Chamów, brudasów, nacjonalistów, pijaków" to fakty, bo wiadomo że wśród "tych cholernych Rusków", których jest 140 mln na pewno są i chamy, i brudasy, i nacjonaliści, i pijacy...
Qrva, w jakim kraju my żyjemy???!!! Odpowiedź: w kraju debili, szowinistów, dziennikarzy-ignorantów, złodziei, pedofilów, oszustów, narkomanów, dziwek, alkoholików, nierobów, religijnych fanatyków, wtórnych analfabetów, rodziców wychowujących swoje dzieci w klatkach albo topiących ich w beczkach po kapuście... Ale przecież tak lubimy tych wszystkich wyżej wymienionych, więc absolutnie powyższej wypowiedzi nie można potraktować jako "znieważania narodu polskiego".
agata_88

СообщениеДобавлено: Пт Сен 04, 2009 8:32 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Ja bym to określiła tak, że turyści w Polsce dzielą się na 2 zasadnicze grupy. Pierwsza to turyści właściwi, czyli tacy którzy jadą zwiedzić, odpocząć, poznać nową kulturę itp. Druga to turyści, którym się nic nie podoba bo nie jest takie jak w ich idealnej Polsce, uważają, że wszystko im się należy i to tubylcy powinni podporządkować się ich zwyczajom, a nie odwrotnie. I tej drugiej grupie ustawowo powinno się zabronić wyjazdów za granicę Smile
Ja tak bym chciała zamienić moje wakacje na jej Sad Oczywiście z własnymi wspomnieniami.
Serek

СообщениеДобавлено: Пт Сен 04, 2009 8:46 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Jest tu pewien istotny szczegół. Otóż taki czy inny turysta jedzie za swoje ciężko zarobione pieniądze, swoimi wspomnieniami (lepszymi czy gorszymi) obciąża może paru krewnych i znajomych, a swoje kompleksy może podleczyc najwyżej upierdliwością wobec pilota wycieczki albo sprzedawcy na bazarze, za co zresztą pilotowi i sprzedawcy płaci.
Ta pani, o wyraźnym niezrównoważeniu emocjonalnym, robi wycieczkę za pieniądze gazety jako etatowa reporterka, a swoje chore wynurzenia wylewa na pareset tysięcy czytelników tej gazety, bo redakcja to publikuje. To że ta pani ma jakiś bardzo skomplikowany problem psychiczny (masochizm to tylko jeden z jego objawów) to jedno, ale polityka redakcyjna gazety, która takie coś opublikowała, to już znacznie poważniejszy problem.
Екатерина Олеговна

СообщениеДобавлено: Пт Сен 04, 2009 8:58 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

To było ,gdzieś z półtora roku temu człowiek z GW pisał reportarz o swojej podróży przez całą Rosję. Podróz zakończył na Władiwostoku. Zero obrazy dla Rosji.Gdzieś mam ten artykuł jak znajdę to wkleję.
agata_88

СообщениеДобавлено: Пт Сен 04, 2009 9:03 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Екатерина Олеговна писал(а):
To było ,gdzieś z półtora roku temu człowiek z GW pisał reportarz o swojej podróży przez całą Rosję. Podróz zakończył na Władiwostoku. Zero obrazy dla Rosji.Gdzieś mam ten artykuł jak znajdę to wkleję.

Ja też to gdzieś mam, właśnie miałam o tym napisać, może znajdę pierwsza Smile
Serek писал(а):
ale polityka redakcyjna gazety, która takie coś opublikowała, to już znacznie poważniejszy problem.

Mnie fakt, że ta kobieta jest z GW i jej wspomnienia zostały opublikowane ogromnie zdziwił (choć nie jestem fanką GW) i za bardzo nie rozumiem do czego to ma doprowadzić. Poczułam małą ulgę czytając komentarze pod tym artykułem na tej stronie i na stronie bloga, które wyśmiewają żyjącą w dostatku, zakompleksioną mieszczankę.
Екатерина Олеговна

СообщениеДобавлено: Пт Сен 04, 2009 9:05 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

To wstaw.
Serek

СообщениеДобавлено: Пт Сен 04, 2009 9:13 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Цитата:
Poczułam małą ulgę czytając komentarze pod tym artykułem na tej stronie i na stronie bloga, które wyśmiewają żyjącą w dostatku, zakompleksioną mieszczankę.

A ja poczułem wcale nie mały lecz ogromny wstyd. Wstyd za to, że żyje w kraju, gdzie publikuje się bez żadnego zażenowania wręcz nazistowskie teksty jakiejś niezrównoważonej babki. Wstyd za to, że ta gazeta jest "największym dziennikiem opiniotwórczym" (to w kwestii "za bardzo nie rozumiem do czego to ma doprowadzić"). Wstyd za dziennikarzy, którzy w każdym normalnym kraju za takie coś by nie tylko kobietę, ale też taką redakcję po prostu by zrównali z ziemią. Wstyd za setki tysięcy ludzi, którzy taką gazetą kupują i łykają takie coś bez żadnego zażenowania.
Wstyd i obrzydzenie.
agata_88

СообщениеДобавлено: Пт Сен 04, 2009 9:17 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Nie mogę znaleźć, ale jak natrafię to wstawię.
agata_88

СообщениеДобавлено: Пт Сен 04, 2009 9:33 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Serek писал(а):
A ja poczułem wcale nie mały lecz ogromny wstyd. Wstyd za to, że żyje w kraju, gdzie publikuje się bez żadnego zażenowania wręcz nazistowskie teksty jakiejś niezrównoważonej babki. Wstyd za to, że ta gazeta jest "największym dziennikiem opiniotwórczym" (to w kwestii "za bardzo nie rozumiem do czego to ma doprowadzić"). Wstyd za dziennikarzy, którzy w każdym normalnym kraju za takie coś by nie tylko kobietę, ale też taką redakcję po prostu by zrównali z ziemią. Wstyd za setki tysięcy ludzi, którzy taką gazetą kupują i łykają takie coś bez żadnego zażenowania.
Wstyd i obrzydzenie.

No nie wiem czy tak łykają takie teksty. Jak idę do kiosku kupić jedną z ogólnopolskich gazet to staram się wybrać mniejsze zło (nie zawsze to samo).
Mi też jest bardzo wstyd i wierz mi albo nie, jako Polce czyta mi się to dużo gorzej niż Rosjanom. Sama nie raz starałam się walczyć z nietolerancją Polaków, ale generalnie bezskutecznie.
Wybacz, że wolę też zwracać uwagę na ludzi, którzy coś sobą reprezentują, a nie cały czas dobijać się czytając podobne artykuły. I zawsze najwięcej się mówi o takich kontrowersyjnych wypowiedziach, bo to wywołuje więcej emocji.
Ale prawdą jest, że za taki tekst ta dziennikarka powinna zostać wyrzucona.
Serek

СообщениеДобавлено: Пт Сен 04, 2009 9:45 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Цитата:
No nie wiem czy tak łykają takie teksty. Jak idę do kiosku kupić jedną z ogólnopolskich gazet to staram się wybrać mniejsze zło (nie zawsze to samo).

Czyli dajesz swoje pieniądze właśnie na to żeby gazeta publikowała takie coś. Nie, nie "łykasz", tylko finansujesz Smile I o to chodzi, koleżanko, o to chodzi. Jeżeli to się sprzedaje to wszystko w porządku, gazeta żyje i może dalej to publikować.

Цитата:
Mi też jest bardzo wstyd i wierz mi albo nie, jako Polce czyta mi się to dużo gorzej niż Rosjanom. Sama nie raz starałam się walczyć z nietolerancją Polaków, ale generalnie bezskutecznie.

Redakcji gazety to nie interesuje. Ją interesuje to, że Ty, Twoi znajomi i krewni, oraz znajomi znajomych kupią tę gazetę. To jest biznes. Tobie się wciska teksty, za które się wstydzisz, a Ty jeszcze za nie płacisz.

Цитата:
I zawsze najwięcej się mówi o takich kontrowersyjnych wypowiedziach, bo to wywołuje więcej emocji, a potem się generalizuje.

Gdyby taka wypowiedź była naganna to nigdy by się nie ukazała w żądnej wysokonakładowej gazecie. Najwyżej w jakimś nazistowskim zinie. Tymczasem nawet Ty uznajesz ten tekst za "kontrowersyjny", cóż za delikatność Wink

Цитата:
Ale prawdą jest, że za taki tekst ta dziennikarka powinna zostać wyrzucona

Za co? Napisała "kontrowersyjny" tekst, super! Nic tak nie podnosi sprzedaży jak właśnie kontrowersje i wywołana nimi burza emocji! Moim zdaniem, babka jeszcze dostanie premię.
A dalej... dalej będziemy czytać kolejne teksty o nietolerancji wobec Żydów 60 lat temu, czy wobec Murzynów dziś. A przy okazji raz na jakiś czas dostaniemy wrzutę że Ruscy to chamy, pijaki, brudasy, dzicz albo wręcz "genetycznie upośledzeni" (to cytat z jednego z tygodników).
agata_88

СообщениеДобавлено: Пт Сен 04, 2009 10:07 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Serek писал(а):
Tymczasem nawet Ty uznajesz ten tekst za "kontrowersyjny", cóż za delikatność Wink

Nie chciało mi się powtarzać i dodawać epitetów - jednoznacznie naganny, obraźliwy, beznadziejny i nie zasłużyłby nawet na to żeby znaleźć się u mojego kota w kuwecie.
Serek писал(а):
Redakcji gazety to nie interesuje. Ją interesuje to, że Ty, Twoi znajomi i krewni, oraz znajomi znajomych kupią tę gazetę. To jest biznes. Tobie się wciska teksty, za które się wstydzisz, a Ty jeszcze za nie płacisz.

Tekst wyszedł nie dawno, dowiedziałam się o nim tutaj ja GW nie kupuję codziennie (a wręcz dosyć rzadko), parę razy znalazłam bardzo ciekawe relacje z podróży do Moskwy, tekst mnie oburzył, dziś i wczoraj w kiosku tej gazety nie kupiłam. Ale prawda jest taka, że nie ma w tej chwili porządnego ogólnopolskiego dziennika na rynku, przynajmniej ja takiego nie znalazłam i tylko na to chciałam zwrócić uwagę. Dlatego juz dawno przestałam kupować gazetę codziennie, zwłaszcza, że o wielu rzeczach można przeczytać w Internecie i od razu znaleźć opinie różnych opcji.
Serek писал(а):
"genetycznie upośledzeni" (to cytat z jednego z tygodników).

Napisz proszę z którego.
ryhu

СообщениеДобавлено: Пт Сен 04, 2009 10:27 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

"...Na szczęście w przedpokoju zamiast kilkunastu par szpilek (normalny widok, w każdym mieszkaniu, gdzie mieszkają Rosjanki) stoją nasze treki i sandały. ..."

A czegóż można wymagać od kobiety stawiającej ubłocone trekingi wyżej od szpilek..? Cool
Serek

СообщениеДобавлено: Пт Сен 04, 2009 11:33 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Цитата:
Ale prawda jest taka, że nie ma w tej chwili porządnego ogólnopolskiego dziennika na rynku, przynajmniej ja takiego nie znalazłam i tylko na to chciałam zwrócić uwagę.

Niska jakość tekstów to jedno. W tym przypadku mamy publikację ocierającą się wręcz o nazizm. I potem takie oto np. reakcje:

Цитата:
Przeczytałem kilkanaście jej notek na blogu, i są ok.
To, że pobyt w Rosji leczy z kompleksów ( których u Polaków mnóstwo), to elementarne doświadczenie każdego, kto w Rosji pobył. Wszyscy moi znajomi tego doświadczyli.
Oczywiście, można dyskutować o tym i owym, ale nie o to chodzi ( to jest blog przecież).
Poza wszystkim, nie doceniasz autorki.
Tekst, który zacytowałeś, jest ironiczno-humorystyczny a nawet autokrytyczny.

To są słowa nie jakiegoś buraka ze wsi, tylko wręcz przeciwnie - człowieka po 30., wykształconego, urzędnika państwowego. Dla niego to tekst jest po prostu ironiczny, ot takie fajne ma poczucie humoru dziennikarka w Wyborczej.

albo

Цитата:
Myślę, że Rosjanom trzeba pobyć trochę w Polsce, by potem właściwie odbierać teksty pisane.
Serek

СообщениеДобавлено: Пт Сен 04, 2009 11:37 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

agata_88 писал(а):
Napisz proszę z którego.

Tu cytowałem:
http://www.rosjanie.pl/forum/viewtopic.php?t=3182
Rain

СообщениеДобавлено: Пт Сен 04, 2009 1:02 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Sensancja! Człowiek-penis!
Działacz PISu zamienił się w ch...j protestując przeciwko Putinowi

Rzecznik prasowy MSWiA z czasów rządu Jarosława Kaczyńskiego przebrał się w Sopocie za penisa i krzyczał "Putin morderca!" Teraz tłumaczy: - To odpowiedź na to, co agenci Putina zrobili Kasparowowi

Pod hotelem, w którym odbywało się polsko-rosyjskie spotkanie na szczycie działacz sopockiego PiS-u Michał Rachoń przebrany w kostium krzyczał "Putin morderca". Został zatrzymany wraz z kolegą za podejrzenie "użycia środków pirotechnicznych".

Obejrzeć (TVN24): http://rutube.ru/tracks/2329885.html?v=7172fefdd5aa7e270e902923307154af

Obejrzeć (Gazeta.pl): http://miasta.gazeta.pl/trojmiasto/1,89917,6989806,Dzialacz_PiS_przeciwko_Putinowi__Za_co_sie_przebral_.html

Serek

СообщениеДобавлено: Пт Сен 04, 2009 1:05 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Цитата:
krzyczał "Putin morderca!" Teraz tłumaczy: - To odpowiedź na to, co agenci Putina zrobili Kasparowowi

Kasparow nie żyje???!!!
Rain

СообщениеДобавлено: Пт Сен 04, 2009 1:20 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Cudów nie ma. Pozostaje tylko marzyć o tym... Smile
Екатерина Олеговна

СообщениеДобавлено: Пт Сен 04, 2009 5:53 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Laughing Dobre. Co za dziecinada.
Reengo

СообщениеДобавлено: Сб Сен 05, 2009 5:56 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Prawdziwy PISowski [отмодерировано]!!!
Mirek

СообщениеДобавлено: Сб Сен 05, 2009 6:47 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Reengo, jesteś wulgarny. Przyganiam Ci to.
Jednak w niechcący odkryłeś wielką tajemnicę, PiS odgrywa rolę takich właśnie....dyżurnych stróżów pilnujących aby Polska z Rosją nie współpracowały ze sobą. Oczywiście uważam, że ten człowiek z PiS-Michał Rachoń powinien być pobity. Niestety, właściwi ludzie nie znaleźli się w tamtym miejscu i okolicznościach a szkoda...

Последний раз редактировалось: Mirek (Сб Сен 05, 2009 9:53 pm), всего редактировалось 2 раз(а)
Екатерина Олеговна

СообщениеДобавлено: Сб Сен 05, 2009 6:47 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Reengo писал(а):
Prawdziwy PISowski kutas!!!

Жжошь Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Mirek

СообщениеДобавлено: Сб Сен 05, 2009 6:51 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Proponuję żebyście usunęli swoje wulgarne komentarze dla zachowania powagi i poziomu forum. Zwracam się do moderatora z uprzejmą prośbą aby usuwał nasze wulgaryzmy, jeśli nam się "zapomni". Sam też biję się w piersi- nie zawsze było kulturalnie.
Rain

СообщениеДобавлено: Сб Сен 05, 2009 10:17 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Zadzam się z Mirkiem. Uważam, że wulgaryzmów powinno być mniej. Szkoda, że czasami nie można się bez tego obejść, zwłaszcza w tak specyficznych sytuacjach.

Osobiście uważam, że to całe wydarzenie z penisową akcją protestacyjną okazało się bardzo dużym niewypałem. Bo chodzić chodził, wzwód bez wątpienia miał, ale ejakulować nie potrafił. Przykra sprawa w PISowskim stylu...

ryhu

СообщениеДобавлено: Вс Сен 06, 2009 12:30 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Co tu komentować, facet występując w takim wdzianku, sam sobie laurkę wystawił.
Musiał być bardzo zdesperowany, bo gdyby go zawinęli po takim występie, to by sobie chłopina pod celą nie pogrypsił... Cool
agata_88

СообщениеДобавлено: Вс Сен 06, 2009 7:29 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Serek писал(а):
To są słowa nie jakiegoś buraka ze wsi, tylko wręcz przeciwnie - człowieka po 30., wykształconego, urzędnika państwowego. Dla niego to tekst jest po prostu ironiczny, ot takie fajne ma poczucie humoru dziennikarka w Wyborczej.

Uwierz mi, że buraków więcej jest w miastach Smile
Właśnie najgorsze jest to, że czasem dorośli, wykształceni ludzie dają taki "świetny przykład". Ja nie jestem zwolenniczką jakiejś sztucznej politycznej poprawności, ale są pewne granice i elementarne zasady kultury. Niestety tych niektórym Polakom brakuje (czasem nawet mam zasadę, że większości), a mi pozostaje się za nich wstydzić. Chciałabym kiedyś dożyć momentu kiedy za granicą mówiąc, że jestem Polką nie będę się obawiała reakcji.
ryhu писал(а):
Co tu komentować, facet występując w takim wdzianku, sam sobie laurkę wystawił.

Właśnie.
agata_88

СообщениеДобавлено: Вс Сен 06, 2009 7:36 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Serek писал(а):
agata_88 писал(а):
Napisz proszę z którego.

Tu cytowałem:

Tego mniej więcej się spodziewałam.
Serek

СообщениеДобавлено: Вс Сен 06, 2009 9:20 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

agata_88 писал(а):
Serek писал(а):
agata_88 писал(а):
Napisz proszę z którego.

Tu cytowałem:

Tego mniej więcej się spodziewałam.

Jeśli w ogólnopolskim tygodniku o kilkudziesięciotysięcznym nakładzie można ot tak sobie napisać, że Rosjanie są genetycznie rasą niewolników etc., to wypowiedzenie się w ogólnopolskim dzienniku o kilkusettysięcznym nakładzie że Rosjanie to chamy, pijaki, brudasy i nacjomaliści wygląda rzeczywiście jak autoironia i wręcz przykład rusofilii.

A tak na poważnie: co byście powiedzieli na jakis list otwarty? Poważnie pytam. Ale problem w tym że Rosjanie nie mogą takiego listu napisać, bo (znając retorykę redakcji z Czerskiej) od razu się dowiemy że chcemy, podobnie jak w Rosji, nałożyć kaganiec wolnej prasie, ograniczyć wolnośc wyrażania opinii, że jesteśmy przewrażliwieni i zakompleksieni etc. Błędne koło.
agata_88

СообщениеДобавлено: Вс Сен 06, 2009 9:25 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Serek писал(а):
A tak na poważnie: co byście powiedzieli na jakis list otwarty? Poważnie pytam. Ale problem w tym że Rosjanie nie mogą takiego listu napisać, bo (znając retorykę redakcji z Czerskiej) od razu się dowiemy że chcemy, podobnie jak w Rosji, nałożyć kaganiec wolnej prasie, ograniczyć wolnośc wyrażania opinii, że jesteśmy przewrażliwieni i zakompleksieni etc. Błędne koło.

Ale spróbować warto. Fakt, że po GW wszystkiego się można spodziewać. Nasza regionalna to medium ma sporą siłę rażenia - nasza regonalna potrafiła paroma artykułami zgnoić uczciwego człowieka.
golem

СообщениеДобавлено: Вс Сен 06, 2009 9:43 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Czyli list mamy napisać my.

СообщениеДобавлено: Вс Сен 06, 2009 9:45 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

A kto go wydrukuje /skoro ma być otwarty/? Jakoś nie wierzę że redakcja "źródłowa".

СообщениеДобавлено: Вс Сен 06, 2009 9:46 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

No chyba że u Raina Smile

СообщениеДобавлено: Вс Сен 06, 2009 9:51 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Serek писал(а):

Pytanie tylko kto by taki list zechciał opublikować, "wolna prasa" w sprawie Rosji jest jednomyślna. Pomysł jest jednak dobry. Do listu powinno się dołączyć podpisy, znane nazwiska mile widziane.
Начать новую тему   Ответить на тему    Список форумов Поговорим о Польше -> Polska Prasa / Dowolne media po polsku Часовой пояс: GMT + 1
На страницу 1, 2, 3, 4, 5  След.
Страница 1 из 5

Перейти: