Список форумов Поговорим о Польше Поговорим о Польше
Уютный форум о Польше и не только - www.forum.opolshe.ru

FAQFAQ   ПоискПоиск   ПользователиПользователи   ГруппыГруппы   РегистрацияРегистрация 
 ПрофильПрофиль   Войти и проверить личные сообщенияВойти и проверить личные сообщения   ВходВход 

Azyl w Rosji
На страницу 1, 2  След.

Начать новую тему   Ответить на тему    Список форумов Поговорим о Польше -> Dyskutujemy po POLSKU
Предыдущая тема :: Следующая тема  
Автор Сообщение
Lazyman

СообщениеДобавлено: Ср Сен 30, 2009 3:48 pm    Заголовок сообщения: Azyl w Rosji Ответить с цитатой

Witam. Jestem polakiem i bardzo chciałbym zamieszkać na stałe w Rosji. Nie nawidzę swojego kraju, nie znoszę głupich ludzi tu mieszkających, tego że kler dyktuje tu warunki, a jak już patrzę na swój obecny rząd, który biega na smyczy u stóp amerykanów to mam odruch wymiotny! I "prezydenta" który przesiaduje wiecznie w TV trwam, i pieprzy głupoty z kabotynami, zamiast zająć się tym co ważne... Dużo by pisać... Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć czy jest jakaś szansa by wynieść się z tego chorego kraju, i w ogóle z całej unii i dostać azyl w Rosji? Najlepiej polityczny, bo to idioci którzy rządzą tym krajem sprawili że go znienawidziłem...
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
Rain

СообщениеДобавлено: Ср Сен 30, 2009 4:00 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Czy to jest kolejny spam?
Наши сайты: Варшава По-Русски - www.warsaw.ru , Русский Курьер Варшавы - www.rkw.3w.pl или www.kurier.opolshe.ru, Наши в Польше - www.rosjanie.pl и форум: www.forum.opolshe.ru, фейсбук: https://www.facebook.com/warsaw.ru/
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Отправить e-mail Посетить сайт автора
Lazyman

СообщениеДобавлено: Ср Сен 30, 2009 4:22 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Nie, to nie spam. Zapewniam.
golem

СообщениеДобавлено: Ср Сен 30, 2009 4:27 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Nie prościej byłoby wybrać się do rosyjskiej ambasady i zapytać?

СообщениеДобавлено: Ср Сен 30, 2009 4:34 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Problem w tym że ja w tych sprawach zupełnie zielony jestem. Nawet nie wiedziałbym o co pytać. Dlatego postanowiłem na forum się najpierw dowiedzieć jak to wygląda.
Bat

СообщениеДобавлено: Ср Сен 30, 2009 5:32 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Próbowałeś mieszkać w Rosji? Jeżeli nie to najpierw sprobuj Laughing
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Отправить e-mail
Bartek112

СообщениеДобавлено: Ср Сен 30, 2009 5:40 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

A czemu w Rosji ? Pewnie dlatego że blisko. Jak sie zatęskni to siup przez granicę.
Może skoczy pan gdzieś dalej ? Powiedzmy Meksyk ?
No chociaż Hiszpania.
Co pan na to ?
Mirek

СообщениеДобавлено: Ср Сен 30, 2009 6:00 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Ja uważam, że najlepiej zamieszkać w Mongolii, dużo spokoju, olbrzymia przestrzeń życiowa, niskie podatki, żadnego kleru, tylko kułany, jurty i kumys. No i "polakiem" z pisałbyś z wielkiej litery, Mongołowie by Cię wszystkiego nauczyli Smile. Zamiast na "kaczorze" jeździłbyś na pięknym bachmacie Laughing Głowa do góry!
Mirek

СообщениеДобавлено: Ср Сен 30, 2009 6:37 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Bat писал(а):

No właśnie, a ciężko jest?
Ps. Pewnie żeby tam przetrwać trzeba mieć łeb starego bankiera, bić się jak Fiodor Jemieljanienko a żołądek mieć jak u Mahatmy Gandhiego Smile
golem

СообщениеДобавлено: Ср Сен 30, 2009 6:51 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Lazyman писал(а):
Problem w tym że ja w tych sprawach zupełnie zielony jestem. Nawet nie wiedziałbym o co pytać. Dlatego postanowiłem na forum się najpierw dowiedzieć jak to wygląda.

Proponuję zadać następujące pytania: Jak wygląda procedura przyznania prawa azylu przez władze Federacji Rosyjskiej? Kto może skorzystać z tego prawa?
Na tyle zielony chyba nie jesteś ?
Draker

СообщениеДобавлено: Ср Сен 30, 2009 7:03 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Zgodnie z Konwencją Genewską z 1951 musiałbyś udowodnić "uzasadnioną obawę przed prześladowaniem ze względu na rasę, religię, narodowość, poglądy polityczne lub przynależność do określonej grupy społecznej". Podpowiem - nie masz szans. Jak widzisz nienawiść do swojego kraju nie jest wystarczającą przesłanką azylu.
Bartek112

СообщениеДобавлено: Ср Сен 30, 2009 7:21 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Draker писал(а):
Zgodnie z Konwencją Genewską z 1951 ...

Starawa ta konwencja. Chwila moment będzie nowa, euroPejska. Bądź cierpliwy jak nasi straszni bracia. Pomyśl. Jaka szczęśliwość ...
Bartek112

СообщениеДобавлено: Ср Сен 30, 2009 7:23 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Mirek писал(а):
Bat писал(а):

No właśnie, a ciężko jest?
Ps. Pewnie żeby tam przetrwać trzeba mieć łeb starego bankiera, bić się jak Fiodor Jemieljanienko a żołądek mieć jak u Mahatmy Gandhiego Smile

A pan panie Mirku to by się nie karnął na wycieczkę na wschód ? Kresy by zobaczył ?
Mnie to chodzi po głowie, a widzę że tu z pana człek do rzeczy .
golem

СообщениеДобавлено: Ср Сен 30, 2009 7:28 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Konwencję Genewską podpisało 140 państw. Nie jest to akt prawny Unii.

СообщениеДобавлено: Ср Сен 30, 2009 7:34 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

golem писал(а):
Konwencję Genewską podpisało 140 państw. Nie jest to akt prawny Unii.

No to co ?
Holandia, Francja, Irlandia zagłosowały na nie. wg "prawa" euroPejskiego po pierwszym nie miało paśc. A tu dalej, do skutku.
Co za problem stworzyć "nowe okoliczności" etc i stary akt trza ówspółcześnić. Prawda ?
Po za tym taki trend.
golem

СообщениеДобавлено: Ср Сен 30, 2009 7:37 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Holandia, Francja i Irlandia to kraje UE. Niby w jaki sposób na zmiany miały by się zgodzić inne kraje np. Rosja?. Ta konwencja już obowiązuje i jakoś cicho o ewentualnych zmianach.

СообщениеДобавлено: Ср Сен 30, 2009 7:43 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

golem писал(а):
Holandia, Francja i Irlandia to kraje UE. Niby w jaki sposób na zmiany miały by się zgodzić inne kraje np. Rosja?. Ta konwencja już obowiązuje i jakoś cicho o ewentualnych zmianach.
Proszę pana. Prowadzi się ciche rozmowy i jak większość rokuje to kładzie się nacisk. Demokracja wszak. Można wobec niektórych użyć demokratycznych środków nacisku ($) i mamy większość.
Wszak świat idzie <<< do przodu.
golem

СообщениеДобавлено: Ср Сен 30, 2009 7:46 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Pan ma jakieś wiadomości o zmianie konwencji czy to takie ogólne dywagacje? Nacisk na Rosję? Trudno to sobie wyobrazić.

СообщениеДобавлено: Ср Сен 30, 2009 7:52 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Ogólne dywagacje ?
Zapytam inaczej.
Świat się zmienia, wsio idzie w pieried, prawda ?
golem

СообщениеДобавлено: Ср Сен 30, 2009 7:56 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Zmienia. I co z tego?

СообщениеДобавлено: Ср Сен 30, 2009 8:05 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

golem писал(а):
Nacisk na Rosję? Trudno to sobie wyobrazić.

Proszę Pana Smile , ja mogę sobie wyobrazić nacisk na Rosję, nie tylko ekonomiczny. Może być polityczny i każdy inny, wszak nawet Rosja nie jest samotną wyspą i potrzebuje róznych kontaktów ze światem. Jeśli jakaś siła polityczna naprawdę zechce, może takie kontakty utrudniać za pomocą szerokiej palety środków. Takie siły istnieją i robią antyrosyjską robotę od lat ponad stu. Przypominam, że rewolucja nie była ruchem odśrodkowym tylko została zaaplikowana przez międzynarodową finansjerę.
Bartek112

СообщениеДобавлено: Ср Сен 30, 2009 8:06 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Ano to że powoduje to iż zmienia się prawo (konwencje).
Chciałem tylko pocieszyć naszego emigranta.
Przed wojną takie typy dostwały kopa w dupę na wschodniej granicy.
Dziś jednak jestem skłonny dołożyć na bilet do Ułan Bator - niech się chop przekona.
Pomijam oczywiście sprawę że temat ten to po prostu lipa, ale fajne rzeczy mogą powyłazić.
Mirek

СообщениеДобавлено: Ср Сен 30, 2009 8:12 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Bartek112 писал(а):
Dziś jednak jestem skłonny dołożyć na bilet do Ułan Bator - niech się chop przekona.
Pomijam oczywiście sprawę że temat ten to po prostu lipa, ale fajne rzeczy mogą powyłazić.

Może posada attache kulturalnego w Ułan Bator by zadowoliła tego młodego, zrozpaczonego człowieka Rolling Eyes? Trzeba mu pomóc jakoś się zorganizować w stepie szerokim.
golem

СообщениеДобавлено: Ср Сен 30, 2009 8:18 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Mirek писал(а):
golem писал(а):
Nacisk na Rosję? Trudno to sobie wyobrazić.

Proszę Pana Smile , ja mogę sobie wyobrazić nacisk na Rosję, nie tylko ekonomiczny. Może być polityczny i każdy inny, wszak nawet Rosja nie jest samotną wyspą i potrzebuje róznych kontaktów ze światem. Jeśli jakaś siła polityczna naprawdę zechce, może takie kontakty utrudniać za pomocą szerokiej palety środków. Takie siły istnieją i robią antyrosyjską robotę od lat ponad stu. Przypominam, że rewolucja nie była ruchem odśrodkowym tylko została zaaplikowana przez międzynarodową finansjerę.

Próbować zawsze można ale nie widzę żeby Rosja współczesna szczególnie się przejmowała naciskami innych państw a zwłaszcza USA.
Bartek112

СообщениеДобавлено: Ср Сен 30, 2009 8:22 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Mirek писал(а):
Może posada attache kulturalnego w Ułan Bator by zadowoliła tego młodego, zrozpaczonego człowieka Rolling Eyes? Trzeba mu pomóc jakoś się zorganizować w stepie szerokim.

Kulturalnego, a i owszem. Niech się chopina szkoli. Nabędzie doświadczenia, za jakiś czas wróci do znienawidzonej Oiczyzny, będzie ekspertem w implantowaniu wyższej kultury na pustyni po rządach liberalnych.
golem

СообщениеДобавлено: Ср Сен 30, 2009 8:24 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Bartek112 писал(а):

Każde prawo kiedyś się zmieni ale nie wiadomo kiedy i w jaki sposób. Co do oceny "emigranta" zgoda. Każdy może się przekonać.
Bartek112

СообщениеДобавлено: Ср Сен 30, 2009 8:29 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Pytanie za 100 pkt do wszystkich:
czy podpisanie w/w konwencji pociąga za sobą dla Polski skutki prawne ?
Bartek112

СообщениеДобавлено: Ср Сен 30, 2009 8:32 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

golem писал(а):
Każde prawo kiedyś się zmieni ale nie wiadomo kiedy i w jaki sposób. Co do oceny "emigranta" zgoda. Każdy może się przekonać.

Błąd:
prawo ludzkie.
golem

СообщениеДобавлено: Ср Сен 30, 2009 8:36 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Bartek112 писал(а):

Błąd:
prawo ludzkie.

Tylko o takim rozmawiamy. Bóg nie pisze konwencji dot uchodźców.
golem

СообщениеДобавлено: Ср Сен 30, 2009 8:39 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Bartek112 писал(а):

Oczywiście. Tak jak podpisanie jakiejkolwiek innej konwencji czy dwustronnej umowy międzynarodowej.
Bartek112

СообщениеДобавлено: Ср Сен 30, 2009 8:40 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Celnie, ale nie do końca.
Prawo Boże jest niezmienne i o to chodzi.
Nie myśli pan ?
Bartek112

СообщениеДобавлено: Ср Сен 30, 2009 8:42 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

golem писал(а):
Bartek112 писал(а):

Oczywiście. Tak jak podpisanie jakiejkolwiek innej konwencji czy dwustronnej umowy międzynarodowej.

Rad bym zobaczyć jakieś uzasadnienie w dokumentach.
100 pkt rzecz cenna.
P.S. Umowy dwustronne a konwencje - oj chyba nie.

Последний раз редактировалось: Bartek112 (Ср Сен 30, 2009 8:44 pm), всего редактировалось 1 раз
golem

СообщениеДобавлено: Ср Сен 30, 2009 8:44 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Bartek112 писал(а):
golem писал(а):
Bartek112 писал(а):

Rad bym zobaczyć jakieś uzasadnienie w dokumentach.
100 pkt rzecz cenna.

tekst konwencji:
http://refugee.pl/cms/site.files/File/konwencja%20genewska.pdf

Последний раз редактировалось: golem (Ср Сен 30, 2009 8:45 pm), всего редактировалось 1 раз
Mirek

СообщениеДобавлено: Ср Сен 30, 2009 8:44 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

golem писал(а):

Próbować zawsze można ale nie widzę żeby Rosja współczesna szczególnie się przejmowała naciskami innych państw a zwłaszcza USA.

Od tego mają sztab wytrawnych dyplomatów by nie chodzić z rozmierzwionymi włosami, rozdartą na piersi rubaszką i okazywać, że wróg amerykański kolejny raz narobił im niezłego bigosu. Na pewno i Tobie zdarzyło się nie raz, że aby zaszpanować wziąłeś jakąś krzepką dziewuchę na ręce, żeby ją przenieść przez próg i robiłeś minę jakbyś mógł dorzucić jeszcze metr kartofli do tego ciężaru a w rzeczywistości drętwiały ci mięśnie Smile
Bartek112

СообщениеДобавлено: Ср Сен 30, 2009 8:46 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

golem писал(а):

tekst konwencji:
http://refugee.pl/cms/site.files/File/konwencja genewska.pd

Link pusty.
Czyżby już kręcili przy sprawie ?
Idę spać ale jutro monitoruję.
Dobranoc
golem

СообщениеДобавлено: Ср Сен 30, 2009 8:49 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Bartek112 писал(а):

Każda umowa /konwencja to także umowa tyle że krajów jest więcej niż dwa/ niesie ze sobą zarówno prawa jak i obowiązki. Wynika to z samego charakteru danej umowy. Gdyby nie było potrzeby określania praw i obowiązków to nie byłoby konieczności zawierania umowy czy konwencji.
golem

СообщениеДобавлено: Ср Сен 30, 2009 8:50 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Bartek112 писал(а):
golem писал(а):

tekst konwencji:
http://refugee.pl/cms/site.files/File/konwencja genewska.pd

Link pusty.
Dobranoc

Link OK tylko ja niedokładnie skopiowałem ale już poprawiłem
http://refugee.pl/cms/site.files/File/konwencja%20genewska.pdf
Mirek

СообщениеДобавлено: Ср Сен 30, 2009 8:51 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Bartek112 писал(а):

Link pusty.
Dobranoc

Daj Pan sobie siana z linkami, no chyba, że do jurty Smile . Wy tu o konwencjach a chłopak ma kłopoty z kwaterunkiem na stepie Laughing
Bartek112

СообщениеДобавлено: Ср Сен 30, 2009 9:11 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

golem писал(а):
Bartek112 писал(а):

Każda umowa /konwencja to także umowa tyle że krajów jest więcej niż dwa/ niesie ze sobą zarówno prawa jak i obowiązki. Wynika to z samego charakteru danej umowy. Gdyby nie było potrzeby określania praw i obowiązków to nie byłoby konieczności zawierania umowy czy konwencji.

Pan przeczyta art 44 pt Wypowiedzenie
art 46 pt Rewizja
i dalej

Skutków poważniejszych tam nie ma. Chyba że przegapiłem.
golem

СообщениеДобавлено: Ср Сен 30, 2009 9:18 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Bartek112 писал(а):
golem писал(а):
Bartek112 писал(а):

Pan przeczyta art 44 pt Wypowiedzenie
art 46 pt Rewizja
i dalej

Skutków poważniejszych tam nie ma. Chyba że przegapiłem.

Chyba Pan przegapił. Cała konwencja to jedno wielkie zobowiązania wobec uchodźców.
Oczywiście od każdej umowy można odstąpić ale dopóki jest się sygnatariuszem konwencji to trzeba jej postanowienia respektować.
EA

СообщениеДобавлено: Чт Окт 01, 2009 9:16 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Wystarczy ślub z Rosjanką + zamieszkanie w Rosji i dostaniesz obywatelstwo Wink
agata_88

СообщениеДобавлено: Чт Окт 01, 2009 9:35 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Ja bym proponowała zamiast azylu głęboki oddech i jakieś ćwiczenia relaksacyjne Wink
Idioci znajdą się wszędzie, więc azyl na niewiele by się zdał Wink
Rain

СообщениеДобавлено: Чт Окт 01, 2009 2:46 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Wiedziałem, że na forum we wrześniu będzie wesoło, nie tak jak w lecie...
Наши сайты: Варшава По-Русски - www.warsaw.ru , Русский Курьер Варшавы - www.rkw.3w.pl или www.kurier.opolshe.ru, Наши в Польше - www.rosjanie.pl и форум: www.forum.opolshe.ru, фейсбук: https://www.facebook.com/warsaw.ru/
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Отправить e-mail Посетить сайт автора
agata_88

СообщениеДобавлено: Чт Окт 01, 2009 6:50 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Rain писал(а):
Wiedziałem, że na forum we wrześniu będzie wesoło, nie tak jak w lecie...

To chyba zasługa depresji jesiennej Wink

To jest niesamowite ile osób się przejęło sprawą tajemniczego Lazymana... Smile
Rain

СообщениеДобавлено: Чт Окт 01, 2009 7:43 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Very Happy
Lazyman

СообщениеДобавлено: Пт Окт 02, 2009 11:52 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Hej, Sam się dziwię że tyle postów jest na tan temat. Co do ślubu z Rosjanką to niestety, nie znam żadnej. Jedyni rosjanie z którymi mam kontakt pracują na polskich bazarach, i to raczej oni chcą ślub z polakiem żeby uzyskać nasze obywatelstwo. Chociaż jest to jakiś pomysł, o ile Rosja toleruje podwójne obywatelstwo... p.s. Agata 88, nie jestem żaden tajemniczy Wink Jestem zwykłym obywatelem tego kraju..... 34 lata, Gdańsk, firma komputerowa.....
Mirek

СообщениеДобавлено: Пт Окт 02, 2009 1:15 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Lazyman писал(а):
Hej, Sam się dziwię że tyle postów jest na tan temat. Co do ślubu z Rosjanką to niestety, nie znam żadnej. Jedyni rosjanie z którymi mam kontakt pracują na polskich bazarach, i to raczej oni chcą ślub z polakiem żeby uzyskać nasze obywatelstwo. Chociaż jest to jakiś pomysł, o ile Rosja toleruje podwójne obywatelstwo... p.s. Agata 88, nie jestem żaden tajemniczy Wink Jestem zwykłym obywatelem tego kraju..... 34 lata, Gdańsk, firma komputerowa.....

Nie martw się, jesteś młody, z miasta, z pieniędzmi, na pewno znajdziesz sobie ładną Rosjankę, która Ci otrze wygnańcze łzy. Będziesz zadowolony jak kozieł któremu podano kapustę Smile
agata_88

СообщениеДобавлено: Пт Окт 02, 2009 5:46 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Lazyman писал(а):
p.s. Agata 88, nie jestem żaden tajemniczy Wink Jestem zwykłym obywatelem tego kraju..... 34 lata, Gdańsk, firma komputerowa.....

To już trochę więcej wiemy... Wink

Lazyman to teraz chcesz nas z tymi wszystkimi problemami tutaj zostawić?!
Już i tak 3/4 Polaków mieszka w Irlandii... Wink
EA

СообщениеДобавлено: Пт Окт 02, 2009 5:49 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Większość kiedyś wróci z emigracji jestem tego pewna Wink
agata_88

СообщениеДобавлено: Пт Окт 02, 2009 5:58 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

EA писал(а):
Większość kiedyś wróci z emigracji jestem tego pewna Wink

Tylko niech się najpierw spytają czy my ich chcemy z powrotem, bo jak przyjadą to się ciasno zrobi Wink
Начать новую тему   Ответить на тему    Список форумов Поговорим о Польше -> Dyskutujemy po POLSKU Часовой пояс: GMT + 1
На страницу 1, 2  След.
Страница 1 из 2

Перейти: