Список форумов Поговорим о Польше Поговорим о Польше
Уютный форум о Польше и не только - www.forum.opolshe.ru

FAQFAQ   ПоискПоиск   ПользователиПользователи   ГруппыГруппы   РегистрацияРегистрация 
 ПрофильПрофиль   Войти и проверить личные сообщенияВойти и проверить личные сообщения   ВходВход 

Rozmowy o Rosji (prawa czlowieka, geopolityka, stosunki itd)
На страницу Пред.  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  След.

Начать новую тему   Ответить на тему    Список форумов Поговорим о Польше -> Polska Prasa / Dowolne media po polsku
Предыдущая тема :: Следующая тема  
Автор Сообщение
agata_88

СообщениеДобавлено: Сб Окт 31, 2009 7:02 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Маша_ писал(а):
jaki byl udział Rosji w wyginięciu dinozaurów : )

Tak coś czułam, że to rosyjscy agenci za tym stoją...
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
Denis=

СообщениеДобавлено: Сб Окт 31, 2009 7:38 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Маша_ писал(а):
Very Happy Very Happy Very Happy
Маша_ obawiam się że na ten pomysł też wpadną, kiedy sprawa Litwinienko przestanie budzić zainteresowanie.
Holly Molly
Zadam swoje pytanie inaczej: czy wolność wywalczona za pośrednictwem terroru i zabijania dzieci może zostać uznana prawnie? Tym razem proszę tylko "Tak" czy "Nie". Dziękuję. Wink

Shalun

СообщениеДобавлено: Сб Окт 31, 2009 8:35 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Denis=
Nie wiem jak z tym zabijaniem dzieci, ale wywalczona terrorem tak. Izrael przykladem.
Holly Molly

СообщениеДобавлено: Сб Окт 31, 2009 8:41 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Denis= писал(а):
Маша_ писал(а):
Very Happy Very Happy Very Happy
Маша_ obawiam się że na ten pomysł też wpadną, kiedy sprawa Litwinienko przestanie budzić zainteresowanie.

Pan teraz o dinozaurach?... Shocked

Последний раз редактировалось: Holly Molly (Сб Окт 31, 2009 8:52 pm), всего редактировалось 2 раз(а)
Denis=

СообщениеДобавлено: Сб Окт 31, 2009 8:44 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Shalun
Co Pan nie wie o zabijaniu dzieci? Biesłan 2004 nie wystarczy?
Izrael nie wywalczył niepodległości za pomocą terroru. Zupełnie inna historia
http://pl.wikipedia.org/wiki/Izrael
Shalun писал(а):
wywalczona terrorem tak

Rozumiem że uznaje Pan terrorizm?

Denis=

СообщениеДобавлено: Сб Окт 31, 2009 8:46 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Holly Molly
Zadałem Pani konkretne pytanie
Denis= писал(а):
czy wolność wywalczona za pośrednictwem terroru i zabijania dzieci może zostać uznana prawnie?

I czekam na konkretną odpowieź, której chyba nigdy Pani nie udzieli. Wink

Holly Molly

СообщениеДобавлено: Сб Окт 31, 2009 8:54 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Denis= писал(а):
Holly Molly
Zadałem Pani konkretne pytanie
Denis= писал(а):
czy wolność wywalczona za pośrednictwem terroru i zabijania dzieci może zostać uznana prawnie?

I czekam na konkretną odpowieź, której chyba nigdy Pani nie udzieli. Wink

Denis= писал(а):
Holly Molly Zadam swoje pytanie inaczej: czy wolność wywalczona za pośrednictwem terroru i zabijania dzieci może zostać uznana prawnie? Tym razem proszę tylko "Tak" czy "Nie". Dziękuję. Wink

Terror to słowo "guma" bardzo rozciągliwe.
Dzieci nie powinny być zabijane ani w imie wolnosci, ani "przywrócenia porządku konstytucyjnego"!!! JASNE???!...

A ja dalej mam nadzieję, że winny śmierci dzieci stanie przed Międzynarodowym Trybunałem.

Последний раз редактировалось: Holly Molly (Сб Окт 31, 2009 9:00 pm), всего редактировалось 1 раз
Denis=

СообщениеДобавлено: Сб Окт 31, 2009 8:58 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Holly Molly писал(а):

Więc rozmowy USA o walce z terrorem jest gumą? Skoro nie odpowiada Pani konkretnie, jak zawsze, zresztą, uważam że jest Pani zwilenniczką terrorizmu skoro jest używany orzeczywko Rosji. I ma Pani czelność mówić o agresji Rosji? Dziwnie. Teraz poważnie wątpie w Polską demokracje.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Terroryzm
W Rosji nie spotkałem tyle agresji wobes sąsiednich krajów ile zobaczyłem w Polsce.

Holly Molly

СообщениеДобавлено: Сб Окт 31, 2009 9:05 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Denis= писал(а):
Holly Molly писал(а):

Więc rozmowy USA o walce z terrorem jest gumą? Skoro nie odpowiada Pani konkretnie, jak zawsze, zresztą, uważam że jest Pani zwilenniczką terrorizmu skoro jest używany orzeczywko Rosji. I ma Pani czelność mówić o agresji Rosji? Dziwnie.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Terroryzm

Pisze pan bzdury. Nie jestem zadną zwolenniczką terroryzmu! Potępiam go, ale staram się zrozumieć przyczyny tego zjawiska.
Ale... Jezeli wyjaśniam mój punkt widzenia, przedstawiam fakty i piszę całą prawdę to... moderator cenzuruje.
Denis=

СообщениеДобавлено: Сб Окт 31, 2009 9:11 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Holly Molly писал(а):
piszę całą prawdę

Więcej widze tu nienawiści do Rosji, niż prawdy, niestety. Ale każdy może mieć swoje zdanie i swobodnie wypowiadać się.
Holly Molly писал(а):
Dzieci nie powinny być zabijane ani w imie wolnosci, ani "przywrócenia porządku konstytucyjnego"!!!

Dziękuję za odpowieź. Doczekałem się Wink
Więc Gruzini w Osetii Południowej też nie mieli prawa zabijać?

Holly Molly

СообщениеДобавлено: Сб Окт 31, 2009 9:30 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Denis= писал(а):
Więc Gruzini w Osetii Południowej też nie mieli prawa zabijać?
Ani Gruzini ani Rosjanie nie mieli prawa zabijać dzieci. Ani w Gruzji ani w Czeczenii...
Denis=

СообщениеДобавлено: Сб Окт 31, 2009 9:48 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Holly Molly писал(а):
Rosjanie nie mieli prawa zabijać dzieci.

Rosjanie nie zabijali. Chyba że ma Pani dowody?

Denis=

СообщениеДобавлено: Сб Окт 31, 2009 9:49 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Holly Molly писал(а):
Ani w Gruzji ani w Czeczenii...

Ani w Besłanie Wink

Shalun

СообщениеДобавлено: Сб Окт 31, 2009 10:18 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Denis=
Nie rozumiesz mnie. Pisze o faktach, nie o wlasnych pogladach. Nie chodzi mi rowniez o to, ze nie wiem, ze zaistnialy fakty zabijania dzieci, chodzi mi oto, ze nie jest mi wiadomo, by ktos doszedl do wolnosci masowo zabijajac dzieci.
Co do Izraela, to Zydzi poslugiwali sie terrorem skutecznie walczac o utworzenie swojego panstwa. Zabili n.p. wyslannika ONZ, obywatela Szwecji, ktory mial jakies szanse na osiagniecie kompromisu.
Denis=

СообщениеДобавлено: Сб Окт 31, 2009 10:22 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Shalun писал(а):
ze nie jest mi wiadomo, by ktos doszedl do wolnosci masowo zabijajac dzieci.

Kosowo.

Shalun

СообщениеДобавлено: Сб Окт 31, 2009 10:33 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Denis=
Cos wiecej na ten temat? Chetnie sie doinformuje.
Denis=

СообщениеДобавлено: Сб Окт 31, 2009 10:43 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

http://www.srpska.ru/article.php?nid=1502&sq=19,237,274&crypt=
http://video.google.pl/videoplay?docid=1940613853849595014&ei=oTfsSvuMJ46a2wLF1ZT6Aw&q=Kosovo&view=2#

Shalun

СообщениеДобавлено: Сб Окт 31, 2009 10:54 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Denis=
Niestety, rosyjski znam dosc slabo, a czeskiego i serbo-chorwackiego wcale. Cos po polsku, lub angielsku?
Denis=

СообщениеДобавлено: Вс Ноя 01, 2009 12:42 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Shalun писал(а):
Niestety, rosyjski znam dosc slabo, a czeskiego i serbo-chorwackiego wcale. Cos po polsku, lub angielsku?

Piotr Bein, NATO na Bałkanach, jest w sieci.
Rudolf Jaworek, Wybacz im, Serbio, Warszawa 2000.
Polecam jednak obejrzeć tamten film, nie koniecznie wszystko rozumieć, wystarczy zobaczyć obrazy tej wojny i ludobójstwo na Serbach.

Shalun

СообщениеДобавлено: Ср Ноя 04, 2009 12:42 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Obejrzalem ten Czeski film. Cos tam zrozumialem. Wychwycilem jeden blad. Bomby klasterowe nie byly zakazane w czasie natowskich bombardowan Serbii. Zakazano ich po ostatniej wojnie Izraela z libanskim Hezbollahem.
http://wiadomosci.onet.pl/1547206,2678,1,1,wielka_albania_nieunikniona,kioskart.html
To jest dobry artykul.
Shalun

СообщениеДобавлено: Ср Ноя 04, 2009 12:50 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

"czeski"powinno byc
Stig

СообщениеДобавлено: Ср Ноя 04, 2009 3:23 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Shalun писал(а):
"czeski"powinno byc

To edytuj. Cool
agata_88

СообщениеДобавлено: Ср Ноя 04, 2009 7:01 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Po Twoim poście to już na edycję za późno. Smile

Tak na marginesie:
Ludzie, jakie ożywienie na tym forum! Zwolnijcie trochę, bo nie nadążam z myślami... Wink
Маша_

СообщениеДобавлено: Ср Ноя 04, 2009 7:25 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Taaaak... rzeczywiście, [parafrazując] jak w filmie polskim, proszę Państwa, - nuda.
Nic się nie dzieje. Nic. Taka.... Dialogi niedobre... Bardzo niedobre dialogi są. W ogóle brak akcji jest. Nic się nie dzieje. : )
Jakoże rozmowy o Rosji, to pozwolę sobie zapytać: był ktoś z Was w Rosji? Jeżeli tak, to gdzie? I jakie są wrażenia?
Denis=

СообщениеДобавлено: Ср Ноя 04, 2009 7:53 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Sankt-Petersburg, Moskwa, Chabarowsk, Sachalin. Ogólnie mam dobre wrazenia. Nawet bardzo. Wink
Andrew

СообщениеДобавлено: Ср Ноя 04, 2009 8:00 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Маша_ писал(а):

Jakoże rozmowy o Rosji, to pozwolę sobie zapytać: był ktoś z Was w Rosji? Jeżeli tak, to gdzie? I jakie są wrażenia?

Ja byłem

Последний раз редактировалось: Andrew (Ср Ноя 04, 2009 10:02 pm), всего редактировалось 1 раз
golem

СообщениеДобавлено: Ср Ноя 04, 2009 8:05 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Sankt-Petersburg, Moskwa

СообщениеДобавлено: Ср Ноя 04, 2009 11:37 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

http://www.youtube.com/watch?v=8M8n1GDvaHs
Tu jest pierwsza czesc tego czeskiego filmu na tubie z angielskimi napisami, kolejne tez dostepne, moze komus sie przyda.
Shalun

СообщениеДобавлено: Ср Ноя 04, 2009 11:49 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

http://www.youtube.com/watch?v=Zp6C18Jb-Dg&feature=related
Jeszcze jeden link do tego samego, bo tamten cos sie tnie.
Denis=

СообщениеДобавлено: Чт Ноя 05, 2009 6:32 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

http://www.youtube.com/watch?v=Je7CoC8Lul8
http://www.youtube.com/watch?v=jOAITQhc67Q
http://www.youtube.com/watch?v=Qi3Qt6dEOZQ
http://www.youtube.com/watch?v=VZhUHkcnxHo
http://www.youtube.com/watch?v=L9gfsMLGmSA
http://www.youtube.com/watch?v=6B_kUDRIeis
Czeski film w rosyjskim tłumaczeniu. 6 odcinków.

Marcin86

СообщениеДобавлено: Чт Ноя 05, 2009 7:52 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Маша_ писал(а):
Byłem tylko raz ale nie wiem gdzie, bo było to jakieś zadupie 60-70km od Moskwy, gdzie w promieniu kilku km tylko warzywniak i przystanek autobusowy. Raz udało się dotrzeć do Moskwy stamtąd ale w kilka godzin wiele się nie da zobaczyć. Wrażenie miałem takie, że miasto jest podobne do Warszawy, tylko trochę bardziej zadbane. Akurat był 9 maja, więc wszędzie wisiały transparenty. Natomiast mauzoleum było zamknięte.
Маша_

СообщениеДобавлено: Чт Ноя 05, 2009 10:04 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

I co Pan, Panie Marcinie, robił na tym zadupiu? : )
Denis, trzeba było trochę dalej trafić - w moje rodzinne strony: Czukotka, Kamczatka.
Przypomniało się:
- Приезжайте к нам на Колыму.
- Нет, уж лучше Вы к нам.
Część mojej rodziny mieszka na Kołymie, w Magadanie (oni z tych, co sami tam pojechali).

Golem & Andrew,
I co? Żadnych wrażeń, Panowie? Chociaż sądząc po postach Andrew, mogą być tylko negatywne : )
Mimo wszystko, napiszcie.
Draker

СообщениеДобавлено: Чт Ноя 05, 2009 10:49 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Parę lat temu, kiedy przyjechali do Moskwy odwiedzić mnie koledzy, woleliśmy unikać milicji bo oni nie mieli meldunku. Mieliśmy na nich sposób. Kiedy zauważaliśmy "niebezpieczny" patrol ja przyciągałem uwagę milicji, podczas gdy moi koledzy oddalali się pospiesznie Smile
Jak teraz w Rosji/Moskwie wygląda obowiązek rejestracji pobytu ponad 3 dni? Jaki Rosjanie mieli/mają stosunek do tego przepisu?

Маша_

СообщениеДобавлено: Чт Ноя 05, 2009 11:06 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Draker писал(а):
Kiedy zauważaliśmy "niebezpieczny" patrol ja przyciągałem uwagę milicji, podczas gdy moi koledzy oddalali się pospiesznie

I tyle wspomnień z Moskwy? : ) Yyyyy...
Rejestracja wygląda tak: idziesz na najbliższą pocztę i meldujesz.
Draker

СообщениеДобавлено: Чт Ноя 05, 2009 11:07 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Marcin86 писал(а):
Akurat był 9 maja, więc wszędzie wisiały transparenty. Natomiast mauzoleum było zamknięte.

Raz zachciało mi się wejść do Mauzoleum Lenina i stanąłem w długiej kolejce. Pewnie zdążyłbym przed zamknięciem, ale grupa 200-300 dziadków rewolucjonistów ze śpiewem, czerwonymi transparentami i portretami Lenina i Stalina minęła kolejkę i weszła do środka Smile

ryhu

СообщениеДобавлено: Чт Ноя 05, 2009 11:10 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

No właśnie, zgadzam się z Maszą... No i co Panowie..?
Moskwa to pikuś - prawdziwa Rosja zaczyna się o 500 km od stolicy (nie w każdą stronę Wink ).
A "Moskwicze" to nie "Moskale".
Маша_

СообщениеДобавлено: Чт Ноя 05, 2009 11:11 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Toż trzeba było dołączyć i śpiewać razem z nimi : )
Byłam, leży. Małe to, żółto-rude. Biedny - nie chciałabym po śmierci, żeby mnie tak eksponowano.
Ponoć Krupska była przeciwko balzamowaniu zwłok Lenina i wystawianiu ich na widok publiczny.

A co Pan robił w Moskwie? Praca czy nauka?
Draker

СообщениеДобавлено: Чт Ноя 05, 2009 11:13 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Маша_ писал(а):
Rejestracja wygląda tak: idziesz na najbliższą pocztę i meldujesz.

Super Smile

Z milszych akcentów podobało mi się to, że jak się przysiadło na ławeczce czy trawce, to zaraz ktoś się pytał czy nie życzę sobie zimnego piwka Smile To raczej normalne, jak w Barcelonie czy Paryżu. Szkoda, że w Wawie tak nie ma...

Draker

СообщениеДобавлено: Чт Ноя 05, 2009 11:25 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Маша_ писал(а):
A co Pan robił w Moskwie? Praca czy nauka?

nauka i przygoda, każdej chwili szkoda... Smile

Маша_

СообщениеДобавлено: Чт Ноя 05, 2009 11:28 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

To ja tu czegoś nie rozumiem... Studiował Pan w Rosji, a ja do tej pory nie zauważyłam rusofilskiego entuzjazmu w Pana postach i uwielbienia dla Putina. No wie Pan... nawet nie wiem, co mam o tym myśleć... : )
Draker

СообщениеДобавлено: Чт Ноя 05, 2009 11:51 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Маша_ писал(а):
To ja tu czegoś nie rozumiem... Studiował Pan w Rosji, a ja do tej pory nie zauważyłam rusofilskiego entuzjazmu w Pana postach i uwielbienia dla Putina. No wie Pan... nawet nie wiem, co mam o tym myśleć... : )

Nie studiowałem, uczyłem się języka. Jakbym studiował na MGIMO to może... Wink

Маша_

СообщениеДобавлено: Пт Ноя 06, 2009 12:35 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Słabo żeście się uczyli : ) gdyż ducha rosyjskiego nie ogarnęliście... yyy... wódki się nie pijało z tubylcami czy co? : )

MGIMO - uczelnia na najwyższym poziomie. Kuźnia kadr : )... chociaż parę lat temu poznałam pewnego Polaka, który był menedżerem wysokiego szczebla we francuskiej firmie: ukończył MGIMO, a mimo tego, był tępy jak but, chociaż trzeba przyznać - angielski i francuski znał dość dobrze.
golem

СообщениеДобавлено: Пт Ноя 06, 2009 9:20 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Маша_ писал(а):

Golem & Andrew,
I co? Żadnych wrażeń, Panowie? Chociaż sądząc po postach Andrew, mogą być tylko negatywne : )
Mimo wszystko, napiszcie.

Jeżeli o mnie chodzi to są dawne czasy. Moskwa -1988, Sankt-Petersburg - 1991. Ogólne wrażenia pozytywne poza istniejącymi jeszcze w tamtym okresie ogólnosowieckimi absurdami. Spotkałem nawet rewizora Wink
W każdym z w/w miast spędziłem tydzień / z tym, że z Moskwy leciałem jeszcze do Erewania i Baku/.
Byłem typowym turystą. Z Rosjanami kontaktu praktycznie nie było /odwiedziłem tylko znajomego ojca w Moskwie/ Maraton zwiedzania a jeszcze masa do obejrzenia została. Sankt-Petersburg bardziej mi się podobał. Moskwa była jeszcze wtedy wielka i szara. Obie podróże wspominam bardzo miło.
Mam nadzieję, że kiedyś uda się je powtórzyć a także wybrać się gdzieś dalej na Wschód.
Marcin86

СообщениеДобавлено: Пт Ноя 06, 2009 2:48 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Маша_ писал(а):
I co Pan, Panie Marcinie, robił na tym zadupiu? Smile
Grałem w turnieju szachowym juniorów (8 lat temu). Miał być w Moskwie ale okazało się, że trzeba trochę dojechać... A w samej Moskwie też nie bardzo kojarzę gdzie byłem, poza Placem Czerwonym i okolicami. Tzn. pamiętam ale nie potrafiłbym teraz nazwać tych miejsc. Na pewno byłem w dzielnicy Chiny (tę dziwną nazwę łatwo zapamiętałem). Od tego czasu niestety w Rosji nie byłem i nic nie wskazuje na to, bym miał się tam wybrać w najbliższych latach.
Draker

СообщениеДобавлено: Пт Ноя 06, 2009 3:56 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Маша_ писал(а):
Słabo żeście się uczyli : ) gdyż ducha rosyjskiego nie ogarnęliście... yyy... wódki się nie pijało z tubylcami czy co? : )

Wódkę się pijało, owszem, ale widocznie nie po drodze mi było z duchem rosyjskim. Wszystko przede mną... W Moskwie zaprzyjaźniłem się z "czarnym" z Osetii Smile

Będąc w Moskwie, zauważyłem, a raczej usłyszałem w ruchu miejskim specyficzny, niskotonowy dźwięk, używany tylko przez wypasione limuzyny. Raz nawet widziałem taką sytuacje, że samochód z takim dźwiękiem poruszał się pod prąd, a inne ustepowały mu miejsca. Pewien Rosjanin objaśnił mi, że bogaci ludzie wykupują u milicji takie specjalne pozwolenie na szczególne traktowanie wobec łamania niektórych przepisów drogowych. Czy wiecie coś o tym?

Stig

СообщениеДобавлено: Пт Ноя 06, 2009 5:05 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Draker писал(а):
Parę lat temu, kiedy przyjechali do Moskwy odwiedzić mnie koledzy, woleliśmy unikać milicji bo oni nie mieli meldunku.

Zawsze mogli powiedzieć, że są w Moskwie dopiero od dwóch dni. Wink

Draker писал(а):
Będąc w Moskwie, zauważyłem, a raczej usłyszałem w ruchu miejskim specyficzny, niskotonowy dźwięk, używany tylko przez wypasione limuzyny. Raz nawet widziałem taką sytuacje, że samochód z takim dźwiękiem poruszał się pod prąd, a inne ustepowały mu miejsca. Pewien Rosjanin objaśnił mi, że bogaci ludzie wykupują u milicji takie specjalne pozwolenie na szczególne traktowanie wobec łamania niektórych przepisów drogowych. Czy wiecie coś o tym?

Ten dźwięk jest używany równiż przez policję, stąd niektórzy zakładają sobie taki "klakson" plus ewentualnie migałkę, żeby przebijać się przez korki. I nie tylko w limuzynach (świetnie obśmiane tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=-lQxCF-Ulg0 Very Happy ). Oczywiście w 99% nielegalnie, bo w świetle prawa nawet samochody z deputackimi numerami nie mogą używać migałek. O jakimś wykupowaniu pozwoleń nigdy nie słyszałem, podejrzewam, że to miejska legenda. Co innego пропуск МВД za przednią szybą. Wtedy można bardzo dużo. Twisted Evil
Draker

СообщениеДобавлено: Пт Ноя 06, 2009 5:25 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Stig писал(а):
Draker писал(а):
Parę lat temu, kiedy przyjechali do Moskwy odwiedzić mnie koledzy, woleliśmy unikać milicji bo oni nie mieli meldunku.

Nie da rady. Jest stempel w paszporcie z datą wjazdową. Pewnie najprostrzym rozwiązaniem było się zameldować, ale dusze antysystemowo przekorne i udało się Smile
W Polsce też jest taki relikt po PRL-u jak obowiązek meldunkowy, tylko nikt go nie przestrzega. Rok temu był projekt ustawy o zniesieniu obowiązku meldunku i usunięciu z dokumentów informacji o miejscu zamieszkania. Nie wiem jakie są jego losy...

Stig

СообщениеДобавлено: Пт Ноя 06, 2009 5:33 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Draker писал(а):
Stig писал(а):
Draker писал(а):

Nie da rady. Jest stempel w paszporcie z datą wjazdową. Pewnie najprostrzym rozwiązaniem było się zameldować, ale dusze antysystemowo przekorne i udało się Smile

Wiem, że jest stempel. Smile Ale przecież twoi kumple po przyjeździe spędzili najpierw dwa dni w Chimkach, potem dwa dni w Odincowie, dwa dni w Podolsku i tak dalej. A dopiero przedwczoraj przyjechali do Moskwy. Wink
Draker

СообщениеДобавлено: Пт Ноя 06, 2009 5:41 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Stig писал(а):
Ale przecież twoi kumple po przyjeździe spędzili najpierw dwa dni w Chimkach, potem dwa dni w Odincowie, dwa dni w Podolsku i tak dalej. A dopiero przedwczoraj przyjechali do Moskwy. Wink

Kurcze, jakie to proste! Nie wpadliśmy na to. Smile

agata_88

СообщениеДобавлено: Пт Ноя 06, 2009 6:23 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Na pytanie Maszy odpowiem krótko:
Z Rosją póki co tylko dobre wspomnienia (tylko za krótkie), ale tak na prawdę to najlepsze wyjazdy dopiero przede mną. Muszę czekać prawie rok, a obecna aura sprawia wrażenie jakby do lata było jeszcze dalej niż miesiąc temu. I jeszcze staram się o półroczne stypendium, ale będzie ciężko... Dlatego nie chcę rozmawiać o wakacjach, bo to mnie niedługo wpędzi w depresję.
Маша_ писал(а):
w moje rodzinne strony: Czukotka, Kamczatka.

Na pewno, w swoim czasie Wink
Draker писал(а):
W Polsce też jest taki relikt po PRL-u jak obowiązek meldunkowy, tylko nikt go nie przestrzega. Rok temu był projekt ustawy o zniesieniu obowiązku meldunku i usunięciu z dokumentów informacji o miejscu zamieszkania. Nie wiem jakie są jego losy...

Faktycznie był taki pomysł i miał być wprowadzony na 100%, ale nie wiem czy już obowiązek meldunkowy zniknął?
Начать новую тему   Ответить на тему    Список форумов Поговорим о Польше -> Polska Prasa / Dowolne media po polsku Часовой пояс: GMT + 1
На страницу Пред.  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  След.
Страница 5 из 9

Перейти: